Reklama
Gmina Dębno. Nowe zaplecza kuchenne
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 04 czerwca 2020 22:30

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Smolenia mieszczącej się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łysej Górze oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej już niedługo będą mogli korzystać ze zmodernizowanego zaplecza gastronomicznego. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała kolejny raz dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek i jadalni.

 
Gmina Dębno. Na jesieni otwarcie nowej hali sportowej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 27 maja 2020 13:21

Na jesień zaplanowano wielkie otwarcie hali sportowej w Dębnie. Największego i najnowocześniejszego typu obiektu nie tylko w powiecie brzeskim, ale i całym regionie... Mam nadzieję, że do tego czasu pandemia koronawirusa przejdzie do historii. Oczywiście w tej sytuacji, pewnej niepewności, jak sytuacja epidemiologiczna będzie się rozwijała, nie podejmujemy jeszcze konkretnych działań. Marzy nam się, by tegoroczne Święto Edukacji Narodowej, może nawet o charakterze wojewódzkim, odbyło się w Dębnie. Rzeczywiście prace przebiegają bardzo sprawnie. Można powiedzieć, że została tylko „kosmetyka” – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Na książki od ministra
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 22 maja 2020 14:13

Ponad osiem tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych otrzymała właśnie gmina Dębno. – Po raz kolejny z rzędu otrzymujemy dotację. Jakkolwiek kwota nie jest wielka, to sam fakt dostrzeżenia potrzeb naszej gminy, wart jest odnotowania – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno z maseczkami dla seniorów
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 14 maja 2020 21:32

Ponad 3 tysiące maseczek ochronnych trafiło do mieszkańców – do seniorów. Ufundował je wójt Dębna – Wiesław Kozłowski. Trafiły do osób powyżej 60. Roku życia dzięki wsparciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej  z Gminy Dębno. Pragnę serdecznie podziękować jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych za pomoc i za zaangażowanie w przeprowadzonej akcji. Po raz kolejny druhowie pokazali, że w momentach trudnych, w chwilach przełomowych dla zdrowia i życia mieszkańców naszej gminy, możemy na nich liczyć. W imieniu własnym, samorządu, a także w imieniu seniorów składam im za to serdeczne podziękowania – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dom Ludowy w Strzelcach Wielkich do remontu
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 14 maja 2020 21:32

Kolejna inwestycja w gminie Szczurowa. Dom Ludowy w Strzelcach Wielkich zyska kompleksową termomodernizacje, wymianę pokrycia dachowego oraz częściowo nową stolarkę okienną i drzwiową a także remont pomieszczeń na parterze obiektu. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal w obecności Zofii Solak sołtysa Strzelec Wielkich podpisał umowę na remont budynku Domu Ludowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu  – w maju 2020 roku.

 
Dębno. Urząd nadal zamknięty, ale…
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 maja 2020 16:00

Urząd Gminy Dębno nadal pozostaje zamknięty dla osób z zewnątrz. Oczywiście nie oznacza to, że pracownicy nie załatwiają spraw. Nadal preferowany jest kontakt telefoniczny lub pocztowy (tradycyjny lub elektroniczny) Bezpośrednia obsługa interesantów możliwa jest przy załatwianiu między innymi rejestracji stanu cywilnego, w tym zgłoszenia zgonów; ewidencji ludności i dowodów osobistych; ochrony środowiska, w tym dotyczące decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji wydawanej na podstawie ustawy
z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

 
Dębno. W nocy mniej luksów
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 08 maja 2020 18:22

O północy lampy w gminie Dębno są już wyłączone. Powód: koronawirus i minimalny ruch po 12. w nocy. Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Dębno, w związku z trwającym stanem epidemiologicznym, istniejącymi zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się oraz małym ruchem kołowym i pieszym, Rada Gminy Dębno podjęła decyzję o wyłączeniu w godzinach nocnych oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy.  

 
Dębno. Przedszkola czynne od czwartku
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 maja 2020 14:56

Otwarcie oddziałów przedszkolnych – „zerówek”, przedszkoli, dla dzieci rodziców pracujących, nastąpi 7 maja 2020 – mówi wójt Dębna Wiesław Kozłowski. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Jednocześnie informujemy, że otwarcie wymienionych placówek edukacyjnych nastąpi zgodnie z zachowaniem rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i GIS. Najbliższe dni będą dniami organizacyjnymi, podczas których placówki zostaną przygotowane i przystosowane do prowadzenia zajęć w bezpieczny sposób.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .