Reklama
700 lat miejscowości. Jubileusz Łoniowej
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 maja 2021 12:19

W jakim zakresie pandemia pozwoli na organizację 700. rocznicy powstania Łoniowej, 125.lecie istnienia szkoły oraz 115. rocznicę działalności Ochotniczej Straży Pożarnej? Czas pokaże. W programie potrójnego święta znajduje się otwarcie wystawy w szkole w Łoniowej. - Uroczystości zaplanowaliśmy na 26 i 27 czerwca – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Alkomat dla policji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 maja 2021 00:00

Dane są niepokojące. W 2019 roku wynika, że w okresie od stycznia do grudnia doszło do ok. 30 tysięcy wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Z roku na rok rośnie liczba śmiałków, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają na kierownicę nie zważając na konsekwencje swoich decyzji. Etanol to substancja psychoaktywna, oznacza to, ze wpływa na działanie centralnego układu nerwowego i funkcje mózgu. Im więcej alkoholu wypijesz, tym bardziej zakłócone jest funkcjonowanie układu nerwowego, w tym ośrodków mózgowych kluczowych dla prawidłowego kierowania pojazdem i odpowiadających za koordynację wzrokowo-ruchową.

 
Dębno. Dokładnie 1.25 miliona dla gminy od rządu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 kwietnia 2021 14:24

Mamy dobrą informacje dla mieszkańców gminy Dębno. - Otrzymaliśmy 1.25 miliona złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to największa dotacja dla gminy z powiatu brzeskiego – cieszy się wójt Wiesław Kozłowski. Gmina Dębno otrzymała dokładnie 1 250 000,00 złotych. Przedsięwzięcie pn. „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie" ma za zadanie kompleksowe rozwiązanie zapotrzebowania przez społeczność na miejsca w żłobkach i przedszkolach na terenie Gminy Dębno. Obecnie gmina nie posiada żłobka. Zintegrowany nowoczesny i energooszczędny obiekt wolnostojący, dwukondygnacyjny wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą tj. parkingiem, układem komunikacji kołowej i pieszej, przyłączami, obiektami małej architektury, placem zabaw zapewni 70 miejsc dla podopiecznych. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Jak mówi wójt pieniądze były przydzielane na zasadzie grantów. Gminy składały projekty, które zostały ocenione przez komisję, która wydała swoje rekomendacje.

 
Dębno. Laury dla Agnieszko Koloch
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 kwietnia 2021 22:38

Po raz kolejny z rzędu, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020 ogłoszono konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było przekazanie wiedzy o prawach dziecka swoim rówieśnikom. Rysowane, malowane, wypalane w drewnie, robione z tektury, modeliny i wielu innych materiałów. Pomysłów było mnóstwo, jury powołane p-rzez organizatorów wyłoniło najlepszych. Warto dodać, że w skali kraju, w tym wielkim wydarzeniu artystycznym wzięło udział w sumie kilkaset dzieci. Tym większy sukces i większy prestiż dla młodej mieszkanki gminy Dębno, która znalazła się w gronie nagrodzonych.

 
Dębno. Święto sołtysów w cieniu pandemii
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 21 marca 2021 00:00

Z zachowaniem wszystkich procedur epidemiologicznych odbyło się spotkanie sołtysów gminy Dębno. Powód?  Jak co roku, 11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Obecnie opiekuna wsi wybierają mieszkańcy danego sołectwa – zwykle zostaje nim osoba z miejscowej społeczności, która pozostaje na bieżąco w sprawach lokalnych. Do obowiązków sołtysów należy m.in. reprezentowanie sołectwa na zewnątrz, zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwał rady gminy czy też pobieranie podatku rolnego i leśnego. Sołtys to ktoś kto doskonale orientuje się w bieżących sprawach wsi, zna jej mieszkańców oraz ich potrzeby.

 
Dębno. Wyklętym: cześć, honor i chwała
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 05 marca 2021 00:02

Pandemia sprawiła, że tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w całym kraju, miały ograniczony charakter. Żołnierze Wyklęci to bohaterowie walki z sowietyzacją Polski po II wojnie światowej. To oni zakończeniu okupacji hitlerowskiej nie złożyli broni. Pozostali niezłomni i postanowili powstrzymać idący ze wschodu, niczym burza, stalinowski reżim. Bronili Polaków przed kradzieżami i gwałtami MO, UB czy NKWD. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaka była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości. Ci bohaterowie swoją ideową walką stali się symbolem do naśladowania dla pokolenia, które stworzyło Solidarność i otwarło Polsce, a także innym krajom drogę do wolności. – Co roku oddajemy im cześć. W latach powojennych dodawali Polakom woli walki, woli przetrwania pod sowieckim zniewoleniem – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Nowa strona DCK: www.kulturadebno.pl
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 26 lutego 2021 14:24

Jest. Nowa strona to nie tylko nowy adres internetowy, to także nowoczesny, funkcjonalny, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami portal. Można znaleźć na nim nie tylko aktualności z bieżącej działalności DCK, ale także wiele multimediów, dokumentujących dorobek naszych lokalnych zespołów, grup, artystów.

 
Gmina Dębno. Sportowa klasa? czemu nie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 lutego 2021 23:21

Czy w gminie Dębno powstanie specjalna klasa sportowa? – Nie mam wątpliwości, że warto byłoby ja powołać. Wszystko jednak w rękach dzieci i rodziców. Zależy od ich zainteresowania – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 106

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .