Reklama
Dębno. Nie będzie kwesty na cmentarzu
WYDARZENIA - Dębno
środa, 28 października 2020 01:09

Z powodu koronawirusa nie odbędzie się w tym roku tradycyjna kwesta na cmentarzu w Dębnie. Przypomnijmy, że oraganizowana od wielu lat zbiórka pieniędzy pozwoliła na odnowienie zabytkowych nagrobków, w tym kaplicy grobowej Jastrzębskich na cmentarzu w Dębnie. W tym roku byłaby to szesnasta już zbiórka. – Trudno byłoby sobie wyobrazić, by w takiej sytuacji organizować kwestę, narażać wolontariuszy jak i darczyńców. Nie możemy nikogo narażać. Oczywiście każdy kto chce może zasilić konto stowarzyszenia, które od lat 16 lat zajmuje się kwestą – apeluje wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Remont trwa
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 października 2020 18:58

Rozpoczęto prace remontowe  przy budynku tzw. „Organistówki” w Dębnie, w którym ma powstać Klub Senior +. Budynek  wskazany na działalność seniorów musi przejść gruntowną przebudowę. Modernizację rozpoczęto od prac rozbiórkowych.  W ramach inwestycji wyremontowane zostaną wszystkie wnętrza. Powstanie pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję spotkań, kuchnia, miejsce pełniące funkcję szatni oraz dwie łazienki. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami ruchowymi pozwalając tym samym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń placówki.

 
Gmina Dębno pracuje nad nową strategią
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 02 października 2020 21:02

W budynku OSP w Sufczynie odbyły się II warsztaty strategiczne organizowane w ramach opracowywania nowej Strategii Rozwoju Gminy na lata 2021-2030. W konsultacjach, które prowadzili przedstawiciele FRDL MISTiA, uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele środowisk lokalnych z gminy Dębno: przedstawiciele Rady Gminy Dębno, dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno, stowarzyszeń, sołectw, OSP oraz przedsiębiorcy lokalni.

 
Dębno. 17 października oficjalne otwarcie nowej hali sportowej
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 25 września 2020 11:42

Jej budowa kosztowała około 12  milionów złotych. Blisko połowę tej kwoty udało się jednak pozyskać ze środków rządowych oraz z PFRON. Jest bez wątpienia spełnieniem marzeń kilku pokoleń mieszkańców Dębna. Hala widowiskowo – sportowa, o której mowa, to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Małopolsce. To największa w dziejach gminy, zarówno pod względem logistycznym jak i finansowym inwestycja – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Stypendia dla najlepszych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 13 września 2020 00:00

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, Wójt Gminy Dębno wręczył stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2019/2020. W tym roku nagrodzonych zostało 36 najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Otrzymali oni  stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki. Nagrody zostały przyznane podobnie jak w latach poprzedzających w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Podczas Sesji odbyło się również wręczenie trzem nauczycielom aktów nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Stypendia oraz akty nadania stopnia awansu wręczył Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno.

 
Koncert na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 września 2020 22:10

Zapraszamy na koncert holenderskiego Duetu NIHZ, który odbędzie się w sobotę, 12 września o godzinie 17.00. Muzycy wystąpią w Muzeum Zamek w Dębnie w ramach XXVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury i Integracji "Inter-Art". Muzeum Okręgowe w Tarnowie jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

 
Dębno. Wakacyjne remonty
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 18 sierpnia 2020 12:37

Wakacje są tradycyjnie okresem prac remontowych w szkołach. Największy zakres prac trwa obecnie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze i w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gdzie remontowane są stołówki.  Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – zapewnia wójt gminy Debno, Wiesław Kozłowski. Dodajmy, że Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

 
Nowe linie w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:06

Od 3 sierpnia 2020 roku na terenie Gminy Dębno zostały uruchomione nowe linie komunikacji publicznej na trasie: Biadoliny Szlacheckie PKP – Niedźwiedza, Biadoliny Szlacheckie PKP – Jaworsko, Wola Dębińska – Jastew- Maszkienice – Wola Dębińska. Rozkłady jazdy busów zostały umieszczone na przystankach zlokalizowanych wzdłuż trasy jakimi będą poruszać się nowe linie komunikacyjne – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno Nie da się jednak w kilka miesięcy przywrócić tego, co likwidowano przez dziesiątki lat.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .