Reklama
Gnojnik. Znamy mistrzów gminy
SPORT - Aktualności
wtorek, 23 maja 2017 08:22

Uczniowie szkół podstawowych mocnym akcentem zakończyli sezon współzawodnictwa sportowego. Sześcioosobowe reprezentacje szkół mierzyły się bowiem w czwórboju lekkoatletycznym. Puchary zwycięzców zdobyły dziewczęta z Biesiadek i chłopcy z Gnojnika. 18 maja, podczas zawodów w Gosprzydowej pojawiły się trzy zespoły żeńskie (PSP Biesiadki, PSP Gosprzydowa i PSP Uszew) oraz cztery zespoły męskie (PSP Biesiadki, PSP Gnojnik, PSP Gosprzydowa i PSP Uszew). Zawodnicy mierzyli się w takich konkurencjach jak: skok w dal, rzut piłką palantową, bieg na 60 metrów oraz bieg długi (dystans dla dziewcząt – 600 m, dystans dla chłopców – 1000 m). Na ostateczny wynik drużyny składały się wyniki z wszystkich konkurencji pięciu najlepszych zawodników.

 
Brzesko. Medale dla kręglarzy
SPORT - Aktualności
sobota, 08 kwietnia 2017 16:13

To były najlepsze w dziejach brzeskich kręglarzy Mistrzostwa Polski. Dosłownie worek medali przywieźli z  zawodów, rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim młodzi kręglarze z brzeskiego BOSiR-u, w tym dwa najcenniejsze mistrza oraz wicemistrza Polski.
Przez kilka dni trwały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym w Tomaszowie Mazowieckim. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku reprezentowali: Karolina Gurgul, Natalia Cebula, Klaudia Batko, Łukasz Łazowski, Igor Szydłowski, Damian Czernecki, Bartosz Pośladek oraz trener Marcel Kociołek. Zawody były przeprowadzone w konkurencjach: indywidualnie, w parach, sprincie, mikstach oraz drużynowo. Jako pierwsze na torach zaprezentowały się juniorki: Karolina z Natalią, które z sumą łączną zbitych 1017 kręgli, zajęły nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Kolejny start popołudniowy to występ indywidualny i drużynowy juniorów: Damian i Bartosz z łącznym wynikiem 976 kręgli dawał drużynie szanse na wysokie miejsce w „drużynówce”.

 
Mistrzostwa Małopolski w Boksie
SPORT - Aktualności
środa, 22 marca 2017 00:31

To była uczta dla miłośników boksu. Trzydniowe Mistrzostwa Małopolski w Boksie zgromadziły kilkudziesięciu pięściarzy, z kilku klubów małopolskich. Organizatorem zawodów byli:  Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, Centrum Kultury w Gnojniku, Brzeski Klub Bokserski „Magic Boxing” – Brzesko oraz Małopolski Związek Bokserski.  

 
Czchów. Zawody pięściarskie
SPORT - Aktualności
środa, 15 lutego 2017 01:00

Burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz Małopolski Związek Bokserski zapraszają na Międzynarodowe GRAND PRIX Małopolski w Boksie, które zaplanowano na 18 lutego – w Hali Sportowej w Czchowie. Początek zmagań – godzina 12. – Zawody są jednym z elementów kwalifikacji bokserskich na Letnie Igrzyska Olimpijskie, które w 2020 roku odbędą się w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, w Tokio. – Zapraszam w imieniu organizatorów na nasze zawody. To kolejne wspólne przedsięwzięcie gminy Czchów oraz Małopolskiego Związku Bokserskiego w Krakowie – mówi naszej redakcji burmistrz Chudoba.

 
Turniej piłkarski Elita Cup
SPORT - Aktualności
czwartek, 09 lutego 2017 00:58

4 lutego w hali sportowej przy PSP 3 w Brzesku odbył się piłkarski turniej ELITA CUP. Rozgrywki te zostały zorganizowane dla zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych. Do rywalizacji zgłosiło się 10 zespołów z całej Małopolski. Były to: Sandecja Nowy Sącz, MGAS Radłowia, LUKS Skrzyszów, SP Błękitni, KS Koszyce Wielkie, Beskidzka AP, Grodzisko Raciechowice, Młoda Orawa Jabłonka, Sokoliki Stary Sącz oraz gospodarze AS Elita Brzesko. Młodzi piłkarze rywalizowali w dwóch grupach, z których wyłoniono późniejszych finalistów, oraz uczestników meczów o kolejne miejsca w turnieju. W wielkim finale wystąpiły drużyny Grodzisko  Raciechowice oraz Elita Brzesko.

 
Mistrzowie Szczurowej
SPORT - Aktualności
sobota, 07 stycznia 2017 21:15

Badminton podbija szkoły. Niedawno, w szczurowskiej hali rozegrano  zawody  gminne szkół podstawowych w badmintonie drużynowym. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn:  trzy dziewczęce i trzy chłopięce (Szczurowa, Zaborów, Wola Przemykowska). W turnieju gdzie grano systemem „każdy z każdym” najlepiej wypadły  dziewczęta z Woli Przemykowskiej i chłopcy ze Szczurowej, którzy zdobyli komplet punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze. Skład drużyn: Konrad Florek, Jakub Mika opiekun: Robert Dzień oraz  Aleksandra Drytko, Anastazja Kamysz, Emilia Pawlik opiekun: Beata Komorowicz. Ostateczna kolejność w turnieju. Dziewczęta: SP Wola Przemykowska, SP Zaborów, SP Szczurowa. Chłopcy: SP Szczurowa, SP Zaborów, SP Wola Przemykowska. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy  oraz medale.Udany występ zanotowali reprezentanci naszej gminy w zawodach powiatowych, które odbyły się w Woli Dębińskiej. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej zajęli II miejsce a dziewczęta  z Woli Przemykowskiej zajęły III  miejsce.

 
Udany rok pływaka
SPORT - Aktualności
środa, 04 stycznia 2017 00:27

To był dobry rok dla Wojtka Wojdaka. Pochodzący z Maszkienic odniósł w ubiegły weekend ogromny sukces sportowy. 20‑latek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Pływaniu na krótkim basenie, które odbywały się w kanadyjskim Windsor. Jest to pierwszy medal zawodnika w seniorskiej imprezie międzynarodowej. Próbkę swoich możliwości Wojtek pokazał już w ubiegłym tygodniu, podczas wyścigu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Polak zajął wtedy czwarte miejsce, a do medalu zabrakło mu zaledwie 0,25 sekundy. Wynik ten udało się zawodnikowi jeszcze poprawić na swoim ulubionym dystansie 1500 metrów (stylem dowolnym), gdzie zdobył trzecie miejsce. Czasem 14.25,37 sportowiec ustanowił rekord życiowy. Oprócz Wojciecha Wojdaka, medal do kraju przywiózł również Radosław Kawęcki, który był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m grzbietem. Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. – Naszemu Rodaki serdecznie gratuluje sukcesów, dziękuję za to, że jest doskonałym ambasadorem naszej gminy i powiatu – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Sportowe podsumowanie roku
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 stycznia 2017 01:00

Ostatnio w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyło się piłkarskie zakończenie roku 2016 – Okocimskiego Klubu Sportowego. Zarząd podsumował sezon spotkaniem, które odbyło się z udziałem wszystkich zespołów sekcji piłkarskich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 69

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .