Brzesko. Wystawa prac Zbigniewa Ważydrąga
KULTURA - Aktualności
niedziela, 05 lipca 2015 22:36

To bez wątpienia jeden z najciekawszych brzeskich artystów. Para się bowiem nie tylko malarstwem, ale także eksperymentuje jako rzeźbiarz i fotografik zarazem. Niedawno miał wernisaż swoje wystawy, Będzie ona czynna do końca lipca w sali wystawowej w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wystawę zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

 
Dni Brzeska 2015 - PROGRAM
KULTURA - Aktualności
czwartek, 18 czerwca 2015 01:00

Doskonała wiadomość dla fanów zespołu Enej oraz bodaj obecnie najpopularniejszego polskiego wokalisty reggae, Kamila Bednarka. Obydwie te gwiazdy zobaczymy podczas czerwcowych Dni Gminy Brzesko.  – W zasadzie kończymy przygotowanie programu. W pierwszy dzień, w sobotę 20 czerwca chcemy, by na naszej estradzie pojawił się zespół Enej, a dzień później Kamil Bednarek. Mamy wiele głosów od mieszkańców miasta i gminy, ale także z gmin sąsiednich, by właśnie takie gwiazdy zaprosić do stolicy powiatu – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Co ponadto planują organizatorzy? Na pewno będzie wiele imprez towarzyszących: sportowych, rekreacyjnych, czy chociażby wybór najsympatyczniejszego psa (przypomnijmy, że ten ostatni pomysł, przed kilkoma laty złożył szef zarządu osiedla Stare Miasto, a zarazem radny miejski Adam Kwaśniak). Będzie blok widowisk dla dzieci, występy początkujących gwiazd i możliwość prezentacji rodzimych artystów. Impreza co roku gromadzi tysiące fanów i bez wątpienia jest jedną z największych imprez plenerowych nie tylko w powiecie brzeskim (dla mnie pod względem logistycznym i artystycznym – numerem jeden), ale także w całym regionie tarnowskim. Gwiazdy, które – miejmy nadzieję – do Brzeska zostaną w tym roku zaproszone, specjalnej rekomendacji nie potrzebują. To najbardziej rozpoznawalni, znani z radia, telewizji i koncertów plenerowych, wykonawcy. Zespół Enej to w tej chwili jeden z najpopularniejszych zespołów folkowych w Polsce – dla wielu fanów numer 1. Ich koncerty gromadzą liczoną w tysiącach publikę, a piosenki – bez wątpienia niemal same hity, okupowały listy przebojów, dzisiaj nuci je cała Polska. Nie mniej słynny jest najlepszy obecnie polski muzyk reggae Kami Bednarek. Piosenki tego wokalisty znają nie tylko ludzie młodsi, jak też moje pokolenie. 40.latków. Zapowiada się więc przednia zabawa.        

 
Region: Dni Pamięci Żydów Galicyjskich
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 08 czerwca 2015 19:12

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Gmina Tarnów zapraszają na kolejną edycję Galicjaner Sztetl (Dni Pamięci Żydów Galicyjskich), odbywającą siępod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa – Romana Ciepieli oraz Naczelnego Rabina Polski - Michaela Schudricha.

 
Brzesko. Teatralne konfrontacje
KULTURA - Aktualności
wtorek, 19 maja 2015 22:13

W Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku odbyły się 4. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. W sumie ponad pięciuset młodych twórców zaprezentowało trzydzieści jeden nowatorskich, poszukujących własnego języka teatralnego spektakli konkursowych. Ciekawie skomponowane w przestrzeni spektakle wspierane dobrze dobraną muzyką, operujące ciekawie nastrojem, ciszą, światłem i rytmem były niezwykle różnorodne.

 
Brzesko. Wino, kobieta i śpiew
KULTURA - Aktualności
sobota, 16 maja 2015 15:18

To motto przewodnie niedzielnego koncertu (17 maja), który odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Początek godzina 19.30. Zaprezentuje się Krakowska Orkiestra Salonowa, a gościnnie wystąpi znany polski tenor, Oskar Jasiński. Dodajmy, że koncert organizuje Miejski Ośrodek Kultury, patronat honorowy przyjął burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, a medialny nasza redakcja. –Zapraszam na to wyjątkowe święto muzyczne. Naprawdę warto – zachwala Małgorzata Cuber, szefowa MO Brzesko.

 
Piotr Tracz podwójnym finalistą Grand Press Photo
KULTURA - Aktualności
piątek, 15 maja 2015 09:26

Grand Press Photo to obok konkursu BZ WBK PRESS FOTO jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Polsce, organizowany przez branżowy miesięcznik "Press". Mogą w nim wziąć udział tylko zawodowcy, czyli osoby na co dzień pracujące dla mediów. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz wolnych strzelców. Do tegorocznej edycji konkursu fotoreporterzy zgłosili 4,9 tys. fotografii, które w grupie zdjęć pojedynczych konkurowały w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i człowiek (nowa kategoria), Portret sesyjny. W grupie reportaży były cztery kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko.

 
Dębno. Plener malarski
KULTURA - Aktualności
piątek, 08 maja 2015 01:00

4TR 9850Po raz ósmy z rzędu został zorganizowany Integracyjny Plener Malarski – DĘBNO 2015”. Przez trzy dni: od 6 do 8 maja, kilkudziesięciu malarzy – amatorów, w wieku od kilku do ponad siedemdziesięciu kilku lat, przygotowuje prace związane z tym cudownym zakątkiem Małopolski. Zdaniem wójta Wiesława Kozłowskiego to doskonały sposób na promocję nie tylko zabytkowego, renesansowego zamku, ale całej gminy, w dodatku plener, nie tylko z nazwy, ale w rzeczywistości, ma charakter integracyjny. Obok dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, biorą w nim udział sprawni inaczej – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 69

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .