Reklama
Z sukcesem na arenie międzynarodowej
KULTURA - Aktualności
wtorek, 09 lutego 2021 18:57

Pochodząca z Przyborowa (w gminie Borzęcin) Julia Styrna – klawesynistka, uczennica VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie zajęła III miejsce w kategorii „Keyboards” w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Odin Online 2021. Festiwal organizowany był po raz szósty w estońskim Talinie, ale w tym roku ze względu na panującą epidemię COVID-19 miał formę zdalną.

 
Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 04 lutego 2021 20:02

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie. Jury konkursowe oceniło 25 młodych artystów, którzy przygotowali łącznie 50 utworów. W swoich kategoriach wiekowych wygrali: Kamil Górka z Borzęcina Dolnego, Damian Szafraniec z Borzęcina Dolnego, Amelia Florczak z Bielczy oraz Kamila Chmioła z Borzęcina Górnego. Celem organizowanego od ponad dwóch dekad wydarzenia jest kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie, prezentacja zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych, jako ważnego elementu tradycyjnej kultury narodowej oraz promocja walorów głosowych dzieci i młodzieży z gminy Borzęcin. Występy najlepszych można obejrzeć na profilu facebook GOK Borzęcin.

 
Rekordowe zainteresowanie poetyckim Źródłem
KULTURA - Aktualności
czwartek, 24 września 2020 00:00

Już po raz czwarty „Źródło” przyciągnęło poetów rozsianych po całym świecie by pochwalić się swoją twórczością w ramach Małopolskiej Nagrody Poetyckiej. Rekordowa ilość 343 zgłoszeń która przełożyła się na około półtora tysiąca wierszy była dla organizatorów nie lada zaskoczeniem, ale tym pozytywnym, w czasie, w którym kultura ma „pod dużą górkę” przez koronawirusa SARS-CoV-2. Pod dużym znakiem zapytania w czasie pandemii stała też gala podsumowująca konkurs. Udało się ją przeprowadzić, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym, choć nie - jak dotychczas - w przepięknych i poetyckich salach tarnowskiego ratusza, a jednej z sal Centrum Sztuki Mościce, które wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie od początku organizują to poetyckie przedsięwzięcie.

 
Czwarta edycja konkursu literackiego
KULTURA - Aktualności
środa, 01 kwietnia 2020 01:01

Przed nami czwarta edycja konkursu literackiego pn. Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO. Jest to wspólna inicjatywa Centrum Sztuki Mościce i Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Organizatorzy zapraszają do udziału poetów z kraju i zagranicy. Czteroosobowemu jury będzie przewodniczył Józef Baran, znany poeta, prozaik, dziennikarz, krytyk literacki. Autor pochodzi z Borzęcina i – zdaniem wielu – jego nazwisko od kilku lat wymieniane jest na giełdzie nazwisk, kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla. Prace konkursowe powinny być przesłane do 26 czerwca 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego)

 
Zmarł profesor Krzysztof Penderecki
KULTURA - Aktualności
niedziela, 29 marca 2020 09:53

Dzisiaj nad ranem zmarł profesor Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, dyrygent od lat mieszkał w Lusławicach koło Zakliczyna, gdzie w połowie lat 70. tamtego wieku nabył zniszczony dworek poszlachecki. O śmierci wybitnego kompozytora, powołując się na jego rodzinę, poinformowało rano Radio Kraków. Profesor miał 86 lat.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
sobota, 08 lutego 2020 22:51

Pochodzący z Brzeska fotoreporter Piotr Tracz został nominowany w dorocznym konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów. Piotr Tracz, to zeszłoroczny laureat tego konkursu w kategorii na najlepszy reportaż w Polsce. W tym roku brzeszczanin został nominowany w kategorii najlepsze zdjęcie sportowe, jego zdjęcie znalazło się wśród 4 najlepszych zdjęć o tematyce sportowej w Polsce, które zostały zrealizowane w 2019 roku. Finałowa gala odbędzie się 15 lutego w Warszawie. Oprócz Tracza, do nagrody za najlepsze zdjęcie roku, zostali nominowani: Piotr Dymus, Rafał Oleksiewicz, Aleksandra Szmigiel.

 
Brzeski fotograf nagrodzony w prestiżowym konkursie
KULTURA - Aktualności
środa, 04 grudnia 2019 08:15

kmillerBrzeski fotograf, Piotr Tracz, został nagrodzony w prestiżowym konkursie im. Krzysztofa Millera, którego organizatorem była Gazeta Wyborcza. Nagrodę główną otrzynał włoski fotograf Alessio Paduano. W tym roku jury po raz pierwszy przyznało nagrodę w kategorii #PositiveImpact ufundowaną przez Deutsche Bank Polska za materiał fotograficzny ilustrujący pozytywny wpływ, jaki może mieć działanie jednostki, firmy czy społeczności. Otrzymał ją Piotr Tracz za fotoreportaż o niepełnosprawnym kulturyście Mariuszu Kupczaku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 71

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .