Wspaniałe występy Huberta Zapióra
KULTURA - Aktualności
czwartek, 30 sierpnia 2018 23:08

Ogromną popularnością cieszyły się koncerty Huberta Zapióra, które organizowane były we wnętrzach pałacu Goetzów. Artyście towarzyszyli Bożena Bujnicka (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Jasin Rammal-Rykała (bas), Dominika Peszko (fortepian) oraz Jędrzej Rosa. Brzeski baryton zaśpiewał, między innymi arię Figara z opery „Cyrulik sewilski”, utwór „Dandini” Rossiniego, „Wy mnie pisali” z opery „Eugeniusz Oniegin” i „Poławiaczy pereł” Georgesa Bizeta.
Hubert, który ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza studiuje obecnie w The Juilliard School w Nowym Jorku – najbardziej prestiżowej szkole śpiewu operowego na świecie.

 
Rzezawa: Dzisiaj koncert Kombii
KULTURA - Aktualności
sobota, 25 sierpnia 2018 10:40

Grupa Kombii, jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce, zagra w Rzezawie. Warto dodać, że muzycy tej formacji wylansowali kilkanaście przebojów, które na trwałe wpisały się w historię muzyki rozrywkowej. Kto z nas nie zna „Słodkiego miłego życia”, „ Tańca w Słońcu”, „Królów życia” „Pokolenie”, „Sen się spełni”, „Ślad”, „Awinion”, „Gdzie Jesteś Dziś” czy „Kochać Cię za późno już”. Podczas imprezy, która odbędzie się dzisiaj 25 sierpnia br. na boisku GOSIR w Rzezawie, zaprezentują się grupy taneczne Fitness Animator – Paulina Duda orazJDC z Rzezawy, prowadzona przez Andrzeja Starowicza. Dodajmy, że na scenie z koncertami wystąpią zespół OCOCHODZI, Anna Jędrzejek z Rzezawy – Młody Talent 2018 orazAZZJA FEAT. FLARE. O 21 gwiazda wieczoru: grupa Kombii. Natomiast po koncercie będzie się można bawić w rytm dyskotekowych przebojów z DJ ARO.

 
Sukces Brzeska na 42. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 23 sierpnia 2018 22:04

W minioną środę, 22 sierpnia na krakowskim Rynku z okazji targów sztuki ludowej zaprezentowały się wspólnie dwie gminy – Brzesko i Bochnia. Tysiące turystów  oraz mieszkańców Krakowa i Małopolski  podziwiało  wyroby rękodzieła, słuchało koncertów, oklaskiwało  występy zespołów folklorystycznych i grup śpiewaczych. Kolejny raz Brzesko podbiło serca publiczności.

 
Brzesko: Muzyczne balkony na rynku
KULTURA - Aktualności
sobota, 18 sierpnia 2018 01:00

Podobnie jak w ubiegłym roku Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku organizował muzealne muzyczne balkony. Niedzielne popołudniowe wokalno-instrumentalne koncerty odbywają się na balkonie muzeum wychodzącym na brzeski Rynek. Cieszą się coraz większą popularnością.

 
Jazz nad Dunajcem
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 lipca 2018 01:00

Nie da się ukryć: od lat Czchów zaskakuje bogactwem imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych. Zaskakuje pozytywnie, rzecz jasna. Tak na dobrą sprawę spokojnie można byłoby nimi obdzielić jeszcze ze dwie sąsiednie gminy. – Koronną, najbardziej znaną w Polsce, nie tylko wśród fanów jazzu, jest Jazz Baszta Festival. Oczywiście zapraszamy nie tylko na spotkanie z tym gatunkiem muzyki, ale na wszystkie imprezy organizowane w naszej gminie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  

 
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek
KULTURA - Aktualności
sobota, 07 kwietnia 2018 19:36

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, które odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku.
Krystyna Mirek to polska pisarka, jedna z najpoczytniejszych autorek powieści obyczajowych, takich jak: Tajemnica zamku, Cena szczęścia, Prawdziwa miłość, Francuska opowieść, Prom do Kopenhagi, Polowanie na motyle, Wszystkie kolory nieba, Rodzinne sekrety, Słodkie życie, Spełnione marzenia, Większy kawałek nieba.

 
Okocim. Kolędowanie u i z seniorami
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:50

To już tradycja. Od wielu lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Okocimiu organizuje wielkie kolędowanie u osób chorych, samotnych i starszych. Tegorocznej akcji towarzyszyło nasze motto: Podaruj kropelkę nadziei Tym, którzy na nią czekają. Spraw by przez łzy się uśmiechnęli Ci, którzy na to czekają... Wtedy i Ty się uśmiechniesz przez łzy, lecz z wzruszenia. Jak miło pomyśleć, że właśnie Ty pomogłeś spełnić czyjeś marzenia…” – mówią członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej w Okocimiu, koło Brzeska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 69

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .