Reklama
Nowy inwestor w strefie aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 21 kwietnia 2021 15:40

Ponad 3 miliony złotych zainwestuje spółka SANDEZIA w gminie Szczurowa. Przedsiębiorstwo pod koniec marca zakupiło w gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej działkę o powierzchni 2 ha na której wybuduje nową siedzibę firmy z halą produkcyjną. Do budżetu gminy za sprzedaż działki trafi kilkaset tysięcy złotych.

 
Szczurowa. Katyń – zbrodnia sowiecka: będziemy pamiętali
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 15 kwietnia 2021 00:00

Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs historyczny pod tytułem „MŁODZI OBIECUJĄ  PAMIĘTAĆ! – KATYŃ 1940”. Jak mówią organizatorzy jego celem jest uwrażliwienie młodego pokolenia – krzewienie postaw patriotycznych. Przypomnijmy, wiosną 1940 roku, 81 lat temu, funkcjonariusze sowieckiego NKWD wymordowali prawie 22 tys. polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie i Kalininie (Twerze). Byli to wspaniali polscy patrioci: żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele polskiej inteligencji oraz funkcjonariusze Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza, Straży Granicznej i Służby Więziennej. W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej, Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym i Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie wzięli udział w II. edycji akcji i mini – konkursu historycznego pod tytułem „MŁODZI OBIECUJĄ  PAMIĘTAĆ! – KATYŃ 1940”.

 
Uście Solne. 104 lata Pani Anieli
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 00:00

Niedawno swoje 104 urodziny obchodziła Pani Aniela Słowik, mieszkanka Uścia Solnego. Z tej okazji Panią Anielę odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal wraz z zastępcą Haliną Święch. Nie zabrakło serdecznych życzeń, bukietu kwiatów, był tort oraz tradycyjne dmuchanie świeczek. Jubilatce życzymy przede wszystkim dużo zdrowia! Wszelkiej pomyślności i dalszej opieki Opatrzności Bożej – życzył w imieniu własnym, samorządu, jak i mieszkańców wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Będą kolejne laptopy do zdalnej nauki
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 05 kwietnia 2021 10:42

Wójt Zbigniew Moskal odebrał symboliczny czek na kwotę blisko 75 tysięcy złotych. Dzięki tej promesie gmina zakupi komputery do zdalnej nauki dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.

 
Gmina Szczurowa. Samorządowe wsparcie dla klubów sportowych
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 26 marca 2021 09:43

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Niedawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi naszej redakcji wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Gmina na sport
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 marca 2021 10:30

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Nie dawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi wójt Zbigniew Moskal. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego określającej warunki realizacji zadania. W sumie środki trafią do sześciu organizacji pożytku publicznego – stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie gminy Szczurowa. – Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, środki zostaną wydatkowe zgodnie z umową, dla krzewienia amatorskiego sportu w naszej gminie – dodaje wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Z roku na rok poprawia się stan dróg w gminie Szczurowa. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal remonty nawierzchni dróg gminnych, ale także powiatowych czy wojewódzkich, to jeden z priorytetów działania samorządu. Na inwestycje drogowe, realizowane wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, zaplanowano w tym roku blisko 1.6 miliona złotych. Wiele wskazuje na to, że w końcu ruszy budowa obwodnicy Szczurowej w ciągu drogi wojewódzkiej 964. Na ten cel gmina zarezerwowała półtora miliona złotych. Wójt Zbigniew Moskal nie ma cienia wątpliwości, że jest to ważna inwestycja, bo pozwoli wyprowadzić ruch tirów z centrum Szczurowej. 80 tysięcy złotych to wkład gminy w przebudowę drogi wojewódzkiej nr 768 w miejscowości Rudy-Rysie. Tam zaplanowana jest budowa nowego chodnika oraz kilku zatok autobusowych.

 
Szczurowa. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 17 lutego 2021 00:00

Do 15 kwietnia został wydłużony termin nadsyłania prac fotograficznych w ramach Konkursu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszaru Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA”. Dotychczas złożone prace nadal biorą udział w konkursie – prace można aktualizować lub wycofać. Wystarczy zrobić zdjęcie lub zdjęcia (maksymalnie 3), na których uwiecznione zostaną obiekty zabytkowe, przyrodnicze, kulturowe, historyczne znajdujące się na terenie Lokalnej Grupy Działania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .