Brzesko. Taneczny weekend
KULTURA - Aktualności
środa, 24 maja 2017 14:51

To nie lada gratka dla miłośników tańca. W najbliższy weekend zaplanowano Turniej Taneczny. Już dzisiaj, w imieniu Szkoła Tańca Thomas Dance i małopolski okręg Polskiego Towarzystwa Tanecznego zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Odbędzie się on 27 i 28 maja w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, przy ulicy Piastowskiej 2.

 
Tańczyli dla Jana Pawła II
KULTURA - Aktualności
środa, 17 maja 2017 09:33

W słoneczną niedzielę 14 maja, na Brzeskim Rynku, przy Parafii Św. Jakuba Apostoła, dzieci i młodzież zatańczyli z okazji Urodzin Św. Jana Pawła II do piosenek Siewców Lednicy. Akcja ta tzw. Fishmob promował tegoroczne Ogólnopolskie Spotkanie młodzieży nad Lednicą pt. "Idź i kochaj". Tańczyły dzieci i młodzież a także dorośli z miejscowości: Brzesko, Dębno, Kąty, Dobrociesz, Iwkowa, Nagórze i Wojakowej. A oto co mówiły o akcji uczestniczki: Patrycja – Trzeci raz biorę udział w tanecznym świętowaniu Urodzin Św. Jana Pawła II i poprzez taniec promujemy i zachęcamy innych do wyjazdu nad Lednicę. Madzia – Moja mama zawsze się cieszy gdy wyjeżdżam na tego typu akcje i spotkania z młodzieżą, a co najważniejsze nie muszę jej przekonywać o pozwolenie. Angelika – Podobne i inne tańce będziemy jeszcze prezentować na Koncercie Uwielbienia 15 czerwca w Zakliczynie, na który już teraz zapraszamy. Była to już szósta taneczna akcja w Brzesku, trwała około godzinę przy Parafii Św. Jakuba Apostała na brzeskim Rynku. Pomysłodawcą akcji byli Wodzireje Ledniccy z Brzeska –niezastąpiona Lilla Sztyler, która poświęciła mnóstwo czasu i serca na przygotowywanie choreografii z młodzieżą z kilku miejscowości a także Mariusz Niedziałkowski (Grupa Imprateam). Bardzo dziękujemy za pomoc naszej Parafii Św. Jakuba Apostoła w Brzesku, ks. proboszczowi Józefowi Drabik oraz UM Brzesko.

 
Gmina Dębno. Spotkanie z teatrem
KULTURA - Aktualności
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:37

W Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego
KULTURA - Aktualności
czwartek, 01 grudnia 2016 12:18

28 listopada ogłoszono wyniki 6 edycji Rankingu Bibliotek, organizowanego przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą”. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zajęła I miejsce w województwie małopolskim w kategorii – najlepsze w województwach a 14 w kategorii ogólnopolskiej.  

 
Laury dla Damiana Maja
KULTURA - Aktualności
sobota, 08 października 2016 22:56

Kolejny sukces. Uczeń Szkółki Muzykowania Ludowego i kapeli „Pastuszkowe Granie”- Damian Maj z Barczkowazajął II miejsce podczas Festiwalu Folkloru Polskiego 50. Jubileuszowych „Sabałowych Bajań” w Bukowinie Tatrzańskiej, które odbyły się w dniach 11- 13 sierpnia 2016 r. Damian gra na heligonce, a nominację na ten prestiżowy konkurs otrzymał podczas tegorocznego „Krakowskiego Wianka”. W konkursie wzięło udział 42 gawędziarzy (24 dorosłych, 7 młodzieżowych, 11 dziecięcych), 54 instrumentalistów (30 dorosłych, 12 młodzieżowych, 12 dziecięcych), 39 śpiewaków solistów (28 dorosłych, 4 młodzieżowych, 7 dziecięcych), 33 grup śpiewaczych (24 dorosłych, 3 młodzieżowych, 6 dziecięcych), 3 starostów weselnych, 1 drużba weselny oraz para pytacy z dziewięciu województw: kujawsko- pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego oraz ze Słowacji.

 
Brzesko. W stylu country
KULTURA - Aktualności
czwartek, 01 września 2016 22:30

Już po raz 14. z rzędu Ranczo Pasja w Brzesku gościło uczestników pikniku country. Licznie zgromadzona publiczność mogła „przenieść się” do rolniczych, południowych stanów Stanów Zjednoczonych i poczuć smak rodeo, westernu, Dzikiego Zachodu. Oczywiście nie zabrakło koncertów, zabaw i przede wszystkim wspaniałej atmosfery. Impreza rozpoczęła się konkursami i zabawami dla dzieci i młodzieży. Zaprezentowali się między innymi soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury: Katarzyna Gawenda, Aneta Kural i Izabela Sacha. Ci, którzy pojawili się na Ranczo Pasja, mieli też okazję niepowtarzalną wziąć udział w nauce tańca w stylu country, poprowadzonej przez Bogusławę Frankowicz.Dopisały gwiady muzyczne: oczywiście wszystko utrzymano w tonacji contry stąd prezentacja artystyczna Cezarego Makiewicza i Koltersów oraz koncert zespołu Babsztyl. Na koniec była dyskoteka w stylu dzikiego zachodu. Dodajmy, że imprezę poprowadzili: Katarzyna Gawenda i Tomasz Mika  Organizatorami wydarzenia byli: Ranczo Pasja, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury. Patronat nad imprezą sprawował burmistrz Grzegorz Wawryka. Sponsorzy to: Brzeska Akademia Ruchu oraz firma cateringowa Zdrowo i Kolorowo. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na 15. jubileuszową edycję pikniku, w sierpniu 2017 roku.

 
„Śliwkowy Konkurs Kulinarny”
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 lipca 2016 22:03

To oferta dla miłośników dobrej kuchni i regionalizmu. „Śliwkowy Konkurs Kulinarny” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” po raz szósty. Jego celem jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” poprzez wyłonienie najciekawszych potraw z wykorzystaniem śliwek (świeżych, suszonych, mrożonych, etc.), a także zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności tradycji kulinarnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 69

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .