Reklama
Brzesko. Nowy komendant
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 czerwca 2020 10:03

Brzesko ma nowego komendanta PSP. 29 maja 2020 roku Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadiera Marek Bębenek powołał z dniem 01 czerwca 2020 r. bryg. Piotra Słowiaka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku. Brygadier Piotr Słowiak dotychczas zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

 
Brzesko. Pasażer autokaru w trakcie jazdy wybił w nim szybę i wyskoczył z pojazdu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 czerwca 2020 11:39

38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego podróżując autokarem zaczął się awanturować z kierowcą o trasę przejazdu. Nagle podszedł do okna, młotkiem wybił szybę i wyskoczył z pojazdu. Uciekającego, pokrwawionego mężczyznę zatrzymał kierowca autokaru i świadek zdarzenia. Za bezmyślne zachowanie mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia.

 
Grupa Azoty przekazała prawie 400 tysięcy złotych dla szpitala w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 maja 2020 13:13

Szpital w Brzesku otrzymał blisko czterysta tysięcy złotych z Grupy Azoty S.A. Cieszy mnie, że na mój apel odpowiedział zarządu spółki – mówi w rozmowie z naszą redakcją wiceminister zdrowia, a zarazem Poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Słowa podziękowania dla zarządu Azotów oraz wiceminister skierowali także przedstawiciele samorządu powiatowego. Warto dodać, że czterysta tysięcy złotych przekazał szpitalowi w Brzesku także minister sprawiedliwości. – Dzięki tym dotacjom szpital w Brzesku będzie mógł zakupić nowoczesny sprzęt – zapewnia wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Trzy miesiące aresztu dla nożownika z Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 maja 2020 14:04

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który zaatakował swojego starszego kolegę i trzykrotnie ugodził go nożem kuchennym. Wszystko rozegrało się w biały dzień na jednej z ulic w Brzesku. Pokrzywdzony z ranami rąk i klatki piersiowej trafił do szpitala. Rozjuszony napastnik zaraz po zdarzeniu został zatrzymany przez brzeskich policjantów. Sytuacja miała miejsce 19 maja, około godz. 9:30, na jednej z ulic w Brzesku. Tego dnia dwóch znajomych spotkało się przed blokiem, w którym mieszkają.

 
Powiat Brzeski e-Sport Cup 2020
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 maja 2020 16:52

"Powiat Brzeski e-Sport Cup 2020" to pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie. Startujemy już 16 maja o godz. 21:00. Zapisz się już dziś! Nagroda Główna - konsola Xbox One S. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w celu otrzymania hasła dostępu. – Zachęcam wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego do udziału w tej formie zabawy. Czeka nas ciekawa rywalizacja i cenne nagrody. Mam Nadzię, że ta forma spędzania czasu w okresie  pandemii to dobry pomysł na „nudę”, ale także na nawiązanie ciekawych znajomości z innymi uczestnikami tej rywalizacji – mówi w rozmowie z nasza redakcją starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Powiat Brzeski. Powietrze jak „nowe”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 maja 2020 16:01

Ponad 180 tysięcy złotych kosztowało urządzenie, które oczyszcza powietrze z wszelkich wirusów, które  już pracuje w brzeskim szpitalu. Znajduje się w wydzielonej poczekalni, do której trafiają pacjenci z podejrzeniem COVID-19. Zakup aparatu do dekontaminacji był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku, ale też wszystkich gmin powiatu.  – Sama inicjatywa wsparcia tego zakupu wyszła od Janusza Kwaśniaka, wójta Borzęcina. Uznaliśmy, że biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się obecnie znajdujemy, wszyscy zdecydowaliśmy że pomożemy szpitalowi – mówi w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego. Warto dodać, że Starostwo Powiatowe przekazało 25 tys. złotych, wszystkie gminy powiatu po ok. 10 tys. zł. razem będzie to 100 tysięcy złotych.  

 
Powiat Brzeski. Są pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 maja 2020 18:33

Samorządowcy brzescy  mogą się od nich uczyć.Bowiem stuprocentową  skutecznością może pochwalić się powiat brzeski w pozyskiwaniu środków. Jakkolwiek aktualne remonty dróg powiatowych jeszcze trwają, ale już w tym roku rozpocznie się kolejna gruntowna przebudowa ciągu drogowego w naszym powiecie. Będzie to trasa nr 1305K biegnąca od Szczurowej, przez Włoszyn do Zaborowa. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Brzeski dofinansowania z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość zadania sięga prawie 5 mln złotych, a realizacja jest przewidziana na lata 2020 – 2021.

 
Powiat Brzeski. Komputery na zdalne nauczanie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 kwietnia 2020 20:16

Ponad trzy tysiące uczniów szkół „średnich” w powiecie brzeskim bierze udział w zdalnym nauczaniu. Od kilku tygodni tak odbywa się realizacja obowiązków szkolnych. – Nie jest to łatwe, wymaga od dyrekcji szkół, nauczycieli, ale także uczniów wielkiego zaangażowania. To nowa sytuacja, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Ale radzimy sobie, radzimy sobie coraz lepiej – zapewnia starosta brzeski Andrzej Potępa. Powiat brzeski pozyskał 100 tysięcy złotych na zakup komputerów. To środki przekazane samorządowi przez Ministerstwo Cyfryzacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 357

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .