Reklama
Powiat brzeski. Cztery szkoły średnie wyróżnione w Rankingu „Perspektywy”
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 lutego 2021 15:47

Cztery szkoły średnie powiatu brzeskiego zostały docenione przez niezależnych ekspertów. W tegorocznym opiniotwórczym Rankingu „Perspektywy” przyznano im tarcze jakości.

 
Powiat Brzeski. Laptopy od marszałka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lutego 2021 00:00

Niedawno w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się oficjalne przekazanie 46 laptopów dla szkól branżowych i techników powiatu brzeskiego. Sprzęt o wartości przekraczającej 150 tys. złotych na ręce starosty brzeskiego Andrzeja Potępy przekazała Marszałek Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech. Sprzęt jak narazie będzie stanowił dodatkowe wsparcie podczas zajęć zdalnych, a następnie trafi do specjalistycznych pracowni edukacyjnych rozwijających umiejętności praktyczne naszych uczniów.

 
Cztery miliony na kształcenie zawodowe
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lutego 2021 00:00

Na ponad cztery miliony złotych opiewa wartość projektu edukacyjnego, którego realizacja na terenie powiatu brzeskiego właśnie się zakończyła. – Chodziło o podniesienie kompetencji zawodowych. Kształcimy nie tylko na wysokim poziomie, ale nasi uczniowie mogą zdobyć także nowe, dodatkowe kwalifikacje. Nie mniej istotny jest fakt, że przygotowując ofertę kształcenia zawodowego uwzględniamy potrzeby rynku pracy, nie tylko w perspektywie roku, ale kilkudziesięciu lat – zapewnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.
W grudniu 2020 roku zakończono realizację czteroletniego projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, który zaangażował blisko 1 500 uczniów. Głównym celem projektu było podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Zostało utworzone Centrum Kompetencji Zawodowych, przy którym powołano radę programową składającą się m.in. z: pracodawców, przedstawicieli wyższych uczelni, specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy, przedstawicieli administracji samorządu powiatowego i nauczycieli zawodowych. W powiecie brzeskim główne działania oscylowały wokół zagadnień z branży elektryczno-elektronicznej. Postęp techniczny i nowoczesne technologie wymagają dostosowania systemów kształcenia do potrzeb rynku pracy, ułatwiając tym samym przejście uczniom z etapu kształcenia i szkolenia zawodowego do etapu zatrudnienia. Realizacja projektu pozwoliła na stworzenie w szkołach warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy.

 
Powiat brzeski. Cztery szkoły średnie wyróżnione w Rankingu „Perspektywy”
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 lutego 2021 19:20

Cztery szkoły średnie powiatu brzeskiego zostały docenione przez niezależnych ekspertów. W tegorocznym opiniotwórczym Rankingu „Perspektywy” przyznano im tarcze jakości.

 
Nowy radiowóz dla brzeskiej jednostki policji
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 stycznia 2021 18:17

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku otrzymała nowy oznakowany radiowóz, który będzie wykorzystywany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Zakup pojazdu sfinansowany został wspólnie przez jednostki samorządowe z terenu powiatu brzeskiego oraz Komendę Główną Policji.

 
Powiat Brzeski skuteczny w pozyskiwaniu dotacji krajowych i unijnych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 stycznia 2021 22:21

Za nami druga dekada XXI stulecia. Niezwykle efektywna w przypadku nakładów inwestycyjnych Powiatu Brzeskiego. Po latach zapaści z czasów Polski Ludowej oraz pierwszych lat III RP, od ponad dwudziestu lat obserwujemy wielkie przyspieszenie w rozwoju infrastruktury drogowej, oświatowej, zdrowotnej, społecznej czy kulturalno-sportowej. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby niemal stuprocentowa skuteczność samorządu powiatowego w pozyskiwaniu środków krajowych i unijnych. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, nie mają cienia wątpliwości: dokumentacja i wnioski przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku są rzetelne i profesjonalnie dopracowane.

 
Sterkowiec i Biadoliny z nowymi dworcami
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 stycznia 2021 15:06

Dwa nowe dworce kolejowe powstaną na terenie powiatu brzeskiego. Jeden w Sterkowcu pod Brzeskiem, drugi w Biadolinach Szlacheckich w gminie Dębno. Warto przypomnieć, że przed wieloma laty o remont obiektu w Sterkowcu, zabiegał wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. - Z tego dworca korzysta wielu mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza młodzieży uczącej się w Tarnowie czy w Krakowie. Ale korzystają z nich także osoby, które pracują albo w Tarnowie albo w Krakowie – mówi wójt Kwaśniak. Radości z budowy dworca nie kryje także wójt Dębna. - Przy dworcu w Biadolinach będzie tez miejsce obsługi pojazdów samochodowych – dodaje wójt Kozłowski.

 
Powiat Brzeski. Nowe urządzenia dla poradni
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 grudnia 2020 10:41

O nowoczesne urządzenia terapeutyczne wzbogaciła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzesku.  Gabinet EEG Biofeedback działający w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku od roku szkolnego 2012/2013 przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację. Został wyposażony w nową aparaturę z serii EEG DigiTrack. Nowoczesne urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne należy do przełomowych rozwiązań w neuroterapii. Dodatkowym walorem urządzenia jest możliwość diagnozy i treningu z zastosowaniem mini QEEG umożliwiającego zaobserwowanie istotnych różnic w pracy mózgu między lewą i prawą półkulą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 358

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .