Reklama
Lipnicki konkurs palm po raz 49
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 26 marca 2007 09:19

W niedzielę palmową, 1 kwietnia, w Lipnicy Murowanej odbędzie się 49 Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Konkurs palm i rękodzieła wielkanocnego "O Lipnicką Palmę" jest organizowany, co roku na rynku w Lipnicy Murowanej. Spośród wielu palm jurorzy wybierają najpiękniejsza i najwyższą palmę.Konkurs jest organizowany nieprzerwanie od roku 1958 z okazji Świąt Wielkanocnych, które w tej okolicy są szczególnie uroczyście obchodzone.
 
Wiosenne zmagania z poezją
KULTURA - Aktualności
piątek, 23 marca 2007 09:36

W dniu 19 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie przeprowadziła eliminacje gminne w ramach Konkursu Recytatorskiego poezji Księdza Jana Twardowskiego pod hasłem "Nieobecni są najbliżej", przeznaczonego dla uczniów gimnazjum. Konkurs to hołd złożony wspaniałemu poecie w I rocznicę śmierci. Celem konkursu było poznawanie utworów lirycznych poety, rozbudzenie wrażliwości na prawdę, dobro, piękno i miłość. W eliminacjach gminnych wzięło udział 9 recytatorów z Gimnazjum z Czchowa
 
Dwór Kępińskich po remoncie
KULTURA - Aktualności
wtorek, 20 marca 2007 09:20
Zakończono odbiorem technicznym przewidziane na rok budżetowy prace renowacyjne w zabytkowym dworze Kępińskich w Szczurowej. Podczas odbioru, 14 marca obecny był pełnomocnik konserwatora zabytków, który bez zastrzeżeń dokonał odbioru wykonanych prac dworskich. Za ponad 200 tys. zł ze środków budżetu gminy wykonana została elewacja zewnętrzna i uzupełnienia tynków wewnętrznych, ocieplenie stropu, położenie płytek ceramicznych i malowanie pomieszczeń. Ponadto wymieniono pozostałe okna, przeprowadzono renowację drzwi dworskich oraz wykonano drobne prace remontowo-wykończeniowe.
 
Zabytkowy Dworek sprzedany
KULTURA - Aktualności
czwartek, 15 marca 2007 19:08

Obiekt dworski znajdujący się w centrum Zaborowa, na trasie prowadzącej ze Szczurowej do Jadownik Mokrych, znalazł swojego nowego właściciela. O jego sprzedaży dyskutowano długi czas, aż ostatecznie gmina po zasięgnięciu opinii społecznej zdecydowała o jego sprzedaży. Zainteresowanie dworem było spore.
Ostatecznie w wyniku przetargu nieruchomość o powierzchni 1,05 ha została sprzedana obywatelce polskiej mieszkającej w USA.
 
Poetyckie zmagania w Iwkowej
KULTURA - Aktualności
czwartek, 15 marca 2007 16:44
5 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwkowej odbyły się eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Księdza Jana Twardowskiego pod hasłem „Nieobecni są najbliżej” zorganizowanego z okazji I rocznicy śmierci poety. W konkursie wzięło udział 12 uczniów gimnazjów w Iwkowej i Wojakowej. Jury w składzie: Katarzyna Jasnos (Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej), Bożena Rabijasz (Gimnazjum w Wojakowej) i Anna Abram-Libront (Gimnazjum w Iwkowej) wyróżniło: Anitę Madej (kl. II PG w Iwkowej) - I miejsce, Paulinę Waligórę (kl. III PG w Iwkowej)
 
IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki
KULTURA - Aktualności
czwartek, 15 marca 2007 13:39

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej ogłasza kolejną dziewiątą już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Kosakowskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych jego celem jest zwiększenie aktywności różnych środowisk twórczych oraz upowszechnienie twórczości Józefa Kosakowskiego (1903 – 1998), poety ludowego, wywodzącego się z gminy Iwkowa. Konkurs ma charakter otwarty i przeprowadzany jest z podziałem na grupy wiekowe: Grupa I do 18 roku życia włącznie, grupa II - od 19 roku życia i wyżej. Mogą wziąć w nim udział osoby, które nadeślą zestawy prac konkursowych
 
Malowane Jaja w Borzęcinie
KULTURA - Aktualności
piątek, 09 marca 2007 20:18
 
Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie organizuje 23 marca 2007r. Gminny Konkurs Pisanki Ludowej i Palmy Wielkanocnej. Szkoły swój udział mogą zgłaszać do dnia 20 marca 2007r. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Borzęcin oraz delegacje szkolne. Ocenie podlegają pisanki zdobione tradycyjnymi technikami, pisanki zdobione dowolną techniką, palmy wielkanocne. Nagrody zostaną przyznane za zajęcie trzech pierwszych miejsc w kategorii młodszej i starszej.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 70 z 71

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .