Reklama
Opłatkowo – noworoczne spotkanie w RCKB
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 03 stycznia 2014 22:10
PTR_0201Przedstawiciele samorządów trzech szczebli, parlamentarzyści, szefowie instytucji miejskich i powiatowych, a także uhonorowani tytułami: Zasłużony dla Brzeska oraz Medalem na Wstędze – za Zasługi dla Miasta Brzeska, uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu opłatkowo – noworocznym, które odbyło się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Gospodarzami spotkania byli burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, starosta brzeski Andrzej Potępa, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Tadeusz Pasierb. W gronie gości znaleźli się między innymi posłowie: Edward Czesak i Michał Wojtkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Ziobro z Solidarnej Polski, był także wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, radna województwa małopolskiego, Józefa Szczurek – Żelazko. Nie zabrakło burmistrza Czchowa, Marka Chudoby, wójt Dębna Grzegorza Bracha oraz wójta Gnojnika Sławomira Paterka. Byli radni miejscy i powiatowi. W słowie do zebranych wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela dziękował przedstawicielom samorządu za wiele inicjatyw, które sprawiły, że region brzeski: powiat, miasto i gminy, doskonale radziły sobie z pozyskiwaniem środków unijnych. – Na lata 2014 – 2020 mamy sporo środków. Teraz zasady ich pozyskania będą jednak znacznie trudniejsze. Od nas, od naszej wspólnej pracy zależy ile z tego, co Unia Europejska przekazała Polsce, uszczknie powiat, miasto Brzesko i wszystkie gminy w tym regionie - mówił wicemarszałek Ciepiela. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka życzył wszystkim jak najlepszego roku. Gratulował raz jeszcze nagrodzonym w Brzesku, zapewniał, że samorząd dołoży wszelkich starań, aby miasto i powiat rozwijały się dynamicznie. – Jednym z dowodów naszej skuteczności jest obiekt Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, które nas dzisiaj gości, powstało ono w dużej mierze ze środków unijnych - mówił burmistrz Wawryka.
 
Honorowi Obywatele i Medale na Wstędze
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 03 stycznia 2014 22:04

PTR_0149Doktor Maria Kędziora i ksiądz prałat Józef Drabik odebrali dzisiaj tytuł Honorowy Obywatel Brzeska. Natomiast Medalami na Wstędze – Zasłużony dla Miasta Brzeska uhonorowano Józefę Szczurek – Żelazko, dyrektora tutejszego szpitala, Zygmunta Popielę, właściciela firmy Granit, księdza profesora Stanisława Ludwika Piecha, miejscowego historyka Jerzego Wyczesanego oraz brzeski oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. – Wszyscy uhonorowani, swoją postawą, działalnością społeczna, bezinteresowna pomocą innym, patriotyzmem, zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i lokalnej, przyczynili się do rozwoju i świetności naszego miasta. Dlatego Brzesko uhonorowało ich tytułem; Honorowy Obywatel Brzeska lub Medalem na Wstędze – Zasłużony dla Miasta Brzeska – mówił przed oficjalnym wręczeniem odpowiednich „certyfikatów”, burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Tragiczny wypadek w Jadownikach
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 21 grudnia 2013 13:03

PTR_9102Tragiczny wypadek w Jadownikach Dwadzieścia jeden osób zostało rannych w wyniku zdarzenia ciężarówki z autobusem. Najprawdopodobniej kierujący autobusem jechał zbyt szybko i uderzył w tył wywrotki. Do wypadku doszło tuz przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. W gronie poszkodowanych jest kilku obcokrajowców. Jeden z pasażerek amputowano nogę. Pojazdem podróżował m.in. obywatel Malezji, Ukrainy i Słowacji. Na miejscu pracowały dwa helikoptery oraz dziewięć karetek. Rannych przetransportowano do szpitala w Brzesku, Bochni i Tarnowie. Na miejscu pojawiły się helikoptery. „Czwórka” została kompletnie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Jak nas poinformowała brzeska policji w Brzesku, autobus należy do firmy przewozowej Polski Bus, zderzył się z autem przewożącym ziemię. Na miejscu wciąż trwają czynności procesowe, za wcześnie na razie mówić o przyczynach wypadku" - poinformował oficer dyżurny komendy powiatowej policji w Brzesku.

 
Delegaci z regionu na Kongresie SLD
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 19 grudnia 2013 02:49
Grupa delegatów z regionu tarnowskiego uczestniczyła w Kongresie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który odbył się niedawno w Sosnowcu. – Idziemy po władzę – mówił Leszek Miller, szef SLD. Wtórowali mu wszyscy. Cieszyli się, że do „gry” wrócił Miller z 2001 roku. Tarnowskie SLD reprezentowali m.in. Franciszek Bernat oraz Jakub Kwaśny. Ten pierwszy, jak wieść gminna niesie, będzie liderem listy SLD w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, a drugi kandydatem na prezydenta Tarnowa. - Warszawa, choć wielka, piękna i mądra, ale nie przyjmie całej Polski, Polska musi się mieścić także w tych mniejszych ośrodkach – mówił Leszek Miller, postulując, by poza Warszawą umieścić np. siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej lub Głównego Urzędu Ceł. Najwyraźniej nawiązywał do Niemiec, gdzie taki system sprawdza się od lat. Były premier zapowiedział powrót do 49 województw. Jego zdaniem w Polsce trzeba podnieść płace. Dwa lata temu pytano mnie, kiedy SLD położy się do grobu i wyprowadzi sztandar. Dziś pytają, z kim będziecie rządzić za 2 lata. To jest droga, którą przebyliśmy. Przestaliśmy zajmować się sobą, lamentować nad swoim losem, zamiast tego zajęliśmy się problemami, które tworzy premier Tusk – mówił Miller.
 
Brzesko: Ofiarom stanu wojennego
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 13 grudnia 2013 20:45

PTR_8076Mszą świętą w kościele świętego Jakuba Apostoła w Brzesku, rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości związane z 32. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W modlitwie wspominano ofiary. Potem uczestnicy przeszli pod pomnik przy kościele, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Nie zabrakło przedstawicieli Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego „Solidarność”, brzeskich Strzelców oraz przedstawicieli samorządu powiatu brzeskiego i miejskiego. Powiat reprezentowali radni: Stanisław Pacura i Sławomir Pater, Radę Miejską w Brzesku Adam Kwaśniak, Jarosław Sorys, Halina Mrówka (klub radnych PiS), Tadeusz Pasierb i Maria Kucia (Wspólnota Samorządowa). W imieniu posła Edwarda Czesaka, kwiaty składały Mieczysława Klimek i Justyna Wójtowicz – Woda, byli tez przedstawiciele związku zawodowego Solidarność oraz członkowie młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.

 
Najlepsze smaki przedgórza
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 03 grudnia 2013 23:05
PTR_7637Zupa korpielowa z pieczonym karpielem przygotowana przez Janinę Szydłowską, mieszkankę Poręby Spytkowskiej, wygrała w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”. Do udziału zgłoszono 97 potraw. Jury, któremu przewodniczył Paweł Piszczek, dziennikarz i felietonista, wydawca portalu: Coś na Ząb, uznało, iż do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 11 uczestników. Dzisiaj, w restauracji August w Brzesku, zorganizowano finałową prezentację. Ostatecznie wygrała zupa korpielowa, która serwowała Janina Szydłowska. Na drugim miejscu sklasyfikowano potrawę Zofii Sambor - Pierogi kudłacze, a na trzecim Stanisławy Jarosz – Pęczak z grochem i skwarkami, na czwartym znalazła się Maria Koczwara – Baba ziemniaczana. Ponadto wyróżnienia przyznano pozostałym uczestnikom.
 
Związkowcy protestowali w Warszawie
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 15 września 2013 19:24

PTR_8715Liczna grupa związkowców z Tarnowa, Brzeska i Bochni uczestniczyła w manifestacji, do której w sobotę doszło w Warszawie. Ponad sto tysięcy osób brało udział w proteście przeciwko polityce rządu. – Domagamy się przywrócenia starej ustawy emerytalnej, wycofania się rządu z tak zwanego elastycznego czasu pracy, szybszego tempa podnoszenia płacy minimalnej. To oczywiście trzy z najważniejszych postulatów naszego związku – mówiły nam pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Brzesku, które wspierały antyrządowe protesty.

 
Konkurs sołectw, laury dla Okocimia
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 08 września 2013 01:14

Drużyna z Okocimia wygrała w I Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Brzesko, który dzisiaj został rozegrany na Stadionie Ludowego Klubu Sportowego Jadowniczanka w Jadownikach. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze imprezy – zespół z Jadownik, a na trzecim zespoły z Poręby Spytkowskiej i Wokowic(dwa równo rzędne trzecie miejsca). Słowa szczególnego uznania należą się Edwardowi Knadze (radnemu z osiedla Jagiełły – Kopaliny, który sam bronił honoru tej części gminy Brzesko. Skutecznie. Bo chociaż to osiedle zajęło ostatnie miejsce, to sam radny Knaga wywalczył 18 punktów. – Gdyby było jeszcze dziewięciu takich zawodników, jak on, to zdobyliby 180 punktów i wygrali nasz konkurs – mówił pół żartem, pół serio Antoni Staszczyk, przewodniczący Osiedla Zielona. Ale po kolei.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 24

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .