Reklama
Potrójny jubileusz w Łoniowej
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 26 czerwca 2021 22:52

001 L1080563- Na szczęście pandemia nie pokrzyżowała nam planów. Obchodziliśmy bowiem trzy zacne jubileusze: 700. rocznicę powstania Łoniowej, 125.lecie istnienia miejscowej szkoły oraz 115. rocznicę działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Cieszą mnie wyjątkowi goście – mówił podczas uroczystości wójt Wiesław Kozłowski.

 
Inauguracja sezonu agroturystycznego w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 24 czerwca 2021 22:23

Po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią gospodarstwa Agroturystyczne z terenu Małopolski spotkały się w gospodarstwie „Na kuźnisku” w Porąbce Uszewskiej. Z wielkim zadowoleniem przyjęto zaproszenie na zebranie Koła „Kraków i Okolice”, ponieważ zamknięci w czterech ścianach hotelarze, nie mogąc przyjmować gości, odczuli monotonie i trudny czas spowodowany pandemią. Po przedstawieniu sprawozdania Prezesa Koła nastąpiły wybory nowego zarządu. Wiceprezesem został Grzegorz Sroga z Zabierzowa właściciel gospodarstwa „Noble apartament&SaunaZONE”, sekretarzem Tomasz Bień, natomiast na skarbnika wybrano Sylwię Mleczko-Fikas, właścicielkę gospodarstwa „W przyjaźni z koniem”. Ponadto podczas spotkania uhonorowano długoletnią działaczkę Małopolskiej Agroturystyki Panią Halinę Skrzekucką nadając jej jednogłośnie tytuł honorowego Prezesa Koła. Przyjęto również nowe gospodarstwo pasieczne Pani Violety Prokopiuk z Borzęcina, które prowadzi szkolenia pszczelarskie oraz posiada domek do apiterapii.

 
Piknik rodzinny - szczepimy się w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 18 czerwca 2021 21:50

19 i 20 czerwca br., od godziny 9.00 przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie, Wójt Gminy Dębno zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy, na Piknik Rodzinny połączony z I Małopolskim Turniejem Wsi. Podczas wydarzenia w dniu 19 czerwca (sobota) w godzinach od 9.00 do 15.00 będzie można bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Podczas rejestracji potrzebny będzie wyłącznie dowód osobisty.

 
Dębno. Pieniądze od wójta
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 10 czerwca 2021 11:59

Od kilku lat z inicjatywy wójta Wiesława Kozłowskiego przyznawane jest Stypendium Wójta Gminy Dębno. Wnioski o przyznanie Stypendium Wójta Gminy Dębno należy składać na dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Dębno w terminie do dnia 30 czerwca 2021 r.Warto dodać, że jest przyznawane uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Dębno z wyłączeniem uczniów klas I- III szkoły podstawowej. Jako formę realizacji Programu ustanowiono nagrodę pieniężną o charakterze motywacyjnym pn. „Stypendium Wójta Gminy Dębno”.

 
Dębno. Zapraszamy na Turniej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 09 czerwca 2021 00:00

Wójt Wiesław Kozłowski sprawuje patronat nad tym wydarzeniem. Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno ,,Dębińskie Pasje” zaprasza do wzięcia udziału w I Małopolskim Turnieju Wsi ,,Dębno 2021”. Sportowe zmagania trwać będą od początku czerwca. Rozgrywki finałowe odbędą się w dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka oraz tenis stołowy. Pierwsze zapisy trwają do 6 czerwca.  Turniej dedykowany jest dla amatorskich, niezrzeszonych drużyn, składających się z mieszkańców wsi (do 5 tysięcy mieszkańców) z terenu województwa małopolskiego.

 
Gmina Dębno. Przedłużenie terminu konkursu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 06 czerwca 2021 11:19

Przypomnijmy, Wiesław Kozłowski, wójt Dębna objął swoim honorowym patronatem konkurs fotograficzny. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest złożenie zgłoszenia konkursowego do dnia 31 lipca 2021 r. do godz. 14:00. Zgłoszenie należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Zgłoszenie do Konkursu Fotograficznego ,,Sercem i Migawką czyli Gmina Dębno w kadrze”. Zgłoszenie należy złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Dębno wrzucając kopertę do skrzynki znajdującej się na parterze budynku Urzędu Gminy lub w pok. nr 212A bądź też wysyłając pocztą tradycyjną na adres Urząd Gminy w Dębnie, Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno.

 
Dębno. Turniejowe zmagania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 czerwca 2021 11:58

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno ,,Dębińskie Pasje” zaprasza do wzięcia udziału w I Małopolskim Turnieju Wsi ,,Dębno 2021”. Sportowe zmagania trwać będą od początku czerwca. Rozgrywki finałowe odbędą się w dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka oraz tenis stołowy. Pierwsze zapisy trwają do 6 czerwca. Turniej dedykowany jest dla amatorskich, niezrzeszonych drużyn, składających się z mieszkańców wsi (do 5 tysięcy mieszkańców) z terenu województwa małopolskiego.

 
Dębno. Ślub brali przed…
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 27 maja 2021 00:00

Dokładnie 70 lat temu przed ołtarzem kościoła w Porąbce Uszewskiej miłość przysięgali sobie pochodząca z Dołów Maria Gurgul (ur. 1926 r.) oraz Józef Wróbel – mieszkaniec Porąbki Uszewskiej (ur. 1924 r. ). Ślubu młodej parze udzielał wówczas ks. Julian Wójtowicz. 70 lat później, w Kościele św. Apostoła w Porąbce Uszewskiej ks. Józef Golonka-proboszcz parafii odprawił mszę św. w intencji jubilatów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .