Reklama
Szczurowa. Apel wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 30 października 2020 23:38

Nasza gmina przystąpiła do Programu  ,,Wspieraj Seniora''. Program jest przeznaczony dla osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii. Program zakłada dostarczenie niezbędnych  artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, lekarstwa do domu Seniora. Proszę seniorów o to, by nie wychodzili z domu – mówi wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.

 
Zaborów. Powstał Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 24 października 2020 14:31

W Szkole Podstawowej w Zaborowie odbyła się inauguracja działalności Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji Szczurowa, w czasie której podsumowano pierwszy etap realizacji projektu i zaprezentowano plan działań ośrodka.

 
Szczurowa. Zmiany w urzędzie
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 16 października 2020 18:57

Koronawirus szaleje. Z uwagi na rozszerzającą się epidemię, stale rosnącą liczbę zachorowań na terenie powiatu brzeskiego oraz wprowadzone od 10 października 2020 r. obostrzenia - objęcie całego kraju strefą żółtą i niektórych powiatów - czerwoną, jak również w związku z rozpoczętym remontem Urzędu Gminy Szczurowa - w trosce o zdrowie mieszkańców naszej gminy, bezpieczeństwo petentów oraz pracowników Urzędu Gminy, od dnia 13 października 2020 r. do odwołania wprowadza się ograniczenia w kontaktach osobistych z pracownikami Urzędu – mówi wójt Zbigniew Moskal.

 
Dębno. Kapliczka po renowacji
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 06 października 2020 22:10

Gmina dba o materialne zabytki przeszłości. Niedawno dniach zakończyły się prace przy renowacji kamiennej kapliczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z drugiej połowy XIX wieku w miejscowości Łysa Góra. Prace renowacyjne objęły swoim zakresem czynności, mające na celu powstrzymanie procesów destrukcji oraz przywrócenie zabytkowi pełni walorów estetycznych. Figurka została oczyszczona i zaimpregnowana specjalistycznym środkiem a ubytki w kamieniu zostały uzupełnione masą renowacyjną – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Szczurowa. Kompleksowa modernizacja
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 06 października 2020 22:08

Przed kilkoma dniami rozpoczęto kompleksowe prace modernizacyjne przy przebudowie istniejącego parkingu w centrum Szczurowej. W ramach przedmiotowego zadania zaplanowano wykonanie 44 miejsc postojowych w tym 3 dla osób niepełnosprawnych wraz z jezdniami manewrowymi i ciągami pieszymi. Dodatkowo utworzony zostanie punkt Bike&Ride. Dla mieszkańców korzystających z komunikacji zbiorowej, przystanek przeniesiony zostanie pod zadaszoną część starego dworca, gdzie powstaną stanowiska dla odjeżdżających busów.

 
Szczurowa. Wielkie pływanie
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 02 października 2020 21:03

Gmina Szczurowa w 2020 roku realizuje program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I- III. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia sportowe dla uczniów w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, będą realizowane w terminie od 30 września 2020 r. do 10 grudnia 2020 roku, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, w grupach liczących 15 osób. W programie biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, Strzelcach Wielkich, Niedzieliskach oraz Uścia Solnego.

 
Szczurowa. Gmina skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne w tym europejskie
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 16 września 2020 22:49

Blisko dwa miliony złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej otrzymała Gmina Szczurowa. Czy to pokryje straty budżetu spowodowane pandemią? - Dzisiaj nie jesteśmy wstanie ocenić, jaki wpływ na ostateczny kształt tegorocznych i przyszłorocznych finansów naszej gminy będzie miał koronawirus. Wsparcie finansowe dla gmin i powiatów przez koalicyjny rząd Zjednoczonej Prawicy, jest dowodem tego, że samorządy nie zostały same z tym problemem. Liczę, na kolejną transze środków w ramach Tarczy Antykryzysowej - mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. 'Pod biało - czerwoną'
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 02 września 2020 22:11

Gmina bierze udział w ogólnopolskim projekcie pn. „Pod biało - czerwoną”. Wspólnie możemy zdobyć maszt oraz biało - czerwoną flagę który stanie w centrum gminy. Aby tak się stało, musimy zebrać minimum 100 głosów mieszkańców. Głosowanie odbywa się online za pośrednictwem strony www.bialoczerwona.www.gov.pl Prosimy Państwa o mobilizację i oddanie głosu. Poinformujmy nasze rodziny, przyjaciół i znajomych o tej pięknej akcji. Niech kolejny raz połączy nas biało - czerwona flaga!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .