Reklama
Miałeś COVID-19, skorzystaj z rehabilitacji
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 09 maja 2021 00:00

To cenna inicjatywa i szansa na powrót do normalności. Można bowiem skorzystać z rehabilitacji pocovidowej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „ EWA” w Gnojniku. - Niektórzy przez wiele miesięcy odczuwają skutki choroby. Można je ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednia terapia – rehabilitacja. Można skorzystac z niej w naszym Ośrodku w Gnojniku – mówi doktor Ewa Cierniak – Lambert. Epidemia Covid -19 rozwija się dynamicznie . Coraz więcej osób po przechorowaniu cierpi na zespół pocovidowy Na niepokojące objawy skarżą się zarówno osoby, które COVID-19 przeszły bezobjawowo, jak i pacjenci którzy byli hospitalizowani. - Można temu zapobiec – zapewnia Ewa Cierniak – Lambert.

 
Gnojnik. Rehabilitacja dzieci
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 kwietnia 2021 22:41

Od jakiegoś czasu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA w Gnojniku stworzono możliwość rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w ramach pobytów na turnusach rehabilitacyjnych a także pobytach komercyjnych .Rehabilitacją objęte są dzieci i młodzież z następującymi schorzeniami zaburzenia napięcia mięśniowego u niemowląt, kręcz karku, nieprawidłowe ułożenia .. Mózgowe Porażenie Dziecięce , epilepsja , inne schorzeń neurologicznych, wady postawy, uszkodzenia po wypadkowe, opóźniony rozwój umysłowy oraz schorzenia dróg oddechowych – mówi naszej redakcji Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Ośrodka. Do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego EWA kieruje się na podstawie skierowania wydanego przez lekarza rodzinnego lub specjalistę w ramach turnusów rehabilitacyjnych. Jest także możliwość pobytów komercyjnych, finansowanych przez stowarzyszenia, fundacje czy indywidualne opłaty rodziców. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA panuje ciepła, rodzinna atmosfera sprzyjająca rozwojowi emocjonalnemu i duchowemu podopiecznych. Pobyty wspomagają wyuczenie podstawowych czynności samoobsługowych, przygotowują dzieci do szeroko rozumianego życia w społeczeństwie. Prowadzona jest  rehabilitacja lecznicza, pomoc psychologiczną, logopedyczną,zajęcia terapeutyczne.

 


pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .