Reklama
Utrudnienia na krajowej czwórce
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 16 lutego 2009 17:02
To skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Jastew w gminie Dębno. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy przewożący stalowe rury oraz dwa pojazdy osobowe. Podczas kolizji naczepa przewróciła się do góry kołami, a ładunek rozsypał po jezdni. Sytuacja była groźna, ale ranna jest tylko jedna osoba, podróżująca samochodem osobowym. Natomiast kierowcę TIR-a strażacy musieli wydobywać z wraku kabiny przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Służbom ratunkowym udało się już udrożnić jeden pas jezdni, dzięki czemu ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają co najmniej dwie godziny. W tym czasie możliwe są też krótkie, ale całkowite blokady na drodze, zwłaszcza gdy straż pożarna będzie stawiała przewróconą naczepę na koła. Dodajmy, że na miejscu zdarzenia działają zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Brzeska, a także z Tarnowa oraz jeden zastęp ochotników z Jadowniki.
 
Przydomowe oczyszczalnie w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
środa, 11 lutego 2009 22:25
Samorząd gminy Dębno pomoże mieszkańcom zainteresowanym budową przydomowych oczyszczalni ścieków. Do ich dyspozycji będzie zakupiono przez gminę dokumentacja techniczna i fachowe doradztwo przy budowie oczyszczalni. Pomoc gminy pozwoliłaby maksymalnie zmniejszyć koszty związane z budową przydomowej oczyszczalni. Dokumentacja techniczna wraz ze specjalistycznym doradztwem to spory wydatek. Gmina zapisała w tegorocznym budżecie 25 tys. zł na ten cel. Potencjalni inwestorzy mieliby ten problem z głowy, ponieważ dokumentacja byłaby im udostępniania nieodpłatnie. Po ich stronie pozostawałyby jedynie koszty zakupu urządzenia oscylujące w granicach 5 tys. zł.
 
Plan zagospodarowania przestrzennego w sieci
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 09 lutego 2009 15:28
Plan zagospodarowania przestrzennego gminy Dębno dostępny jest w Internecie. – Jesteśmy czwartą gminą w Polsce, która w ten sposób znacznie ułatwi życie przedsiębiorcom jak i osobom indywidualnym – komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno. Plan dostępny jest on-line na oficjalnej stronie gminy www.gminadebno.pl. Jest na tyle szczegółowy, że mając numer działki można natychmiast zorientować się jakie jest jej przeznaczanie. Poruszanie się po planie ułatwiają także towarzyszące mu zdjęcia lotnicze. – Dzięki temu inwestor nie ruszając się z domu może zasięgnąć informacji o wielkości i położeniu działek przeznaczonych pod konkretną działalność czy to przemysłową, usługową lub turystyczną. Plan pozwoli uzyskać wiedzę o ich wielkości i otoczeniu. – Do tej pory zdobycie tych informacji wymagało wizyty w urzędzie i zaopatrzenia się w wypis i wyrys działek. Teraz każdy może to zrobić o dowolnej porze, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu – dodaje wójt Gminy Dębno.
 
400 tyś. na drogi w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 08 lutego 2009 15:33
Latem tego roku na terenie gminy Dębno planowany jest remont i modernizacja trzech kilometrów dróg gminnych. To efekt decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przyznaniu gminie 400 tys. zł dotacji na odbudowę zniszczonych nawierzchni. Promesę potwierdzającą taką skalę wsparcia finansowego państwa dla gminy wójt Grzegorz Brach odebrał z rąk wicepremiera Grzegorza Schetyny. Kwota ta stanowić będzie maksymalnie 80 procent ogólnych kosztów planowanych na terenie gminy robót modernizacyjnych na drogach.
 
Zdewastowowali budynek gminny
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 29 stycznia 2009 01:27
Minimum kilka tysięcy złotych wynoszą straty spowodowane dewastacją budynku komunalnego należącego do Gminy Dębno. Sprawcy najprawdopodobniej dysponowali kluczem do budynku i świadomie doprowadzili do zalania budynku wodą. Budynek, w którym niegdyś mieściła się siedziba Urzędu Gminy, mógłby ulec jeszcze poważniejszym zniszczeniom, gdyby nie pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Po przekazaniu obiektu samorządowi przez poprzedniego dzierżawcę weszli do środka chcąc przeprowadzić niezbędne prace porządkowe. Od razu zauważyli, że budynek w dużej części jest zalany wodą. Po odczytaniu wskazań wodomierza okazało się, że wylało się 68 m sześciennych wody, w skutek czego pod wodą znalazło się 110 metrów kwadratowych powierzchni budynku. Bliższe oględziny obiektu dały odpowiedź na pytanie, w jaki sposób doszło do wycieku wody. Okazało się, że nieznani sprawcy rozmontowali wężyk do spłuczki wody w ubikacji oraz kran do wody i jednocześnie zatkali spływ wody. Przypuszczalnie posiadali klucze do budynku, ponieważ nigdzie nie stwierdzono śladów włamania.
 
Nowy ośrodek zdrowia w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 22 stycznia 2009 00:13
Usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, badania analityczne, a w przyszłości także poradnia kardiologiczna, ginekologiczna i stomatologiczna – oto oferta nowego ośrodka zdrowia w Dębnie. W tym samym kompleksie budynków pacjenci będą mogli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz zaopatrzyć się w leki. Wybudowany przez spółkę HOLI-MED obiekt jest siedzibą Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej to dobra wiadomość dla pacjentów. Po latach mają oni możliwość wyboru oferty medycznej świadczonej przez trzy rożne ośrodki znajdujące się w niedalekiej odległości od siebie. Do wyboru jest wchodzący w skład Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku ośrodek w Woli Dębińskiej oraz przejęty przez prywatną spółkę ośrodek w Porąbce Uszewskiej.
 
Bez zagrożenia
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 19 stycznia 2009 00:19
- Nie ma żadnego zagrożenia chorobą meningokokową u dzieci w przedszkolu w Maszkienicach – zapewniał Dariusz Krajcarz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podczas spotkania z rodzicami. Doradzał przy tym jak podobnym zagrożeniom zapobiegać w przyszłości. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku stażystka, która pracowała w przedszkolu w Maszkienicach trafiła do szpitala z podejrzeniem inwazyjnej choroby meningokokowej. Mimo że sanepid reagował natychmiast podając odpowiedni antybiotyk dzieciom mogącym mieć kontakt z chorą, rodzice byli pełni obaw. Wizyta dyrektora sanepidu miała pomóc w rozstrzygnięciu wątpliwości. Uczestnicy spotkania usłyszeli jednoznaczne zapewnianie, że niebezpieczeństwa nie ma. - Po upływie 14 dni czyli maksymalnego okresu, w którym może rozwinąć się choroba, nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Gdyby któreś z dzieci miało się zarazić byłoby już chore – podkreśl Dariusz Krajcarz. Wyjaśniał też, że dezynfekcja pomieszczeń nie ma żadnego sensu, ponieważ chorobotwórcze bakterie giną w temperaturze poniżej 35 stopni Celsjusza w ciągu godziny.
 
Placówka Poczty w Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 stycznia 2009 19:15
Poczta Polska jest zainteresowana uruchomieniem oddziału w Woli Dębińskiej. Samorząd propozycję tę traktuje przychylnie tym bardziej, że obecność poczty oznaczałaby dla samorządu regularne dochody z tytułu najmu lokalu. Poczta złożyła już wstępną deklarację w sprawie uruchomienia w Woli Dębińskiej swojego punktu. Najbardziej pożądaną lokalizacja jest budynek znajdujący się tuż przy drodze krajowej nr 4, w którym kiedyś mieścił się Urząd Gminy. W ostatnich latach obiekt wynajmowany był prywatnej firmie, która mimo rezygnacji władz gminy z kontynuowana dzierżawy, nie chciała go opuścić. Sprawa trafiła do sądu, który nakazał eksmisję dzierżawcy. Ewentualny nowy dzierżawca w postaci Poczty Polskiej byłby dla samorządu bardziej interesującym klientem. Za wynajem zaoferował wielokrotnie wyższą stawkę niż firma, która dotychczas korzystała z lokalu. Po stronie samorządu byłoby jednak wykonanie adaptacji obiektu zgodnie z wymaganiami poczty. O wyposażenie i wystrój wnętrza zadbałby już dzierżawca.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 następna > ostatnia >>

Strona 105 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .