Reklama
Sukcesy brzeskich sportowców
SPORT - Aktualności
sobota, 10 grudnia 2016 15:41

Wojciech Wojdak  najbardziej utytułowany sportowiec, wychowanek Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został czwartym kraulistą świata na dystansie 400 metrów. Do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0,25 sekundy. Mimo to nasz pierwszy w historii olimpijczyk osiągnął największy sukces w swojej karierze. Sukces o tyle miły sercom brzeskich kibiców, że Wojtek od pewnego czasu trenuje pod okiem swojego pierwszego szkoleniowca, związanego nadal z BOSiR-em Brzesko Marcinem Kacerem.
W rajdach samochodowych  w  zespole “Race National Team Poland”  startował  Łukasz Niemiec z Brzeska.W Mistrzostwach Europy FIA CEZ International Hillclimb Czampionschip, w grupie  N, pan Łukasz ,startujący po raz pierwszy w  rajdach tej rangi   zdobył tytul II V-ce Mistrza Europy.

 
Boks. Srebro dla Mateusza Ptasińskiego
SPORT - Aktualności
piątek, 25 listopada 2016 01:00

Srebrny medal wywalczył w boksie zawodnik Brzeskiego Klubu Bokserskiego Magic Boxing. – Do tej tej pory to największy sukcesu  naszego zawodnika, w stosunkowo krótkiej historii klubu. Podczas 87. Mistrzostw Polski w boksie seniorów rozgrywanych w Sokółce (województwo podlaskie) Mateusz Ptasiński sięgnął po srebrny medal – mówi Czesław Kubisiak. Świeżo upieczony wicemistrz kraju, którego trenerem jest Edmund Kubisiak, był w oczach komentatorów największym objawieniem tego turnieju, a sympatię kibiców i szkoleniowców zyskał ze względu na ofensywny, widowiskowy styl walki. Mateusz Ptasiński znany jest już w środowisku pięściarskim z tego, że podczas każdej walki forsuje szybkie tempo, nie odpuszczając żadnemu rywalowi przez pełne trzy rundy. Fachowcy komentujący tegoroczne mistrzostwa podkreślali jego znakomite przygotowanie fizyczne i kondycyjne. Duże wrażenie wywiera również jego technika i łatwość wyprowadzania ciosów na każdej płaszczyźnie.

 
Niepodległościowe pływanie
SPORT - Aktualności
niedziela, 30 października 2016 21:38

Zapraszamy wszystkich miłośników pływania na zawody pływackie, które odbędą się 10 listopada 2016  (czwartek) na Krytej Pływalni w Brzesku. Startujemy o godz. 16.00, zapisy do 15.30. Patronat honorowy objął Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Gościem honorowym będzie wielokrotny reprezentant Polski, wielokrotny rekordzista Polski, uczestnik ME i MŚ, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016, wychowanek BOSiR Brzesko, doskonały pływak – WOJCIECH WOJDAK.

 
Brzesko. Edmund Kubisiak z medalem
SPORT - Aktualności
środa, 12 października 2016 21:55

Edmund Kubisiak, propagator boksu odebrał  Brązowy Krzyż Zasługi. W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta RP osobom zasłużonym w działalności na rzecz sportu. Wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, krzewieniu ducha sportu następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla wyróżnionych działalność na rzecz sportu to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.

 
Kręglarski weekend
SPORT - Aktualności
piątek, 07 października 2016 19:57

W sobotę wczesnym rankiem zawodnicy z Brzeska udali się na 1 turniej do Wronek w ramach rozgrywek Ligi Międzyokręgowej gr. B, w której od tego sezonu uczestniczą. W brzeskiej kręgielni taki turniej odbędzie się 5 listopada. Nasi młodzi kręglarze dzielnie walczyli i ostatecznie zajęli 2 miejsce. To bardzo dobre 2 miejsce zdobyli: Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Jakub Tomczyk, Damian Czernecki, Marcel Kociołek oraz Natalia Cebula. Gratulujemy bardzo dobrej gry i doskonałego wyniku.

 
Czchów. Wesoła Piłka
SPORT - Aktualności
wtorek, 20 września 2016 23:41

Już w najbliższą niedzielę, 24 września na stadionie miejskim w Czchowie, wielkie piłkarskie świętowanie. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają na Rodzinny Piknik Sportowy. Nie zabraknie meczy piłkarskich, licznych konkursów, zmagań sportowych. A wszystko w ramach zasad fair play. Piknik jest kolejną tego typu imprezą organizowaną w Czchowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 14 (Stadion Miejski).

 
Międzynarodowo na kręgielni
SPORT - Aktualności
czwartek, 11 sierpnia 2016 12:41

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku przygotował turniej kręglarski dla pielgrzymów, którzy przybyli do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Wśród uczestników zmagań byli mieszkańcy m.in. Tanzanii, Kenii, Nigerii, RPA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Indii, Argentyny. Turniej był dla nich niesamowitym przeżyciem, któremu towarzyszyła wielka radość, uśmiech i wyśmienita zabawa. Opiekunem całej grupy jest ksiądz misjonarz Janusz Machota. Zawody kręglarskie, w których brali udział były przygotowane tak, aby każdy z nich mógł spróbować po raz pierwszy w życiu sportowej rywalizacji na torach kręglarskich. Dekoracji najlepszych kręglarzy – pielgrzymów dokonał Burmistrza Brzeska Grzegorz Wawryka oraz dyrektor BOSiR Marek Dadej. Na zakończenie dziewczęta zaprezentowały taniec z chustą połączony ze śpiewem w afrykańskim rytmie. Było nam niezmiernie miło gościć tak wesołych i radosnych ludzi. – Cieszy nas, że BOSiR przyczynił się do uświetnienia Światowych Dni Młodzieży – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor BOSiR.

 
Wojciech Wojdak rozpoczyna olimpijskie zmagania
SPORT - Aktualności
sobota, 06 sierpnia 2016 18:22

Wojciech Wojdak z gminy Dębno, który pierwsze sportowe kroki stawiał w krytej pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest jedynym reprezentantem naszego regionu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. To drugi w historii gminy olimpijczyk. Cztery lata temu na Olimpiadzie w Londynie barwy Polski reprezentowała Jolanta Ogar, rodem z Łysej Góry. Wojciech Wojdak, 20 letni pływak z gminy Dębno, kwalifikację olimpijską wywalczył przed kilkoma miesiącami. Jest w gronie najliczniej w dziejach olimpiad, polskich pływaków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 69

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .