Reklama
62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 listopada 2020 19:57

Tym razem w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku została przeprowadzona 62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W sumie dwudziestu uczestników oddało aż 9 litrów płynu ratującego życie.  Zapoczątkowaną w 1999 roku akcję koordynował jak zwykle jej główny inicjator Wiesław Gibes. Pomagali mu dyrektor PCE Tomasz Gurgul, Anna Nosal z Technikum im. J. Piłsudskiego oraz  Przemysław Brzyk z Liceum Ogólnokształcącego. Dodajmy, że właściciel restauracji Galicyjska Kazimierz Kural przygotował poczęstunek. Przez te 21 lat oddano już w sumie ponad 800 litrów krwi.

 
75 lat doświadczenia i historii Technikum im. J. Piłsudskiego
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 08 listopada 2020 00:00

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."
 /Józef Piłsudski/

 
Rada Powiatu Brzeskiego przeznaczyła środki na zakup nowoczesnego i superwydajnego urządzenia do testów COVID-19
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 listopada 2020 17:42

Sześćset tysięcy złotych przekazała Rada Powiatu Brzeskiego na zakup nowoczesnego i superwydajnego urządzenie do testów COVID-19. – Podjęliśmy taką decyzję jednogłośnie, bo kwestia zdrowia i życia naszych mieszkańców, to sprawa priorytetowa. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będziemy testowali naszych mieszkańców, a wynik badania będzie znany nawet w ciągu dwóch godzin. Dzisiaj, przy wielkim przyspieszeniu pandemii, na wynik czeka się kilka dni, nawet tydzień. Laboratoria, do których trafiają nasze próbki, nie są wstanie nadążyć z zamówieniami. Dlatego postanowiliśmy kupić, w całości ze środków powiatu, takie nowoczesne urządzenie – mówi naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Brzesko. Prawie sto milionów na obwodnicę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:08

Za trzy lata będzie gotowa południowo – zachodnia obwodnica Brzeska, która – jak informują nas wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz starosta brzeski Andrzej Potępa - będzie kosztowała. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg. Spośród sześciu wykonawców, którzy złożyli oferty do przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie pierwszego odcinka drogi krajowej DK75 Brzesko – Nowy Sącz, przebiegającego po zachodniej stronie Brzeska i będącego kontynuacją łącznika z autostradą A4 wybrana została oferta firmy Eurovia Polska. Koszt prac został wyceniony przez wykonawcę na 98,3 mln zł.

 
Powiat Brzeski liczy na środki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:07

Nawet na sto tysięcy złotych liczy powiat brzeski. Mowa o pieniądzach z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Samorządy, które wspierają osoby niepełnosprawne w czasie pandemii mogą liczyć na dotację. Dzięki rozszerzeniu programu refundacja projektów może wynieść nawet 100 procent poniesionych kosztów. W czasie epidemii koronawirusa samorządy powiatowe wspierają szczególnie tych mieszkańców, którzy z powodu izolacji i zwiększonych środków ostrożności mają trudności w realizowaniu podstawowych potrzeb i nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym. Dzięki refundacji z PFRON samorządowcy mogą podjąć bardziej skuteczne działania, które uznają za najbardziej potrzebne w danym miejscu i chwili – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
Brzesko. Cztery strażackie konkursy
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:04

To jest ciekawa inicjatywa brzeskich strażaków. - Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią naszego kalendarza plakatowego na 2021 rok. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcemy dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną. W tym roku mamy dla Was cztery ciekawe konkursy, dla każdej grupy wiekowej ze szkół podstawowych – podkreślają w komunikacie, który otrzymała nasza redakcja.

 
Brzesko. Apel starosty: 4 listopada oddaj osocze...
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:03

Już w najbliższą środę, 4 listopada, wielka akcja w Brzesku. Mowa o oddawaniu osocza. - Zapraszam i zachęcam do udziału w tej szczytnej akcji – mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. Osocze od ozdrowieńców COVID-19 jest bezcennym lekiem dla pacjentów z ciężkimi objawami zakażenia koronawirusem. Sytuacja w Małopolsce jest trudna. Zachorowań jest coraz więcej, ale też z drugiej strony, coraz więcej jest ozdrowieńców. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie apeluje do wszystkich, którzy wygrali z chorobą – podzielcie się swoim zdrowiem i oddajcie osocze.

 
Powiat Brzeski. Do trzech razy sztuka...
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 31 października 2020 23:57

Powiat Brzeski nie rezygnuję z koncertu Queen Symfonicznie. Nie udało się dwa razy, może uda za trzecim razem. Za każdym razem na przeszkodzie stanął bowiem koronawirus. Pierwszy termin koncertu zaplanowano na czerwiec tego roku. Miał się odbyć na brzeskim Rynku. Z powodu pandemii przełożono go na koniec sierpnia. Ale i ten termin, z racji zagrożenia patogenem, został odwołany. Teraz, jak dowiedziała się nasza redakcja, powiat chciałby zorganizować go w przyszłym roku. Mówi się o 19 lub 26 czerwca, ewentualnie o 28 sierpnia 2021. Zatem znowu szykuje się nam wielka uczta, znowu w Brzesku, za sprawą powiatu, powieje kulturą wysoką.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 356

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .