Reklama
Brzesko. Spotkanie z Barbarą Prymakowską
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 01 kwietnia 2016 00:21

Zadziwia kondycją, hartem ducha, pomysłami. Barbara Prymasowska nic nie robi sobie z wieku. Jest maratończykiem, zdobywa wysokie szczyty, jeździ na nartach. Maratony zaczęła biegać po 50. Już za tydzień, w czwartek 7 kwietnia, o 17.00 warto przyjść do biblioteki (Plan Targowy 10) na pełne zdrowia spotkanie, podczas którego będzie można poznać tajemnice zdrowego jedzenia i dowiedzieć się jak ćwiczyć umysł. Ważnym elementem jest zachęcenie mieszkańców regionu do aktywności fizycznej. Dlatego ambasadorem projektu została najszybsza babcia świata -  Barbara Prymakowska, która zaczęła biegać maratony po pięćdziesiątce. Biegaczka podzieli się z mieszkańcami Brzeska swoim radami jak prosto dbać o zdrowie. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Organizatorem projektu jest tarnowskie stowarzyszenie „Medycyna polska”, partnerem jest natomiast CenterMed.

 
Święto Powiśla w Szczucinie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 22:02

Uroczysta msza w intencji, która zostanie odprawiona o godzinie 13 w kościele parafialnym w Szczucinie, zainauguruje tegoroczne Święto Powiśla Dąbrowskiego. – Zapraszam w imieniu organizatorów; na niedzielę, 30 sierpnia – mówi naszej redakcji starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.  To już VII  odsłona Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych.  Gospodarzami imprezy są starosta  Tadeusz Kwiatkowski oraz burmistrz Szczucina, Andrzej Gorzkowicz. Tradycyjnie już uroczystość rozpocznie się mszą świętą w intencji rolników. W trakcie nabożeństwa poświęcono zostaną przyniesione do świątyni wieńce dożynkowe.  Podczas dożynek powiatowych zaprezentują się  delegacje wieńcowe z wszystkich gmin Powiatu Dąbrowskiego, będą rywalizowały w konkursie na najładniejszy wieniec, w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny i wieniec nowoczesny. Tradycyjnie już podczas uroczystości Święta Powiśla Dąbrowskiego odbędzie się uroczyste nadanie odznaczeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa". Wniosek do Ministra złożył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Od 2007 roku  Świętu Powiśla Dąbrowskiego towarzyszą Targi Gospodarcze. Jak mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski są jedyną i największą imprezą tego typu na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Zawsze cieszą się zainteresowaniem wystawców i zwiedza je co roku kilka tysięcy osób.

 
Dąbrowa Tarnowska: Tadeusz Kwiatkowski starostą
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
środa, 26 listopada 2014 13:28

Tadeusz Kwiatkowski został ponownie starostą dąbrowskim. Radnym opozycji nie udało się zablokować wyboru. Wiesław Krajewski i Krzysztof Kaczmarski przekonywali, że skoro jeden z radnych nie odebrał zawiadomienia o udziale w sesji, tym samym – ich zdaniem – jest ona bezprawna. Samorządowcy mieli jednak inne zdanie. – W tym wszystkim nie chodzi o to, czy zawiadomienie było skuteczne czy nie, ale o próbę rozbicia koalicji. Ale na nic się to jednak im nie zda – mówił w kuluarach radny Bogdan Bigos. Rada Powiatu Dąbrowskiego wybrała także przewodnicząca Rady . Została nią ponownie Barbara Pobiegło, na co dzień sekretarz gminy Mędrzechów. Poparli ją wszyscy radni.

 
Region: Będzie nowa strażnica
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 01 lutego 2013 00:57

strazdabrowaWiele wskazuje na to, że po latach oczekiwań Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, będzie miała swoją nową siedzibę. Na razie jest stosowna dokumentacja techniczna i pozwolenia oraz – co bodaj najważniejsze – obietnica sfinansowania inwestycji przez rząd. O potrzebie budowy strażnicy dla zawodowców z Dąbrowy Tarnowskiej, mówiło się od wielu już lat. Po raz pierwszy koncepcja wzniesienia nowych obiektów pojawiła się w czasach istnienia świętej pamięci województwa tarnowskiego. Przez wiele lat na przeszkodzie stały pieniądze, a dokładnie ujmując ich brak. Obecne władze powiatu dąbrowskiego za „ambit” postawiły sobie wybudowanie obiektu. Od dwóch lat starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski zabiega gdzie się tylko da, by środki na ten cel znalazły się w budżecie państwa.

 
Region: Brzeski parlamentarzysta otworzył biuro na Powiślu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
środa, 22 lutego 2012 23:54

ptr_5338Prawo i Sprawiedliwość spełniło swoją obietnicę wyborczą: W Dąbrowie Tarnowskiej powstało biuro poselsko – senatorskie. Swoją siedzibę będą tutaj mieli: Edward Czesak, poseł na Sejm RP oraz profesor Kazimierz Wiatr – senator RP. W siedzibie biura będzie mieściło się także biuro partyjne Prawa i Sprawiedliwości: dla miasta Dąbrowy Tarnowskiej i całego powiatu. Obydwaj parlametarzyści zapewniali, że w miarę możliwości czasowych, zrobią wszystko, by regularnie spotykać się przy Rynku 35 z mieszkańcami powiatu dąbrowskiego, którzy mogą liczyć zwłaszcza na porady prawne oraz interwencje. Biuro poświęcił ksiądz proboszcz Stanislaw Cyran. W gronie gości znaleźli się: były starosta dąbrowski Wiesław Krajewski, a także radni powiatowi i gminni, na czele z radny powiatwu dąbrowskiego, Robertem Kądzielawa.

 
Dodatkowa pomoc dla rolników
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 18 października 2009 22:38
Dodatkowy zasiłek mogą otrzymać rolnicy, których gospodarstwa zostały zniszczone przez tegoroczną powódź. Termin złożenia wniosku mija 30 października. O zasiłek mogą się ubiegać właściciele gospodarstw, w których straty zostały oszacowane przez komisje powołane przez wojewodę.  W Małopolsce do uzyskania zasiłku kwalifikuje się ponad 2800 gospodarstw z 26 gmin: Borzęcin (powiat brzeski), Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin (pow. dąbrowski), Sułkowice, Dobczyce (pow. myślenicki), Chełmiec (pow. nowosądecki), Koszyce, Nowe Brzesko (pow. proszowicki), Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Tuchów, Wietrzychowice, Wojnicz, Żabno, miasto Tarnów (pow. tarnowski), Brzeźnica (pow. wadowicki).
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 5

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .