Szczurowa. Klub Senior + zaprasza
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 26 listopada 2019 20:40

Już w styczniu rozpocznie działalność Klub Seniora w Szczurowej. Wójt Gminy Szczurowa oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej ogłaszają nabór uczestników. - - Zajęcia są całkowicie bezpłatne – zapewnia wójt Zbigniew Moskal. Celem działalności klubu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób w wieku senioralnym. Jeżeli Jesteś: mieszkańcem Gminy Szczurowa, masz ukończone 60 lat, jesteś osobą nieaktywną zawodowo, chcesz spędzać czas w sposób aktywny i twórczy, chcesz pomóc sobie oraz innym osobom- zostań uczestnikiem „Klubu Senior +". Uczestnictwo w zajęciach Klubu Seniora + będzie bezpłatne.

 
Szczurowa. Osiem tysięcy złotych na wymianę pieca
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 21 listopada 2019 22:00

Nawet osiem tysięcy złotych dotacji do wymiany pieca, to nie lada gratka dla mieszkańców naszej gminy. Z jednej strony poprawimy stan skażenia środowiska, z drugiej to wsparcie dla mieszkańców – ocenia projekt wójt Zbigniew Moskal. W związku z realizowanym przez Gminę Szczurowa projektem pn.: „Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły węglowe w wybranych gminach powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego” informujemy, że są jeszcze wolne miejsca dla osób chcących skorzystać z dofinansowania na zakup i montaż nowego kotła na paliwa stałe tj. węgiel kamienny frakcja, ekogroszek, pellet, drewno. Chętne osoby zapraszamy do składania ankiet do tutejszego Urzędu. Przypominamy, że maksymalna wysokość dotacji wynosi osiem tysięcy złotych na wymianę pieca oraz tysiąc złotych na modernizacje wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.

 
Uście Solne. Remiza w remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 19 listopada 2019 20:16

Budynek Remizy OSP w miejscowości Uście Solne należał do jednych z najbardziej zniszczonych obiektów służących jednostkom stojącym na straży bezpieczeństwa mieszkańców. Na przedmiotowe zadanie udało się pozyskać środki pozabudżetowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego „Małopolskie Remizy”. Łączny koszt inwestycji to 416 643,03 zł., w tym pozyskane środki zewnętrze to kwota 198 000,oo zł.

 
Szczurowa. Można pozyskać środki
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 15 listopada 2019 00:06

Pozyskuj fundusze - przegląd możliwości dofinansowania projektów to hasło konferencji skierowanej do mieszkańców i przedsiębiorców z terenu naszej gminy. Poświęcona zostanie ona zagadnieniom związanym z dostępnością i możliwością pozyskiwania funduszy zewnętrznych oraz różnych form indywidualnego wsparcia. Program konferencji będzie obejmował krótkie wystąpienia zaproszonych prelegentów oraz doradztwo indywidualne, podczas którego wszyscy chętni będą mogli pozyskać informacje z oferty konkretnej instytucji. Konferencja odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej 15 listopada 2019 r. o godz. 14.

 
Strzelce Wielkie. Ekologia i wolontariat
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 12 listopada 2019 17:12

Po raz ósmy społeczność PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich wraz z przedszkolakami z Wrzępi i Strzelec Wielkich odpowiedziała na apel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni i z wielkim zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę makulatury na misje. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Wilka 12, października 2019 r. dostarczono na miejsce zbiórki około 1 100 kg makulatury. Środki uzyskane z jej sprzedaży pozwolą zasilić konto budowy Centrum Dziecka, „Cite de la vie- Mere Josepha” w Kamerunie.

 
Wsparcie dla OSP Strzelce Małe
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 05 listopada 2019 22:25

Niedwano w Dworze Kępińskich w Szczurowej miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo- pożarniczego dla jednostki OSP Strzelce Małe, którego przedmiotem było 6 kompletów służbowego munduru strażaka oraz 6 pojedynczych elementów ubrania ochronnego do działań bojowych (kurtki i spodnie). W imieniu Gminy Szczurowa przekazania dokonał Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal a odbioru dokonali Prezes OSP Strzelce Małe Piotr Grzesik oraz przedstawiciele jednostki.

 
Maluchy na start w gminie Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 26 października 2019 09:45

Niedawno w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie listów intencyjnych gwarantujących przyznanie dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Deklarację wsparcia dla Gminy Szczurowa na ręce Wójta Zbigniewa Moskala przekazali Anna Pieczarka, członek zarządu Województwa Małopolskiego oraz Rafał Solecki, Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie.

 
Remont Domu Ludowego w Kopaczach Wielkich
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 października 2019 21:39

Powody do radości mają mieszkańcy Kopaczy Wielkich. W pomieszczeniach tutejszego budynku Domu Ludowego, Gmina Szczurowa prowadzi intensywne prace remontowe. Do tej pory wymienione zostały instalacje, przebudowana została klatka schodowa, wykonane nowe podłogi, częściowo już pomalowano ściany i sufity oraz wykonano termomodernizację wraz z nowym pokryciem dachowym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 61

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .