Reklama
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 grudnia 2020 13:00

Listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu brzeskiego, którą zgodnie z art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r., poz. 2030 z późn. zm.) sporządza i aktualizuje starosta.

 
Brzesko. 8 milionów złotych dla powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 grudnia 2020 18:03

O osiem milionów złotych wzbogaci się powiat brzeski w ramach dotacji rządowej. - Powiat przygotował dobre wnioski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera te samorządy, które ucierpiały w wyniku pandemii. Oczywiście istotne było przygotowanie dokumentacji. I tym razem powiat stanął na wysokości zadania – ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Rząd przyznał samorządowi trzy dotacje, na realizację trzech inwestycji. - Chciałem podziękować pani poseł za wielkie zaangażowanie i pomoc dla powiatru brzeskiego. Wspólne starania pozwolą na realizacje kolejnych zadań. Współpraca z poseł Józefa Szczurek – Żelazko przynosi wymierne korzyści mieszkańcom naszego powiatu – dodaje starosta Andrzej Potępa.

 
Powiat Brzeski. Daj dzieciom miłość
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 grudnia 2020 11:39

Starostwo Powiatowe w  Brzesku prowadzi kampanię promocyjną pod hasłem "RODZINA ZASTĘPCZA JEST NAJ!...", mającą na celu pozyskiwanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej i niezawodowej oraz prowadzenia rodzinnego domu dziecka, które są najczęściej spotykaną w praktyce formą opieki zastępczej oraz najlepszą alternatywą dla dziecka w najtrudniejszych chwilach. Zwracamy się do rodziców, małżonków, osób samotnych, które chciałyby pomóc dzieciom potrzebującym domu, o kontakt z naszą placówką mieszczącą się w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B. Tel. 14 66 300 31 lub  530 620 059.

 
Zdalna szkoła w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2020 18:33

Kiedy piszemy te słowa jest już wiadomym, że najwcześniej uczniowie wrócą do tradycyj- nego nauczania w szkołach dopiero po feriach zimowych. Ale to scenariusz, który w dobie „rozkręcającej się” pandemii, wydaje się być mało realny. 

 
Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem gminy Borzęcin, a zarazem liderem Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 listopada 2020 18:22

Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem gminy Borzęcin, a zarazem liderem Porozumienia Jarosława Gowina w powiecie brzeskim.

 
Umowa podpisana. Brzesko będzie miało południowo – zachodnią obwodnicę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 listopada 2020 23:08

aaijzTo już przesądzone. Brzesko będzie miało południowo – zachodnią obwodnicę. Kilkuletnia batalia, którą w imieniu lokalnej społeczności prowadzili poseł Józefa Szczurek – Żelazko oraz starosta brzeski Andrzej Potępa, zakończona. – Kilka razy, na moje zaproszenie, w Brzesku był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przekonywaliśmy go, że jest potrzeba zbudowania obwodnicy, która – jak mnie zapewnia minister – będzie częścią nowej drogi ekspresowej  Brzesko w kierunku Czchowa i dalej do Nowego Sącza – mówi Józefa Szczurek – Żelazko.  Niedawno  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i umowę na projekt i budowę pierwszego odcinka drogi krajowej nr 75 Brzesko – Nowy Sącz, czyli II etapu „łącznika brzeskiego”. Wykonawcą zadania o długości około trzech kilometrów będzie firma Eurovia Polska. Koszt prac wyniesie 98,3 miliony złotych.

 
Powiat Brzeski. Zdalna szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 listopada 2020 00:00

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie zmienia się z dnia na dzień. Dziś mierzymy się z drugą falą zakażeń, być może znacznie groźniejszą i bardziej ekspansywną niż pół roku temu. Aby ograniczyć do minimum rozprzestrzenianie się wirusa, rząd zdecydował ponownie wprowadzić zdalny system nauczania na wszystkich poziomach. Takie działania nie zaskoczyły edukacji ponadpodstawowej w powiecie brzeskim.
Mieliśmy sporo czasu, aby przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego w dobie koronawirusa. Jesienna fala zachorowań była niestety do przewidzenia, dlatego zbieraliśmy siły, fundusze i środki w okresie letnim, aby jak najlepiej doposażyć nasze szkoły ponadpodstawowe oraz przygotować nauczycieli i uczniów do efektywnego nauczania w trybie zdalnym. Powiat Brzeski skupił się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniej ilości sprzętu do nauki oraz komunikacji zdalnej, a także na wdrożeniu profesjonalnych oprogramowań umożliwiających prowadzenie zajęć na odległość. Nowoczesne zaplecze techniczne oraz skuteczna koordynacja harmonogramu lekcji to podstawowe komponenty efektywnej zdalnej edukacji.

 
62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 listopada 2020 19:57

Tym razem w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku została przeprowadzona 62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W sumie dwudziestu uczestników oddało aż 9 litrów płynu ratującego życie.  Zapoczątkowaną w 1999 roku akcję koordynował jak zwykle jej główny inicjator Wiesław Gibes. Pomagali mu dyrektor PCE Tomasz Gurgul, Anna Nosal z Technikum im. J. Piłsudskiego oraz  Przemysław Brzyk z Liceum Ogólnokształcącego. Dodajmy, że właściciel restauracji Galicyjska Kazimierz Kural przygotował poczęstunek. Przez te 21 lat oddano już w sumie ponad 800 litrów krwi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 358

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .