Reklama
Trzy miesiące aresztu dla nożownika z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 maja 2020 14:04

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który zaatakował swojego starszego kolegę i trzykrotnie ugodził go nożem kuchennym. Wszystko rozegrało się w biały dzień na jednej z ulic w Brzesku. Pokrzywdzony z ranami rąk i klatki piersiowej trafił do szpitala. Rozjuszony napastnik zaraz po zdarzeniu został zatrzymany przez brzeskich policjantów. Sytuacja miała miejsce 19 maja, około godz. 9:30, na jednej z ulic w Brzesku. Tego dnia dwóch znajomych spotkało się przed blokiem, w którym mieszkają.

 
Powiat Brzeski e-Sport Cup 2020
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 maja 2020 16:52

"Powiat Brzeski e-Sport Cup 2020" to pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie. Startujemy już 16 maja o godz. 21:00. Zapisz się już dziś! Nagroda Główna - konsola Xbox One S. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w celu otrzymania hasła dostępu. – Zachęcam wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego do udziału w tej formie zabawy. Czeka nas ciekawa rywalizacja i cenne nagrody. Mam Nadzię, że ta forma spędzania czasu w okresie  pandemii to dobry pomysł na „nudę”, ale także na nawiązanie ciekawych znajomości z innymi uczestnikami tej rywalizacji – mówi w rozmowie z nasza redakcją starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Powiat Brzeski. Powietrze jak „nowe”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 maja 2020 16:01

Ponad 180 tysięcy złotych kosztowało urządzenie, które oczyszcza powietrze z wszelkich wirusów, które  już pracuje w brzeskim szpitalu. Znajduje się w wydzielonej poczekalni, do której trafiają pacjenci z podejrzeniem COVID-19. Zakup aparatu do dekontaminacji był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku, ale też wszystkich gmin powiatu.  – Sama inicjatywa wsparcia tego zakupu wyszła od Janusza Kwaśniaka, wójta Borzęcina. Uznaliśmy, że biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się obecnie znajdujemy, wszyscy zdecydowaliśmy że pomożemy szpitalowi – mówi w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego. Warto dodać, że Starostwo Powiatowe przekazało 25 tys. złotych, wszystkie gminy powiatu po ok. 10 tys. zł. razem będzie to 100 tysięcy złotych.  

 
Powiat Brzeski. Są pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 maja 2020 18:33

Samorządowcy brzescy  mogą się od nich uczyć.Bowiem stuprocentową  skutecznością może pochwalić się powiat brzeski w pozyskiwaniu środków. Jakkolwiek aktualne remonty dróg powiatowych jeszcze trwają, ale już w tym roku rozpocznie się kolejna gruntowna przebudowa ciągu drogowego w naszym powiecie. Będzie to trasa nr 1305K biegnąca od Szczurowej, przez Włoszyn do Zaborowa. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Brzeski dofinansowania z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość zadania sięga prawie 5 mln złotych, a realizacja jest przewidziana na lata 2020 – 2021.

 
Powiat Brzeski. Komputery na zdalne nauczanie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 kwietnia 2020 20:16

Ponad trzy tysiące uczniów szkół „średnich” w powiecie brzeskim bierze udział w zdalnym nauczaniu. Od kilku tygodni tak odbywa się realizacja obowiązków szkolnych. – Nie jest to łatwe, wymaga od dyrekcji szkół, nauczycieli, ale także uczniów wielkiego zaangażowania. To nowa sytuacja, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Ale radzimy sobie, radzimy sobie coraz lepiej – zapewnia starosta brzeski Andrzej Potępa. Powiat brzeski pozyskał 100 tysięcy złotych na zakup komputerów. To środki przekazane samorządowi przez Ministerstwo Cyfryzacji.

 
Powiat Brzeski. Zdajemy egzamin z odpowiedzialności
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 kwietnia 2020 11:27

Coraz mniej mieszkańców powiatu brzeskiego poddanych jest kwarantannie. Ci, którzy wrócili z zachodu przed Wielkanocą albo są już po 14.dniowym odosobnieniu albo kończy się im ten okres. Generalnie rzecz biorąc znakomita większość osób zachowuje się bardzo odpowiedzialnie. Przestrzega zasad kwarantanny, zakazu zgromadzania się, stosuje się do wszelkiego rodzaju zakazów i nakazów. Oczywiście w tak dużej zbiorowości jaką jest powiat – ponad 90 tysięcy mieszkańców, są wyjątki od reguły. – Tym wszystkim, którzy przestrzegają obostrzeń pragnę serdecznie podziękować, zaś do tych którzy tego nie czynią po raz kolejny zaapelować: szanujcie zdrowie swoich i swoich bliskich –  mówi w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Powiat Brzeski. Uwaga: pieniądze dla przedsiębiorców
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:53

Na razie tylko do 30 kwietnia 2020 roku starosta brzeski przyjmuje wnioski o dofinansowanie przedsiębiorcy części kosztów wynagrodzeń pracowników; dofinansowanie przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną niezatrudniającemu pracowników części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz dofinansowanie organizacji pozarządowej lub podmiotowi, o którym mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie części kosztów wynagrodzeń pracowników. – Proszę zwrócić uwagę na kalkulator, w którym wpisuje się dane potrzebne do złożenia wniosku, żeby działał prawidłowo, należy posługiwać się aktualnym oprogramowaniem. Warunkiem uzyskania wsparcia jest wykazanie spadku obrotów gospodarczych, rozumiany jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
Gmina Brzesko. Rząd przekazał pieniądze na komputery
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:51

Blisko sto tysięcy złotych przeznaczył rząd polski na zakup komputerów dla gminy Brzesko. – Nowe zestawy trafią do najbardziej potrzebujących. To cenna inicjatywa rządu, za co w imieniu radnych, samorządu naszej gminy, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców a przede wszystkim dzieci, pragnę serdecznie podziękować premierowi oraz naszej wiceminister zdrowia, poseł Józefie Szczurek – Żelazko. Ja przypomnę, że ten projekt finansuje Ministerstwo Cyfryzacji – mówi naszej redakcji Adama Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 358

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .