Gmina Szczurowa. Czyste Powietrze. Wnioski można będzie składać w gminie
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 20 lipca 2019 10:58

- Poprawa środowiska naturalnego w gminie Szczurowa - nie tylko wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju gminy, ale także w programy wojewódzkie i krajowe. Stąd pomysł na realizację programu we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - mówi naszej redakcji Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

 
Kwików. Remiza w rozbudowie
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 17 lipca 2019 22:06

Niedawno rozpoczęły się prace budowlane przy rozbudowie remizy OSP w Kwikowie. Przedmiotowe zadanie obejmuje rozbudowę, termomodernizację całego budynku, remont dachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz roboty wewnątrz strażnicy. W ramach prac wykonany zostanie również nowy monitoring oraz zagospodarowane zostanie otoczenie budynku.

 
Parking w Niedzieliskach
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:09

W Niedzieliskach tuż przy Szkole Podstawowej i Domu Ludowym został wybudowany parking typu Park&Ride wraz z montażem obiektu Bike&Ride. W ramach zrealizowanych prac powstał wybrukowany plac z 8 miejscami postojowymi w tym 1 dla osób niepełnosprawnych oraz zamontowano 10 szt. stojaków na rowery- typu U łącznie na 20 rowerów.Wykonawcą powyższych prac była firma Usługi Remontowo- Budowlane Janusz Ducinowski. Przedmiotowe zadanie finansowane jest w wysokości 85% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

 
Szczurowa. Oświata priorytetem
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 12 lipca 2019 11:46

Edukacja to jeden z priorytetów działania samorządu gminy Szczurowa – przekonuje wójt Zbigniew Moskal. I nie jest to czcze „gadanie”. Dowodem tego jest chociażby trwająca  rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich. W budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich prowadzone są prace których zakres polega na rozbudowie istniejącego budynku o klatkę schodową wraz ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego poddasza na sale dydaktyczne i sanitariaty dla uczniów oraz wykonanie wszelkich prac towarzyszących.

 
Szczurowa. Sesja z wojewodą
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 10 lipca 2019 21:05

Za nami uroczysta sesja Rady Gminy Szczurowa. Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec był jej gościem. Wręczył zasłużonym mieszkańcom gminy Szczurowa odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Srebrnym Krzyżem Zasługi Pan Stanisław Burzawa, długoletni radny Rady Gminy Szczurowa, natomiast Brązowym Pani Władysława Wierdanek Sołtys wsi Rudy- Rysie, radna dwóch kadencji Rady Gminy Szczurowa.

 
Uście Solne. Rynek po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 09 lipca 2019 20:52

Uście Solne to jedna z najurokliwszych miejsc w powiecie brzeskim. Tutejszy Rynek - „wytyczono” jeszcze w średniowieczu. Od lat mówiło się o potrzebie rewitalizacji tego miejsca. Udało się w tej kadencji. Niedawno zakończyła się rewitalizacja rynku w Uściu Solnym. W dniu 04.07.2019 r. miał miejsce odbiór końcowy prowadzonych prac w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat, sołtys Uścia Solnego Barbara Sadkowska, przedstawiciele wykonawcy oraz pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Gminy.

 
Szczurowa. Kolejne place zabaw
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:16

O cztery place zabaw wzbogaci się gmina Szczurowa. – Zgodnie z umową inwestycja musi być zakończona w grudniu tego roku. Mam jednak nadzieję, że wykonawca wcześniej upora się z tym zadaniem – mówi Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.  Niedawno gmina Szczurowa podpisała umowę na realizację zadnia  pn.: „Wzbogacenie oferty czasu wolnego w zakresie rekreacji poprzez utworzenie infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Szczurowa”. W ramach realizacji operacji w miejscowościach: Dąbrówka Morska i Wola Przemykowska- przysiółki Natków i Zamłynie zostaną wybudowane place zabaw, a w miejscowości Niedzieliska- przysiółek Wygoda wybudowana zostanie wiata przystankowo- turystyczna, która służyć będzie jako schronienie dla rowerzystów i turystów. W wyniku przeprowadzonego konkursu Gmina Szczurowa uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 w wysokości 66 606,00 zł.

 
Szczurowa. Dotacja za dotacją…
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 21 czerwca 2019 21:31

Samorząd Gminy Szczurowa znalazł się w gronie 54 gmin z terenu województwa małopolskiego w tym trzech z powiatu brzeskiego, które w wyniku rozstrzygnięcia konkursu w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno- sportowa - MIRS” otrzymała dofinansowanie na obiekt rekreacyjno- sportowy typu street workout w Szczurowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 58

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .