Reklama
Zjazd Absolwentów
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 czerwca 2009 21:21
Wzajemne powitania, rozpoznawanie się, wspomnienia i radosne wzruszenia towarzyszyły w ubiegły czwartek - 18 czerwca 2009 roku uczestnikom Zjazdu Absolwentów Liceum Administracyjno-Handlowego im. Wincentego Witosa w Szczurowej z lat 1945-1951. Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Bartłomieja w Szczurowej, którą odprawił proboszcz tutejszej Parafii ks. Wiesław Majka. Po mszy goście udali się na wspólny obiad do zabytkowego dworu Kępińskich w miejscowym Parku, gdzie dawniej mieściła się siedziba szkoły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Absolwenci mieli także możliwość udziału w odbywających się w tym samym czasie w Parku w Szczurowej tradycyjnych Obrzędach Nocy Świętojańskiej „Sobótki” połączonych z Przeglądem Zespołów Folklorystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Szczurowa.
 
Szczurowa: remont za pieniądze od Marszałka
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 maja 2009 12:14
Jako jeden z pierwszych w Małopolsce rozpocznie się remont remizy OSP w Szczurowej z pieniędzy otrzymanych dzięki zabiegom Gminy od Samorządu Województwa. Przyznaniu Gminie Szczurowa środków pozwoli na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację kotłowni, wymianę pieca centralnego ogrzewania z podgrzewaczem, remont zaplecza kuchennego, nowych płytek ceramicznych oraz malowania. Remont ten jest przede wszystkim dowodem uznania, szczególnie dla strażaków wyjeżdżających do największej liczby akcji pożarowych, powodziowych, drogowych, itp., dla których lepsze warunki lokalowe remizy są bardzo ważne. Jednostka OSP w Szczurowej pod tym względem ilości wyjazdów do akcji i skuteczności działania strażaków ratowników należy do najlepszych w powiecie.
 
Promocja zdrowego trybu życia
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 22 maja 2009 21:48
20 maja 2008 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie odbył się VIII Gminny Konkurs Promocji Zdrowego Trybu Życia, w tym roku pod hasłem „Szkoła – miejscem wolnym od nałogów”. W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zaborowie przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Szczurowej wzięło udział 5 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Szczurowa, 1 Gimnazjum oraz młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych. Uczestnicy prezentowali plakat, logo, piosenkę, hasło i scenkę oraz rozwiązali test na temat profilaktyki uzależnień oraz wpływu środowiska na młodego człowieka. Swą wiedzę i umiejętności zdobywali pod czujnym okiem swoich nauczycieli.
 
Pocisk z II Wojny Światowej na prywatnej posesji
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 15 kwietnia 2009 17:31
Podczas prac związanych z montażem instalacji wodociągowej prowadzonych na terenie posesji państwa Obłąków w gminie Borzęcin odkopano pocisk pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.  Prace natychmiast przerwano, a o  fakcie poinformowano Posterunek Policji w Szczurowej, który zajął się zabezpieczeniem terenu do czasu przyjazdu specjalnej jednostki sapersko - minerskiej z Krakowa. - Nasi funkcjonariusze zabezpieczali pocisk przez prawie dwa dni – mówi kierownik posterunku w Szczurowej, asp. sztab. Ryszard Kosieniak. - Nie jest to pierwsza taka sytuacja, mająca miejsce w gminie Borzęcin. W ostatnim czasie znaleziono podobne pociski na tym terenie. Apeluję do wszystkich, którzy odkryją podczas prac polowych lub robót ziemnych prowadzonych na terenie prywatnych posesji jakieś rzeczy kształtem przypominające pociski, aby nie przemieszali tych „znalezisk”, ale jak najszybciej skontaktowali się z Policją – komentuje kierownik Kosieniak. 
 
W Niedzieliskach witano... bociana
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 29 marca 2009 22:22
Pierwszy był Maciek. To bocian zaprzyjaźniony z dziećmi. Imię może sugerować, że to samiec, ale tego nikt nie stwierdził. - Całkiem możliwe, że jest to samiczka. Ale na imię nie narzeka, pozwala się karmić, a niektórym nawet dotknąć - mówią miejscowi. Po powitaniu bocianów w miejscowym Domu Ludowym zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół gminy Szczurowa. Nietrudno się domyślić, że bohaterem występów były bociany. Na tym terenie jest kilkadziesiąt gniazd. Na Szczurowszczynę przyciąga je bogactwo pożywienia i... ludzie: mili, serdeczni, gościnni. Mieszkańcy wiedzą, że bocianie sąsiedztwo przynosi szczęście i powodzenie przez cały rok.
 
Projekt edukacyjny w Uściu Solnym
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 26 lutego 2009 15:53
"Nasza praca - nasza pasja". Pod takim hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa W Uściu Solnym przystąpiła we wrześniu ubiegłego roku do projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Głównym celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły poprzez ukierunkowanie jej na rozwój kluczowych kompetencji oraz zwiększenie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia. Projekt realizowany jest od 1 września 2008 r. do 30 czerwca 2011 r. Wszystkim uczestnikom zajęć w ramach projektu szkoła oferuje bezpłatne materiały dydaktyczne. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Ich charakter gwarantuje nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności, ale także jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
 
W gronie 10 najlepszych
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 17 lutego 2009 19:55
Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski znalazł się w zaszczytnym gronie finałowej 10-tki najlepszych wójtów w Polsce. Jako jedyny kandydat do tego tytułu reprezentował województwo małopolskie w ogólnopolskim konkursie Redakcji Rolnej TVP-1 Wójt Roku 2008. Uroczysta VIII gala konkursu pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Marka Sawickiego odbyła się w sobotę tj. 14 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie. Pretendentów do tytułu wójta roku za największe osiągnięcia w pracy na rzecz swojej gminy wskazała kapituła konkursu, ale zdobywcę nagrody wybierali widzowie w sms-owym i telefonicznym głosowaniu. Z dziesięciu nominowanych do nagrody Wójtów z całej Polski wygrał Wójt Gminy Konopiska (woj. śląskie), do którego trafiła okolicznościowa statuetka - podkowa z różą.
 
Na zimowe wieczory
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 03 lutego 2009 13:28
Tradycyjnie w okresie zimowym na terenie gminy Szczurowa, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu uruchamia dodatkowo świetlice sezonowe. W tym sezonie świetlice rozpoczęły swoją działalność od połowy listopada. W miejscowościach Barczków, Górka, Niedzielska, Rajsko, Rudy Rysie, Rylowa, Strzelce Wielkie, Szczurowa – Włoszyn, Wrzępia, Wola Przemykowska – Zamłynie, Wola Przemykowska – Natków można zagrać w ping ponga, pograć w gry stolikowe, pooglądać programy telewizyjne, posłuchać muzyki lub spotkać się ze znajomymi. W czasie zimy świetlice są głównymi ośrodkami życia kulturalnego każdej z miejscowości. Pełnią one funkcje wychowawcze, dydaktyczne oraz opiekuńcze w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Ich głównym zadaniem jest organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, a także organizowanie imprez okolicznościowych typu: mikołajki, dni babci i dziadka, walentynki, dzień kobiet. Młode pokolenie może też uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach plastycznych, zawodach sportowych w tenisie stołowymi i bilardzie.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .