Reklama
Czchów. Nabór do „Muzyka”
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 maja 2021 00:00

Flet, Obój, Klarnet, Saksofon, Trąbka, Puzon, Perkusja, Organy, Fortepian, Akordeon, Gitara, Skrzypce, Altówka i Wiolonczela – na takich instrumentach można nauczyć się gry w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Nauka odbywa się nie tylko w placówce, ale także w jej filiach, zlokalizowanych w Tęgoborzu, Gromniku, Paleśnicy, Gnojniku, Dobrocieszu, Porąbka Uszewskiej, Milówce oraz Wojniczu. Jak mówi Kazimierz Wojnicki: nauka gry na instrumentach uczy cierpliwości, poprawia koncentracje, ćwiczy pamięć i rozwija inteligencje.

 
Mieszkańcy Czchowa zapowiadają protesty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 13 kwietnia 2021 10:26

Mieszkańcy Czchowa zapowiadają protesty. Nie zgadzają się z koncepcją przebiegu nowej drogi Brzesko – Czchów – Nowy Sącz. Ich zdaniem ten wariant jest nie do przyjęcia. - Praktycznie dzieli jedna z naszych miejscowości na dwie części. Trzeba wyburzyć kilkadziesiąt domów. Na to się nie zgodzę, nigdy – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem koncepcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypomina strajk włoski. - Nie wiem co o tym sądzić. Mam wrażenie, że rządowi wcale nie zależy na tej drodze. Termin zakończenia inwestycji to 2045 rok. To szmat czasu. A może chodzi o to, byśmy protestowali, a wtedy GDDKiA na nas przerzuci odpowiedzialność, że do inwestycji nie doszło. Nadal podtrzymuję stanowisko, że tak zwany wariant samorządowy jest najlepszym rozwiązaniem – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Tylko zdalne porady
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 kwietnia 2021 00:00

To w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wykonawców udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczących nieodpłatne poradnictwo obywatelskie zawiesza się udzielanie porad osobiście do 18 kwietnia. Porady prawne i obywatelskie są jednak udzielane telefonicznie lub z wykorzystaniem poczty elektronicznejw godzinach trwania dyżurów (zgodnie z wykazem dyżurów). Aby uzyskać pomoc należy umówić się dzwoniąc pod numer tel. 14 300 - 02 - 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Brzesku tj. 7:30-15:30. Osoba potrzebująca pomocy pod tym samym numerem telefonu uzyska niezbędne informacje w zakresie organizacji udzielania porad.

 
Gmina Czchów. Komunalne inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 24 marca 2021 00:00

Latem, na przełomie sierpnia i września powinny rozpocząć się prace przy rozbudowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Czekamy na rozstrzygniecie przetargu – mówi burmistrz Marek Chudoba.
Warto wspomnieć, że gmina Czchów należy do grona tych nielicznych gmin w subregionie tarnowskim, a nawet w całej Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz będziemy  prowadzili  rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
Rozmowa z burmistrzem Czchowa, Markiem Chudobą
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 22 marca 2021 22:15

- Czy po Świętach Wielkanocnych turyści będą mogli powrócić w te strony?
- Mam taką nadzieję, wierzę że uda się nam w końcu pokonać kornawirusa i życie wróci do normy. Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni obostrzeniami, żyjemy w pewnym „zawieszeniu”. To nie służy zarówno gospodarce, jak i społeczeństwu, relacjom międzyludzkim. Wielka Brytania, Izrael i Stany Zjednoczone są dowodem na to, że powszechne szczepienia, mogą powstrzymać rozwój pandemii.  Stąd mój optymizm, że po Wielkanocy, chociażby w okresie Wielkiej Majówki, znowu będziemy cieszyli się z wolności, będziemy mogli przyjmować turystów. Liczę na otwarcie restauracji, miejsc noclegowych, gospodarstw agroturystycznych. Cała branża hotelowa i gastronomiczna bardzo ucierpiała z powodu ograniczeń.

 
Czchów. Apel burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 04 marca 2021 23:57

W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej Piotr Musiał zwracają się z prośbą do mieszkańców gminy Czchów o niewypalanie traw i pozostałości roślinnych. Dbajmy o czyste powietrze i czyste środowisko, a przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje i innych. Wypalanie traw szkodzi - od lat alarmują ekolodzy, naukowcy, strażacy, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków i trzcinowisk, które zostały świadomie wywołane przez ludzi. Mimo licznych ostrzeżeń osoby wypalające trawy wydają się nieświadome szkód, które wyrządzają przyrodzie i zagrożenia jakie sprowadzają na ludzi.

 
Gmina Czchów. Czas pokaże co z tegorocznymi imprezami kulturalnymi
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 01 marca 2021 00:19

Czy w tym roku zostanie zorganizowana kolejna edycja Baszta Jazz Festivalu? Co z Dniami Grodzkimi, Dożynkami Gminnymi i innymi imprezami plenerowymi: zarówno kulturalnymi, jak i sportowo – rekreacyjnymi? Co z inwestycjami w 2021 roku?
Ubiegłoroczne  imprezy zostały odwołane. Jak nie trudno się domyślić, powodem takiej decyzji byłą  pandemia koronawirusa. Władze samorząd gminy Czchów uznały , że w tej sytuacji zorganizowanie imprez nie miałby sensu. Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa była  w tym przypadku sprawą priorytetową. Nie wiadomo czy będzie rekomendacja Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego kraju dla organizacji tego typu wydarzeń w 2021 roku. – Co będzie w tym roku? Jak widać sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy w jakim kierunku się rozwinie. Oczywiście wszystkim nam życzyłbym, żeby epidemia, jak najwcześniej odeszła do lamusa historii, ale musimy „dmuchać” na zimne. Możemy powiedzieć, że jesteśmy bogatsi w doświadczenie, które wydawałoby się jeszcze niedawno nie do przewidzenia w najgorszych wizjach. Wierzę, że jednak w tym roku część imprez uda się nam zorganizować – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Domosławice. Historyczne porozumienie
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 01 marca 2021 00:18

To było nie tylko historyczne spotkanie. To była historyczna, przełomowa w dziejach dzieci – uczniów i profesorów, decyzja. Dyrektorzy dziewięciu szkół muzycznych oraz dyrektor Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna, Łukasz Gaj parafowali porozumienie, w wyniku którego zostanie powołana do życia, międzyszkolna, regionalna młodzieżowa orkiestra symfoniczna – mówi Kazimierz Wojnicki, dyrektor Szkoły Muzycznej w Domosławicach.
Projekt oparty został o szkoły oraz znamienite instytucje kultury, a jego celem jest promocja uczniów i absolwentów szkół muzycznych z naszego regionu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .