Reklama
Opłatek starosty i burmistrza
WYDARZENIA - Fotokronika
poniedziałek, 07 stycznia 2013 21:20

PTR_5549Samorządowcy trzech szczebli, posłowie, pracownicy brzeskiego magistratu i Starostwa Powiatowego oraz podległych im instytucji, sołtysi, przedstawiciele zarządów osiedli, duchowieństwo oraz przedsiębiorcy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu opłatkowo – noworocznym. Gospodarzami byli burmistrz Grzegorz Wawryka oraz starosta Andrzej Potępa.

 
Region: Ludowy opłatek z ministrem
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 06 stycznia 2013 22:55

PTR_5461Kilkaset osób pojawiło się dzisiaj w auli tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na spotkaniu opłatkowym. Tradycyjnie już odbywa się ono w dniu Święta Trzech Króli. W gronie gości znaleźli się przedstawiciele rządu, posłowie, przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu terytorialnego, posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz grupa zaprzyjaźnionych działaczy Platformy Obywatelskiej. Na zaproszenie gospodarzy spotkania prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Małopolsce Andrzeja Kosiniaka-Kamysza oraz posła Andrzeja Sztorca, prezesa Zarządu Powiatowego PSL, przybyli parlamentarzyści, wicewojewoda, samorządowcy, działacze ruchu ludowego, przedstawiciele przedsiębiorców, administracji, policji i straży pożarnej. Samorząd województwa małopolskiego reprezentowali wicemarszałkowie Roman Ciepiela i Wojciech Kozak oraz członek Zarządu Stanisław Sorys.

 
Obchody Święta Trzech Króli
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 06 stycznia 2013 22:33

PTR_5169Kacper, Melchior i Baltazar – trzej królowie pojawili się w Brzesku i oddali pokłon małemu Jezuskowi, który leży w szopce na tutejszym Rynku. Barwny orszak, w którym nie zabrakło dzieci, młodzieży, przedstawicieli samorządu, przeszedł ulicami miasta. Każdy uczestnik miał koronę, razem kolędowano. Wielką zbiórkę uczestników pochodu zarządzono pod kościołem Miłosierdzia Bożego. To tutaj przybyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów. Towarzyszyli im przedstawiciele samorządu, na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku Tadeuszem Pasierbem oraz burmistrzem Grzegorzem Wawryką, byli członkowie Cechu Rzemiosł Różnych, duchowni ze wszystkich brzeskich parafii. Kilka tysięcy osób obserwowało pochód, machało do idących ulicami miasta. Na czele pochodu był wóz brzeskiej „drogówki”, za nim jechali strażacy. - Potem w pochodzie ustawili się członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej, Trzej Królowie, pastuszkowie, w przemarszu udział brali przedstawiciele szkół i wielu instytucji działających na terenie miasta, nie mogło zabraknąć zespołów folklorystycznych, parady bryczek, a nawet wielbłądów - mówi nam Krzysztof Bigaj, szef Biura Promocji brzeskiego magistratu.

 
Tarnów: Opłatek w Urzędzie Wojewódzkim
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 20 grudnia 2012 23:52

PTR_4205Parlamentarzyści, samorządowcy trzech szczebli, przedstawiciele świata biznesu, kultury i nauki spotkali się dzisiaj, w sali konferencyjnej tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, na tradycyjnym opłatku. W słowie do zebranych biskup tarnowski Andrzej Jeż życzył, by narodzony Jezus, każdemu pobłogosławił, podkreślał że czas Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku liturgicznym, namawiał do dzielenia się sercem, do wrażliwości i pamięci o innych. Wojewoda małopolski Jerzy Miller dziękował wszystkim za aktywny rok i zmienianie naszej tarnowskiej i małopolskie rzeczywistości. W podobnym klimacie wypowiadał się marszałek Małopolski Marek Sowa. Mówił, że nasz małe ojczyzny zmieniają się, a ostatni rok należał do jednego z najlepszych w historii województwa. Życzenia kolegom samorządowcom składali także dwaj pozostali współgospodarze imprezy: Prezydent miasta Tarnowa Ryszard Ścigała oraz starosta tarnowski Mieczysław Kras. Nie zabrakło występów artystycznych, wspólnego kolędowania,. Łamania się opłatkiem i wigilijnej wieczerzy. Na stole dominowały tradycyjne potrawy: makaron z makiem, pierogi, groch z kapustą, wszelkiego rodzaju ryby, ciasta drożdżowe. Składając sobie świąteczne serdeczności wszyscy życzyli sobie nie gorszego roku niż ten mijający, 2012 rok. Dla gości były prezenty przygotowane przez tarnowski magistrat i Starostwo Powiatowe. Nie zabrakło wspólnych zdjęć pod choinką i rozmów o mijającym roku i najbliższych miesiącach.

 
Wigilia brzeskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 18 grudnia 2012 15:25

PTR_4091Aula Chrystusa Króla była w tym roku miejscem opłatka uczestników i przyjaciół WTZ Brzesko. "Spotykamy się już po raz dwunasty, aby w tym gronie złożyć sobie nawzajem życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. I jak co roku, nie brakuje wzruszeń."- powitał zgromadzonych gości kierownik Warsztatu Edward Pabian. Spotkanie rozpoczęło się od jasełek, przygotowanych przez grupę teatralną działającą przy WTZ. Po krótkim przedstawieniu odśpiewano wspólnie kolędę i nastał czas życzeń. Kapelan osób niepełnosprawnych ks. Józef Waśko odmówił modlitwę za zgromadzonych i wszystkich chorych oraz odczytał fragment Ewangelii, po czym przystąpiono do tradycyjnego łamania się opłatkiem. W spotkaniu brali udział także  przedstawiciele samorządu, którzy oprócz życzeń przekazali także upominki.

 
Pałac Goetza jakiego nie znacie
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 13 grudnia 2012 22:31

ptr_3937W zasadzie wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Pałac Goetza – Okocimskiego w Brzesku został gruntownie wyremontowany. Będzie nie tylko największą atrakcją Brzeska, ale także jedną z największych w regionie tarnowskim. Jakkolwiek właściciele obiektu, rodzina Państwa Urbanów, szczegółów zdradzać nie chce – o kilku możemy już mówić jako pewniki. Na ponad 10 tysiącach metrów kwadratowych zostanie zlokalizowanych pięć restauracji i pubów. Oczywiście czynne będą naraz kiedy zajdzie taka potrzeba. Na gości czeka 50 pokoi: w sumie może tutaj zamieszkać około sto osób. W piwnicach udało się wygospodarować pomieszczenia na nowoczesne SPA. – Mam nadzieję, że nasza oferta, kąpieli piwnych, sprawdzi się. Ich skuteczność jest ogromna – mówi nam Wiesława Urban. W obiekcie są sale konferencyjne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, udało się również odrestaurować zabytki ruchome: poroża – efekt polowania jednego z Goetzów w Afryce.

 
Znani i zasłużeni w gminie Borzęcin
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 09 grudnia 2012 23:08

PTR_3382Czy wiecie skąd pochodzą: Sławomir Mrożek, biskup Jan Stryrna, Józef Baran czy profesor Tadeusz Pilch i wielu, wielu innych znanych i zasłużonych dla naszego kraju? To między innymi im poświęcono ciekawą książkę "Znani i zasłużeni z gminy Borzecin. Wszędzie można zrobić coś dobrego…". Jest to kolejna pozycja książkowa, która ukazała się dzięki staraniu władz gminy Borzęcin. Bo właśnie z tej gminy pochodzą wspomniani wyżej. A to dopiero początek wielkiego boomu wydawniczego, bo najbardziej oczekiwana pozycja, monografia gminy Borzęcin, jest już na ukończeniu. Dzisiaj, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie zaprezentowano nowe wydawnictwo. Autorzy, Iwona Dojka i Marek Latasiewicz, zebrali wywiady z 27 osobami. Okazało się, że rozmówcy „dali się porwać w przeszłość”. Opowiedzieli nie tylko o swojej młodości, dzieciństwie spędzonym w tej części powiatu brzeskiego, ale także o swojej drodze na szczyty i życiu zawodowym i osobistym.

 
Autostrada „startuje” w czwartek
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 27 listopada 2012 22:08
Godzina „zero” coraz bliżej. Już w najbliższy czwartek o godzinie 12. zostanie uruchomiona autostrada A4. Pół oficjalnie otwarcie, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, zaplanowano na węźle Szarów. Trasa jest już po odbiorach technicznych. W tej chwili sprawdzane jest oznakowanie, kontrolowana jest dokumentacja techniczna. Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek. Po wydaniu decyzji, czyli pozwolenia na użytkowanie nowej drogi przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, drogowcy potrzebują jeszcze kilkunastu godzin na sprawdzenie autostrady przed dopuszczeniem do ruchu i korekty oznakowania m.in. na węźle w Szarowie. Na otwarcie czeka też tarnowska i brzeska policja. - W ramach wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie utworzona zostanie specjalna jednostka policji tzw. policja autostradowa - mówi Zbigniew Ostrowski komendant tarnowskiej policji. - To będzie niezależna komórka, której zadania będą realizowane głównie na autostradzie, od Szarowa do granic województwa- wyjaśnia komendant. Jednostka zostanie wyposażona w dobre samochody.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 24

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .