Reklama
Brzesko. Sobota na Rynku
KULTURA - Aktualności
piątek, 17 lipca 2015 20:40

W najbliższą sobotę, widzowie, którzy przybędą na kolejne muzyczne spotkanie usłyszą wiele ciepłych dźwięków, przejmujących linii wokalnych i brawurowych tekstów. Wystąpi wokalistka, która dała się już poznać szerszej publiczności, udzielająca się w wielu projektach muzycznych, mieszkanka Brzeska. Katarzynie Gałkowskiej towarzyszyć będzie Michał Begej grający na instrumentach perkusyjnych. Organizatorami Muzycznego Rynku są burmistrz Grzegorz Wawryka, Biuro Promocji i agencja artystyczna Art. Event.

 
Czchów. Festiwal za nami
KULTURA - Aktualności
niedziela, 12 lipca 2015 10:25

Przeszedł do lamusa historii. Mowa o tegorocznej edycji Jazz Baszta Festivalu. Podobnie jak w latach poprzednich wielkie święto jazzu rozpoczęło się w piątek, tradycyjnie w CAFE ORANŻERII Hotelu Łaziska. W gościnnych progach Hotelu Łaziska powitali nas jego właściciele Maria i Zbigniew  Rabiaszowie. Bardzo wiele zawdzięczamy Marii i Zbigniewowi Rabiaszom, którzy w to „dzieło” angażują całą rodzinę. Śmiało można powiedzieć, że należą Oni do „Przyjaciół Czchowskiego Festivalu”; nie szczędzą własnych sił ani środków, by Festival był wyjątkowy; pomagają i sponsorują. Za to wszystko serdecznie dziękujemy, bo bez tego wsparcia byłoby bardzo trudno – mówi Elżbieta Ogiela, szefowa gminnej placówki kultury.
W  oranżerii wystąpiły trzy zespoły: żeński kwartet saksofonowy SAKSOFONARIUM, IWO JAZZ BAND oraz zespół z Budapesztu HOT CLUB OF HUNGARY. Po zakończeniu koncertów, niemal do bladego świtu trwał jam session.   Kolejny dzień Festivalu to sobota i tutaj już od godziny 13-tej rozpoczęliśmy działania muzyczne, choć tak naprawdę przygotowania do galowego koncertu na Rynku trwały od rana.  Do konkursu dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych „O Złotą Basztę” zgłosiło się pięciu uczestników: Jagoda Wojciechowska, Agata Leśniewska, Bartłomiej Prucnal, Krzysztof Matejski i Jarosław Kaczmarczyk. O godzinie 17-tej  Komisja w składzie przewodniczący Marek Michalak oraz członkowie: Jan Boba, Witold Zydroń i Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski przesłuchali uczestników i wydali werdykt. Złotą Basztę otrzymał – Bartłomiej Prucnal (saksofon), II miejsce zajęła wokalistka Jagoda Wojciechowska; jury przyznało trzy wyróżnienia: dla Agaty Leśniewskiej, Krzysztofa Matejskiego i Jarosława Kaczmarczyka. Laureat Złotej Baszty wystąpił podczas sobotniego koncertu.

 
Brzesko. Muzyczny projekt wystartował
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 06 lipca 2015 21:33

Koncertem bocheńskiej kapeli One Chance oraz znanego, tamtejszego muzyka Grzegorza Kapci zainaugurował Muzyczny Rynek, czyli wakacyjne spotkania z muzyką. – Chcemy ożywić brzeski Rynek. Stąd pomysł, by w każdą sobotę, wieczorem, rozbrzmiewała tutaj muzyka. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości nasze koncerty będą gromadziły tłumy. Zapraszam na spotkanie, na Rynku przy dobrej muzyce – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.  

 
Brzesko. Wystawa prac Zbigniewa Ważydrąga
KULTURA - Aktualności
niedziela, 05 lipca 2015 22:36

To bez wątpienia jeden z najciekawszych brzeskich artystów. Para się bowiem nie tylko malarstwem, ale także eksperymentuje jako rzeźbiarz i fotografik zarazem. Niedawno miał wernisaż swoje wystawy, Będzie ona czynna do końca lipca w sali wystawowej w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wystawę zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

 
Dni Brzeska 2015 - PROGRAM
KULTURA - Aktualności
czwartek, 18 czerwca 2015 01:00

Doskonała wiadomość dla fanów zespołu Enej oraz bodaj obecnie najpopularniejszego polskiego wokalisty reggae, Kamila Bednarka. Obydwie te gwiazdy zobaczymy podczas czerwcowych Dni Gminy Brzesko.  – W zasadzie kończymy przygotowanie programu. W pierwszy dzień, w sobotę 20 czerwca chcemy, by na naszej estradzie pojawił się zespół Enej, a dzień później Kamil Bednarek. Mamy wiele głosów od mieszkańców miasta i gminy, ale także z gmin sąsiednich, by właśnie takie gwiazdy zaprosić do stolicy powiatu – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Co ponadto planują organizatorzy? Na pewno będzie wiele imprez towarzyszących: sportowych, rekreacyjnych, czy chociażby wybór najsympatyczniejszego psa (przypomnijmy, że ten ostatni pomysł, przed kilkoma laty złożył szef zarządu osiedla Stare Miasto, a zarazem radny miejski Adam Kwaśniak). Będzie blok widowisk dla dzieci, występy początkujących gwiazd i możliwość prezentacji rodzimych artystów. Impreza co roku gromadzi tysiące fanów i bez wątpienia jest jedną z największych imprez plenerowych nie tylko w powiecie brzeskim (dla mnie pod względem logistycznym i artystycznym – numerem jeden), ale także w całym regionie tarnowskim. Gwiazdy, które – miejmy nadzieję – do Brzeska zostaną w tym roku zaproszone, specjalnej rekomendacji nie potrzebują. To najbardziej rozpoznawalni, znani z radia, telewizji i koncertów plenerowych, wykonawcy. Zespół Enej to w tej chwili jeden z najpopularniejszych zespołów folkowych w Polsce – dla wielu fanów numer 1. Ich koncerty gromadzą liczoną w tysiącach publikę, a piosenki – bez wątpienia niemal same hity, okupowały listy przebojów, dzisiaj nuci je cała Polska. Nie mniej słynny jest najlepszy obecnie polski muzyk reggae Kami Bednarek. Piosenki tego wokalisty znają nie tylko ludzie młodsi, jak też moje pokolenie. 40.latków. Zapowiada się więc przednia zabawa.        

 
Region: Dni Pamięci Żydów Galicyjskich
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 08 czerwca 2015 19:12

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Gmina Tarnów zapraszają na kolejną edycję Galicjaner Sztetl (Dni Pamięci Żydów Galicyjskich), odbywającą siępod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa – Romana Ciepieli oraz Naczelnego Rabina Polski - Michaela Schudricha.

 
Brzesko. Teatralne konfrontacje
KULTURA - Aktualności
wtorek, 19 maja 2015 22:13

W Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku odbyły się 4. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. W sumie ponad pięciuset młodych twórców zaprezentowało trzydzieści jeden nowatorskich, poszukujących własnego języka teatralnego spektakli konkursowych. Ciekawie skomponowane w przestrzeni spektakle wspierane dobrze dobraną muzyką, operujące ciekawie nastrojem, ciszą, światłem i rytmem były niezwykle różnorodne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 69

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .