Reklama
Szczurowa. Z krakowskiego Banku Żywności
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 08 maja 2020 18:34

W sumie 25 ton żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Szczurowa rozdali właśnie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczurowej. Wsparcie dotarło do gminy  w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020”. Jest to program Unii Europejskiej, którego celem jest pomoc osobom o niskim statusie materialnym. Od kilku lat z tej formy wsparcia swoich mieszkańców korzysta także gmina Szczurowa.

 
Szczurowa. Zdecydują rodzice
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 maja 2020 15:12

Kiedy przedszkolaki z gminy Szczurowa wrócą do placówek opiekuńczo – wychowawczych. – Chcemy, by o tym zdecydowali rodzice – mówi wójt Zbigniew Moskal. – Chcemy poinformować, iż podejmowane są działania związane z rozeznaniem i przygotowaniem do otwarcia działających na terenie gminy Szczurowa przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych. Staramy się spełnić wszystkie wymagania nałożone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju. Uruchomienie placówek zależne będzie od woli rodziców (opiekunów prawnych) – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa: Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:27

Nie ma większych problemów ze zdalnym nauczaniem w naszej gminie. To ogromna zasługa dyrektorów szkół i zatrudnionych w placówkach oświaty nauczycielach  – ocenia Zbigniew Moskal wójt Szczurowej. Niebawem  gmina wzbogaci się o 44 laptopy. – Jeśli zakup zostanie zwolniony z VATu, uda się zakupić kilka kolejnych. W sumie 44 laptopy, niezbędne do zdalnego nauczania, trafi do szkół z terenu gminy Szczurowa.  Gmina pozyskała na ten cel niemal 60 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel przeznaczono w sumie 186 milionów złotych. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie.

 
Szczurowa. Szyją maseczki
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 23 kwietnia 2020 20:17

Już ponad dwa tysiące maseczek trafiło do mieszkańców gminy Szczurowa. W ramach zorganizowanej akcji #UszyjMaseczkę, koordynowanej przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sporu w Szczurowej uszytych i rozdysponowanych zostało już około dwa tysiące maseczek wielokrotnego użytku. Natomiast kolejny tysiąc trafił do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczurowej. W ten sposób pracownicy placówki kultury włączyli się do walki z pandemią koronawirusa. Już dzisiaj zapowiadają, że na tym akcja się nie kończy…

 
Górka z dotacją dla jednostki OSP
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 19 kwietnia 2020 15:27

Mamy dobrą informację dla mieszkańców Szczurowej. Ochotnicza Straż Pożarna w Górce jako jedna z trzech organizacji z całej Polski otrzymała dotację na organizację II etapu Forum Lokalnego Programu Równać Szanse. Nasza jednostka miała możliwość ubiegania się o tegoroczne forum z uwagi na to, że zrealizowany przez nas I etap forum został oceniony jako jeden z najlepszych w roku ubiegłym – mówi Piotr Mikuś, prezes OSP w Górce, koordynator Forum.

 
Szczurowa. Zbigniew Moskal apeluje
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 kwietnia 2020 10:07

O rozwagę i przestrzeganie przepisów w dobie epidemii koronawirusa apeluje wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal. Niedawno  zostały dodatkowe obostrzenia związane ze zminimalizowaniem ryzyka zakażenia koronawirusem - przypominamy niektóre z nich między dwoma osobami przebywającymi na wolnym powietrzu musi być zachowany dystans - odległość co najmniej 2 m.; wprowadzono ograniczenie korzystania z parków, miejsc publicznych itp. do już istniejącego zakazu korzystania z placów zabaw, boisk; zakaz wychodzenia z domu osób poniżej 18 r. ż. bez opieki dorosłych; zamknięte zostają wszystkie zakłady - salony fryzjerskie, kosmetyczne itp.; wprowadzono zakaz korzystania z wypożyczalni, w tym wypożyczalni rowerów itp.; wprowadzono limit osób, które mogą znajdować się przy kasach w sklepach - z 1 kasy mogą korzystać 3 osoby, na bazarach - targowiskach - 3 osoby na 1 stanowisko, natomiast w urzędach pocztowych - 2 osoby/jedno okienko; wprowadzono obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepów;

 
Ponad 150 domów z dotacją na wymianę starych kotłów
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 01 kwietnia 2020 01:01

- W sumie w 155 gospodarstwach domowych pojawią się nowoczesne kotły paliwowe. Stare kotły węglowe tzw. „kopciuchy” zostaną odpowiednio zutylizowane. To kolejny krok w walce ze smogiem, w walce o poprawę stanu powietrza w gminie i regionie. Nasza gmina aktywnie w tym uczestniczy - zapewnia Wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Edukacyjny i patriotyczny projekt w szkole
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 11 marca 2020 21:59


W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym odbyły się prelekcje poświęcone biografiom gen. Kazimierza Tumidajskiego, kpt. Aleksandra Tumidajskiego oraz płk. Adama Boryczki. Wykłady, na których przybliżono sylwetki tych wybitnych i wielce zasłużonych dla Ojczyzny Polaków były I częścią projektu „Śladami wielkiego honoru 2020”, którego celem jest między innymi: krzewienie pamięci o bohaterach wywodzących się z małopolskiej ziemi, promowanie wśród młodzieży postawy patriotycznej i wartości moralnych, a także integracja międzyszkolna. Kolejnymi etapami projektu będzie konkurs wiedzy dotyczący życia głównych bohaterów tegorocznej edycji, a następnie uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej te trzy szczególne osoby oraz tematyczna wycieczka historyczna. Projekt współtworzony jest przez Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły w Zaborowie, Szkołę Podstawową im. mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej, Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym oraz Klub Historyczny Contra Spem Spero. Bohaterami projektu „Śladami wielkiego honoru 2020” są osoby, które dla teraźniejszych pokoleń mogą stanowić wzór miłości i poświęcenia dla Ojczyzny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .