Reklama
Powiat Tarnowski. Letnia hala koncertowa
KULTURA - Aktualności
środa, 06 marca 2019 22:59

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w roku 2018 zrealizowało projekt pn. „Rozbudowa Stodoły - Letniej Sali Koncertowej w kompleksie dworsko-parkowym w Kąśnej Dolnej”. Przedsięwzięcie to dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wkład własny zagwarantował organizator Centrum - Powiat Tarnowski. Do dyspozycji melomanów oddana została szatnia oraz toalety, a dla usprawnienia pracy organizacyjnej przy koncertach i festiwalach pomieszczenie techniczne. Tym samym obecny wygląd sali koncertowej nawiązuje do oryginalnej bryły budynku pochodzącego z pierwszej połowy XX wieku.

Spośród innych istotnych elementów przedsięwzięcia wymienić należy również montaż hydrantu przeciwpożarowego oraz instalacji odgromowej, a także wykonanie chodnika wokół budynku. Wewnątrz sali koncertowej zamontowany został nowoczesny system oświetlenia, gwarantujący podwyższenie standardów odbioru oferty koncertowej instytucji.

 
Koncert The Beatles Revival
KULTURA - Aktualności
czwartek, 14 lutego 2019 13:04

Już 9 marca przeniesiemy się w czasie. W Centrum Sztuki Mościce zaprezentuje się The Beatles Revival z Pragi to czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

 
Sobotni koncert w Uszwi
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 31 grudnia 2018 22:12

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Ta muzyczna i duchowa uczta będzie miała miejsce 5 stycznia 2019 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Uszwi. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Wysoki poziom artystyczny chóru jest efektem żmudnej, wieloletniej pracy artystycznej i wychowawczej.

 
Brzesko. Patriotyczne śpiewanie
KULTURA - Aktualności
sobota, 10 listopada 2018 00:00

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultur na wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, które odbędzie się 11 listopada (najbliższa niedziela), o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Każdy otrzyma śpiewnik...

 
Brzeskie drogi do niepodległości
KULTURA - Aktualności
piątek, 09 listopada 2018 17:24

Rola Brzeska jako miasta na bezpośrednim zapleczu frontu od grudnia 1914 roku do maja 1915 roku. Bitwy i potyczki, które rozegrały się w sąsiedztwie miasta. Pierwsza w historii na świecie linia poczty lotniczej. Szczegóły dotyczące wykorzystania samolotów startujących z podbrzeskich lotnisk. Tym zagadnieniom poświęcony jest film dokumentalny Brzeskie drogi do niepodległości. Materiał zrealizowany przez Studio.plw partnerstwie z TG Sokół w Brzesku zostanie pokazany 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 16:00. Wstęp na projekcję jest wolny.

 
Wspaniałe występy Huberta Zapióra
KULTURA - Aktualności
czwartek, 30 sierpnia 2018 23:08

Ogromną popularnością cieszyły się koncerty Huberta Zapióra, które organizowane były we wnętrzach pałacu Goetzów. Artyście towarzyszyli Bożena Bujnicka (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Jasin Rammal-Rykała (bas), Dominika Peszko (fortepian) oraz Jędrzej Rosa. Brzeski baryton zaśpiewał, między innymi arię Figara z opery „Cyrulik sewilski”, utwór „Dandini” Rossiniego, „Wy mnie pisali” z opery „Eugeniusz Oniegin” i „Poławiaczy pereł” Georgesa Bizeta.
Hubert, który ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza studiuje obecnie w The Juilliard School w Nowym Jorku – najbardziej prestiżowej szkole śpiewu operowego na świecie.

 
Rzezawa: Dzisiaj koncert Kombii
KULTURA - Aktualności
sobota, 25 sierpnia 2018 10:40

Grupa Kombii, jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce, zagra w Rzezawie. Warto dodać, że muzycy tej formacji wylansowali kilkanaście przebojów, które na trwałe wpisały się w historię muzyki rozrywkowej. Kto z nas nie zna „Słodkiego miłego życia”, „ Tańca w Słońcu”, „Królów życia” „Pokolenie”, „Sen się spełni”, „Ślad”, „Awinion”, „Gdzie Jesteś Dziś” czy „Kochać Cię za późno już”. Podczas imprezy, która odbędzie się dzisiaj 25 sierpnia br. na boisku GOSIR w Rzezawie, zaprezentują się grupy taneczne Fitness Animator – Paulina Duda orazJDC z Rzezawy, prowadzona przez Andrzeja Starowicza. Dodajmy, że na scenie z koncertami wystąpią zespół OCOCHODZI, Anna Jędrzejek z Rzezawy – Młody Talent 2018 orazAZZJA FEAT. FLARE. O 21 gwiazda wieczoru: grupa Kombii. Natomiast po koncercie będzie się można bawić w rytm dyskotekowych przebojów z DJ ARO.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 71

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .