Reklama
Gmina Brzesko startuje w projekcie 'pod biało-czerwoną' - radny Adam Kwaśniak zachęca do głosowania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 29 sierpnia 2020 21:16
Gmina Brzesko startuje w projekcie "pod biało-czerwoną".  Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi. Realizacja projektu zależeć będzie od głosowania.  Wystarczy wejść w link poniżej i oddać swój głos online. Wypełniając ankietę proszę w rubryce miejscowość wpisać BRZESKO - zachęca Adam Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.
 
Powiat Brzeski z koronawirusem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 27 sierpnia 2020 21:00

Powiat Brzeski znalazł się w gronie powiatów zagrożonych (na mapie epidemiologicznej kraju – niebieski). Oznacza to, że liczba zarażonych osób koronawirusem wzrosła. To taki stan ostrzegawczy – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.  Od soboty 8 sierpnia w powiatach z największym dobowym wzrostem zakażeń koronawirusem pojawiły się dodatkowe ograniczenia. Zakłada ono m.in. wyodrębnienie wspomnianych dwóch stref: czerwonej i żółtej. Czerwone powiaty to te, w których wskaźnik przyrostu nowych przypadków na 10 tys. mieszkańców przekracza 12 w ciągu 14 dni poprzedzających dzień publikacji. Żółte to miejsca, gdzie wykryto od sześciu do 12 nowych przypadków. 

 
Brzesko. Koronawirus w szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 sierpnia 2020 12:28

U dwóch pacjentów brzeskiego szpitala stwierdzono koronawirusa – dowiedziała się nasza redakcja. Obaj znajdowali się na oddziale  pulmonologii. W związku ze stwierdzeniem zakażenia wywołanego wirusem SARS-COV-2 w Oddziale Chorób Płuc do odwołania wstrzymano przyjęcia pacjentów do Oddziału – poinformowała dyrekcja szpitala w Brzesku. Do28 sierpnia nieczynna będzie również Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc. Dyrekcja szpitala, w uzgodnieniu z miejscowym Sanepidem, podjęła decyzję o wysłaniu pracowników oddziału na przymusową kwarantannę. Pod koniec tygodnia zostaną od nich pobrane wymazy.

 
Trwa inwestycja na północy powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 sierpnia 2020 18:26

Prace na drodze powiatowej nr 1305K, łączącej Szczurową i Zaborów, postępują każdego dnia. Aura sprzyja, więc nie zwalniamy obrotów. Do końca 2020 r. wyremontowany zostanie most na Uszwicy w miejscowości Włoszyn oraz wszystkie uszkodzone przepusty pod drogą. Na całej długości trwają prace związane z poszerzeniem jezdni do 5,5 m – wykonanie koryta bez nowej nawierzchni. Dodatkowo w Szczurowej już powstaje nowy chodnik.

 
Obwodnica Brzeska ze zjazdem do szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 lipca 2020 00:03

Budowa południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska jest już przesądzona. - Udało się nam przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, by w ramach tej inwestycji, został zaprojektowany dodatkowy węzeł, który pozwoli na skomunikowanie brzeskiego szpitala dodatkowym zjazdem w kierunku południowym – cieszy się starosta brzeski Andrzej Potępa. Wiceminister zdrowia, a zarazem brzeska poseł Józefa Szczurek-Żelazko tłumaczy, że na aktywności władz powiatu brzeskiego skorzysta także miasto, bo pozwoli to na uzbrojenie terenów inwestycyjnych na Pomianowskim Stoku.

 
Zmarł Tomasz Pajor
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 25 lipca 2020 10:13

112568200 3185416861527891 2909745459653263296 oW piątek, w wieku 54 lat, zmarł Tomasz Pajor. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w najbliższy poniedziałek (27 lipca) o godz. 14.00 w kościele p.w NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

 
Piotr Słowiak powołany na zastępcę Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 czerwca 2020 23:18

To był najkrócej urzędujący komendant PSP w Brzesku. Po kilku tygodniach Piotr Słowiak stracił fotel szefa brzeskich fajermanów. Spokojnie. Zwierzchność nie wysłała go na emeryturę, ale... awansowała. Niedawno Piotr Słowiak został zastępcą Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 
Brzescy policjanci przyszli z pomocą mężczyźnie uwięzionemu w bramie ogrodzenia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 czerwca 2020 13:53

Mieszkaniec Brzeska przeskakując przez bramę ogrodzenia niefortunnie upadł, a jego ręka utkwiła w siatce uniemożliwiając mu wydostanie się. Wołania o pomoc w środku nocy na nic się zdały. Zrezygnowany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Skierowani na miejsce policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uwolnili meżczyznę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 351

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .