Reklama
Dębno. Budżet na 2021 rok uchwalony
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 stycznia 2021 21:04

Gmina Dębno jest bez wątpienia jedną z najdynamiczniej rozwijających się gmin w Małopolsce. Miliony złotych pozyskanych zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych, liczne inwestycje, działania o charakterze społecznym oraz kulturalnym, a także otrzymane nagrody oraz wyróżniania jednoznacznie potwierdzają tę tezę. Po kilkunastu latach marazmu, od 2015 roku obserwujemy dynamiczny rozwój gminy.

 
Gmina Dębno. Scena dla DCK
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 stycznia 2021 07:08

To był bardzo trudny rok dla kultury. Pandemia sparaliżowała pracę jednostek kultury. Pomimo tego 2020 Dębińskie Centrum Kultury zakończyło z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskano dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek. To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno.

 
Sufczyn. Sprzęt dla druhów
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 stycznia 2021 15:08

Pod koniec tamtego roku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i promesy dla dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Dębno.  Środki na ten cel gmina pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości. Oficjalnego przekazania dokonała Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wraz z  Wójtem Gminy Dębno Wiesławem Kozłowskim. Obie jednostki OSP z nowym sprzętem ratującym zdrowie i życie ludzkie, będą  mogły efektywniej służyć naszej społeczności.

 
Dębno. Pomagamy dzieciom
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 01 stycznia 2021 17:13

Zmieniła się filozofia działania samorządu gminy Dębno. Z myślą o tych dzieciach z problemami powstała Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Gmina Dębno pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020, na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy”. – Była to kwota ponad 219 tysięcy złotych, z czego 202 tysiące złotych to kwota otrzymanego dofinansowania.  Te pieniądze pozwoliły m.in. na zwiększenie z 30 do 45 liczby miejsc dla dzieci, które chciałyby skorzystać z oferty placówki, umożliwią zakup sprzętu m.in. tablicy interaktywnej i 10 laptopów. Część środków wykorzystana zostanie w celu zatrudnienia dodatkowej specjalistycznej kadry, tj. logopedy, psychologa, a także pedagoga i wychowawcy. Ponadto dzięki dofinansowaniu, w okresie realizacji projektu zostaną zorganizowane dodatkowe lekcje z matematyki, informatyki, a także z języka angielskiego – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Gmina uporała się z tym wyzwaniem
WYDARZENIA - Dębno
środa, 30 grudnia 2020 10:39

W sumie ponad 350 tysięcy złotych otrzymała, pod koniec tego roku, gmina Dębno w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – Na wydanie tej kwoty mieliśmy półtora miesiąca, ale daliśmy radę – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. Warto wspomnieć, że w tym roku samorząd pozyskał w sumie kilkanaście milionów złotych dotacji i subwencji krajowych i unijnych. Tylko w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych była to kwota ponad 5.5 miliona złotych.

 
Ekologiczna Gmina Dębno
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 29 grudnia 2020 00:54

Od pięciu lat gmina Dębno stawia na inwestycje ekologiczne. Dowodem uznania dla gminy było nagroda przyznana przed ponad rokiem, przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Spróbujmy zatem dokonać egzemplifikacji działań samorządu. W sierpniu 2020 roku gmina zakończyła montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej realizowanego w ramach zadania pn.: „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu wykonano montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach sześciu budynków użyteczności publicznej.

 
Dębno. Gmina z kasą
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 22 grudnia 2020 00:00

W sumie ponad 3,4 mln złotych dotacji dostała Gmina Dębno w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tym środkom finansowym zostaną zrealizowane inwestycje drogowe i kanalizacyjne w naszej gminie. Remontom zostaną poddane następujące odcinki dróg: Łysa Góra– Sufczyn-Rajsko do Zagórza oraz Niedźwiedza-Nowa Wieś. Znaczna część dotacji zostanie przeznaczona na budowę dalszego etapu kanalizacji sanitarnej tym razem dla Dębna, Jastwi i Porąbki Uszewskiej oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej. Jest to kolejna transza pomocy rządowej dla gminy Dębno w 2020 roku. We wrześniu gmina otrzymała blisko dwa miliony złotych. Warto dodać, że sąsiednie Brzesko tym razem nie otrzymało ani złotówki – bo wnioski tamtejszego samorządu były po prostu kiepskie.

 
Dębno. Klub Senior + czeka na lepsze czasy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 17 grudnia 2020 10:16

Klub Senior + czeka na lepsze czasy – jest już gotowy, ale z powodu pandemii na razie nie będzie mógł służyć osobom po 65 roku życia. Niedawno dobiegły końca prace remontowe w budynku tzw. „Organistówki”, w którym powstał kolejny w gminie Klub Senior +. Przebudowane pomieszczenia zyskały nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie i są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek zmienił się nie do poznania. Wykonano m.in.: nowy dach, elewację, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną. Zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Wewnątrz budynku Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji pomieszczenie służące jako sala spotkań, kuchnię, łazienkę wyposażoną w dwie toalety dla kobiet i mężczyzn oraz szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały nowocześnie umeblowane i oprzyrządowane.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 107

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .