Reklama
Gmina Dębno. Zabytek do remontu
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 02 maja 2020 00:00

Kaplica Jastrzębskich, jeden z najcenniejszych zabytków w regionie tarnowskim, która znajduje się na cmentarzu parafialnym w Dębnie zostanie gruntownie wyremontowana – informuje naszą redakcję wójt Wiesław Kozłowski, podkreślając, że w ramach konkursu, Ochrona Zabytków Małopolski 2020, tutejszy samorząd otrzymał 40 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.   

 
Gmina Dębno. Osiemset tysięcy złotych od premiera
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 kwietnia 2020 11:38

Blisko osiemset tysięcy złotych otrzyma samorząd na remont drogi gminnej w Dębnie. Całkowity koszt inwestycji powinien zamknąć się kwotą około 975 tysięcy złotych. Zatem dotacja stanowi aż 80 procent całego zadania.

 
Gmina Dębno. Dezynfekują przystanki
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:49

To dobra wiadomość. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej, w związku z sytuacją epidemiczną, rozpoczęli dezynfekcję wiat przystankowych znajdujących się na terenie całej gminy. Dezynfekcja jest przeprowadzana na podstawie wytycznych jakie wydał Główny Inspektor Sanitarny.

 
Dębno. Laptopy od ministra cyfryzacji
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 09 kwietnia 2020 14:37

Dokładnie 70 tysięcy złotych pozyskała gmina Dębno na zakup laptopów z Ministerstwa Cyfryzacji. To pieniądze w ramach rządowej „walki ze skutkami pandemii koronawirusa. – Dzięki tej dotacji zakupimy w sumie 35 laptopów. Zdecydowałem żeby były to uradzenia nowocześniejsze, lepsze, szybsze. W końcu mamy XXI wiek. Urządzenia już zostały zamówione. Z naszych informacji wynika, że trafia do nas w okolicach połowy kwietnia. Firma, która na rzecz gminy realizuje to zamówienie, zadeklarowała, że będą one na stanie gminy pomiędzy 12 a 15 kwietnia. Już dzisiaj wiadomo, że laptopy trafią do trzech szkół w gminie Dębno. Zostaną przekazane niezwłocznie po tym, jak dotrą do Urzędu Gminy – zapewnia w rozmowie z nasza redakcją wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Odwołany Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 kwietnia 2020 09:59

Jedna z największych imprez sportowo – rekreacyjnych w regionie tarnowskim, ale także przedsięwzięcie o charakterze narodowo – patriotycznym czyli Dębiński Bieg po Flagę, został oficjalnie odwołany. Tradycyjnie już imprez miała się odbyć na początku maja. Dodajmy, że Dębiński Bieg po Flagę, organizowany jest przez lokalne stowarzyszenie, we współpracy z samorządem gminy Dębno oraz Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej. Honorowym patronem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest wójt Wiesław Kozłowski. Bieg po Flagę to nie tylko promocja rekreacji, organizowana z myślą o całych wielopokoleniowych rodzinach, ale także impreza promująca patriotyzm oraz przypadający na 2 maja, Dzień Flagi. Stąd to wydarzenie organizowane jest na początku maja.

 
Rozmowa z Wiesławem Kozłowskim, wójtem gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 03 kwietnia 2020 23:05

Ta rozmowa miała wyglądać inaczej. Oczywiście, gdybyśmy rozmawiali dwa – trzy tygodnie temu. Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa, ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia,  która ogarnęła cały świat, nie sposób, nie zapytać o to: jak gmina przygotowana jest do „walki” z tym śmiertelnym zagrożeniem?
Wdrożyliśmy wszystkie procedury zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Zdrowia. Zastanawialiśmy się na szczeblu gminy, co możemy jeszcze zrobić, by najbardziej jak to możliwe, zabezpieczyć mieszkańców naszej gminy przed zagrożeniem ze strony koronawirusa. Do niezbędnego minimum ograniczyliśmy kontakty z klientami Urzędu Gminy Dębno oraz podległych nam instytucji. I bynajmniej nie chodzi nam o samych pracowników urzędu, ale wszystkich mieszkańców naszej gminy. Sytuacja jest dynamiczna: dzisiaj tak na dobrą sprawę nie wiemy, w którym kierunku będzie zmierzała epidemia.

 
Dębno. Apel wójta…
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 13 marca 2020 23:33

W związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluję o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny. W przypadku złego samopoczucia, zwłaszcza gorączki, czy innych objawów grypopodobnych, powstrzymajmy się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, w przypadku zaobserwowania u siebie objawów takich jak wysoka gorączka powyżej 39°C, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Brzesku (tel. 608 609 745) lub najbliższy oddział zakaźny w Dąbrowie Tarnowskiej (tel. 14 64 43 286).

 
Dębno. Już dzisiaj…
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 08 marca 2020 13:19

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się dzisiaj – w niedzielę, 8 marca 2020 roku o godzinie 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.  Gwiazdą wieczoru będzie młody, ale znany już szerszej publiczności wokalista, finalista IV edycji programu X Factor, KUBA JURZYK.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .