Reklama
Daria Reczek w finale The Voice of Poland?
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 listopada 2019 23:24

Czy Daria Reczek, ze Szczepanowa,  uczestniczka jubileuszowej  X już edycji programu The Voice of Poland trafi do finału. W sobotę zmierzy się półfinale tego najpopularniejszego w Polsce show muzycznego (TVP2 sobota, godzina 20). Warto wspomnieć, że w drodze do programu artystka spod Brzeska, pokonała blisko  2 tysięcy uczestników. Jurorów urzekła nie tylko wielkim talentem, ale też urodą i osobowością.  Aryjska nie może zdradzić co zaśpiewa w półfinale. Zaśpiewam dwie piosenki. Jedna z nich to mój utwór, druga cover zagranicznego artysty. Oba wykonania będą dość żywiołowe. Pracuję nad nimi cały czas, mam nadzieję, że się spodobają – mówiła dziennikarzom piosenkarka.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 18 listopada 2019 12:50

Pochodzący z Brzeska fotograf, znów wśród najlepszych w Polsce. Piotr Tracz znalazł się w gronie 7 finalistów, autorów najlepszych materiałów fotograficznych w 2019 roku. "Gazeta Wyborcza" otrzymała ponad 4,5 tysiąca zdjęć do drugiej edycji konkursu Nagrody im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia. Wybrano siedmioro finalistów.

 
O Czchowie na deskach teatru!
KULTURA - Aktualności
piątek, 20 września 2019 00:00

W ramach grantu pozyskanego ze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym szlaku” przez Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój” zrealizowało przedsięwzięcie w ramach którego prowadzone  były warsztaty teatralne. Finałowym efektem było przygotowanie sztuki teatralnej nawiązującej do historii Czchowa pt. „PRAWIE HISTORIA CZCHOWA w V aktach” (niedawno spisana raczej z humorem potraktowana). Spektakl teatralny przygotowany przez grupę seniorów, nawiązywał w sposób zabawny, humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Inscenizacja, która łączyła w sobie walory artystyczne, historyczne oraz kultywowanie tradycji została bardzo entuzjastycznie przyjęta podczas kolejnych występów, zarówno przez dorosłą jak i dziecięcą publikę. W trakcie prapremiery występ aktorów raz po raz były nagradzane licznymi brawami, a na koniec wszyscy zgromadzeni śpiewali wspólnie finałową przyśpiewkę. Gratulacje oraz kwiaty dla aktorów przekazał Marek Chudoba - Burmistrz Czchowa, który już zapowiedział podjęcie prac nad sztuką podsumowującą trzydziestolecie samorządu gminnego.

 
Tarnowski artysta współpracuje z wytwórnią synów Boba Marleya
KULTURA - Aktualności
środa, 31 lipca 2019 23:05

Na kanale wytwórni Ghetto Youths International (wytwórnia założona przez synów Boba Marleya), został opublikowany lyric video, którego autorem jest tarnowski artysta Mateusz Kijak. Klip promuje singiel "Na Na Na" z najnowszego albumu legendarnej grupy reggae - Third World! W utworze gościnnie występuje jeden z najpopularniejszych obecnie wykonawców reggae - Chronixx! Producentem singla jest sam Damian "Jr. Gong" Marley, najmłodszy syn Boba Marleya, muzyk reggae, dancehall i ragga, trzykrotny zdobywca Nagrody Grammy. Nad utworem pracował także Julian Marley.

 
Czchów stolicą jazzu
KULTURA - Aktualności
środa, 12 czerwca 2019 10:36

Po raz dwudziesty organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 12 do 14 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Po raz jubileuszowy, rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części Małopolski. Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 12 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia.

 
Powiat Tarnowski. Apel i zaproszenie starosty
KULTURA - Aktualności
piątek, 26 kwietnia 2019 19:56

Już w sobotę, 4 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, odbędzie się koncert zatytułowany „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”, który jest organizowany w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Początek koncertu - o godz. 17.00, zaś wstęp jest wolny. „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem” to widowisko muzyczne podczas którego usłyszymy najpiękniejsze arie, piosenki, duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, wzruszające i zabawne sceny, anegdoty z życia legendarnej pary, a wszystko to w wykonaniu znanych i cenionych artystów estradowych. Nie zabraknie porywających melodii, cieszących publiczność między innymi podczas festiwalów im. J. Kiepury w Krynicy.

 
Singin' Birds na inaugurację sezonu w Centrum Paderewskiego
KULTURA - Aktualności
wtorek, 19 marca 2019 09:03

Barwne trio wokalne w programie wielkich retro przebojów na inaugurację sezonu artystycznego w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Podczas wieczoru usłyszymy m.in. niezapomniane piosenki, takie jak „Sing sing”,
„Wojna domowa” czy „Żyj kolorowo”

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 71

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .