Reklama
Czchów. Zmiany w systemie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 04 stycznia 2020 12:30

Wraz z wejściem w życie  nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uchwałą Rady Miejskiej w Czchowie w dniu 30 grudnia 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. Zmianie uległy zasady zbierania odpadów komunalnych oraz wzory deklaracji. Zmienione zostały również stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony nr konta na który należy je wpłacać.

 
Jurków. Spotkanie świąteczne
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 22 grudnia 2019 17:06

jurkowoplatek1To było udane bardzo spotkanie. Z inicjatywy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Czchowie w remizie w Jurkowie odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli KGW z terenu Gminy Czchów oraz władz gminy. Zgodnie z tradycją składano sobie życzenia, było wspólne kolędowanie oraz smakowanie wigilijnych potraw, w tym specjałów pań z Czchowa - różnego rodzaju pierogów. Nie zabrakło oczywiście życzeń i wszelkiego rodzaju ciepłych serdeczności.

 
Czchów. Romowie pod specjalną ochroną?
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 grudnia 2019 22:53

Codziennie policja patroluje ulicę Sadecką w Czchowie. Mundurowi „kręcą się” w tym miejscu nie tyle w dzień, ale przede wszystkim wieczorami i w nocy. Powód? Od kilku miesięcy mieszka tutaj grupa Romów, których podstępem pozbyła się Limanowa. Nie jest to dzisiaj najspokojniejsze miejsce w powiecie brzeskim. dochodziło już tutaj do incydentów z udziałem Romów: miejscowych i przyjezdnych. Wiele wskazuje na to, że są to „stare” porachunki. Nie jest też tajemnicą, że jeden Rom mieszkający obecnie w Czchowie, miał zatargi z prawem. Miał także zatargi z innymi Romami oraz młodzieżą z Limanowej. Ilu ich mieszka obecnie w Czchowie. Oficjalnie około 30. Oficjalnie, bo... mieszkańcy zajmujący domy po sąsiedzku twierdzą, że bywa ich znacznie więcej. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba konsekwentnie odmawia zameldowania Romów. Nie ma cienia wątpliwości, że skoro zakup domu dla Romów ma wadę prawną, to on nie może legalizować bezprawia. - Nie rozumiem tylko „uporu” wojewody i braku stanowczej reakcji władz centralnych – mówi naszej redakcji.

 
Czchów. O złote pióro
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 09 grudnia 2019 22:28

Niedawno w Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie podsumowano  3. już edycję Konkursu na Felieton o Złote Pióro '2019. Komisja w składzie: Agnieszka Śliz, Ewa Godlewska-Jeneralska oraz Jerzy Wojakiewicz ocenili nadesłane felietony. Zdaniem jurorów poziom zmagań był duży. – Ciekawa tematyka, ciekawe ujęcie tematu. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a laureatom życzę powodzenia w kolejnych tego typu zmaganiach. Maja potencjał i – mam nadzieję – że go w przyszłości wykorzystają – mówiła Ewa Godlewska-Jeneralska, znana dziennikarka: była prezenterka Panoramy w TV2, wydawca Panoramy, a zarazem osobowość telewizyjna.

 
Czchów. Szkoła nominowana
WYDARZENIA - Czchów
środa, 04 grudnia 2019 20:57

Ta informacja na pewno bardzo cieszy. Zespół Szkół w Czchowie został nominowany do prestiżowej nagrody w ogólnopolskim konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. Wydarzenie odbyło się 22 listopada 2019 roku w hotelu Regent Warsaw Hotel w Warszawie, gdzie Organizatorzy tj. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego już po raz 10, podczas jubileuszowej Gali,  uhonorowali przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji, działaczy samorządowych, ekspertów – ludzi z pasją pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury, natomiast patronem medialnym była Telewizja Polska TVP 3 Warszawa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Posłowie na Sejm RP IX kadencji, członkowie Komisji Infrastruktury: Jerzy Paul, Mirosław Suchoń, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, sekretarz Krajowej Rady BRD Konrad Romik, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Matthew Boldwin – Koordynator ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zrównoważonej Mobilności Komisji Europejskiej.

 
Pierścienie św. Kingi rozdane – podsumowanie projektu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 listopada 2019 13:14

czchow1pierOd maja do września bieżącego roku Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie realizował projekt pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”. Głównym celem strategicznym przeglądu inicjatyw była promocja Śliwkowego Szlaku poprzez wykorzystanie potencjału miejscowego, a także szanse tkwiące w jego otoczeniu. Dzięki realizacji zadania blisko 130 uczestników (w tym 10 osób niepełnosprawnych) konkursów związanych ze Św. Kingą, zapoznało się z historią i legendami związanymi z naszym okolicami. Dzięki zaangażowaniu uczestników biorących udział w przeglądzie zdobyliśmy cenny materiał do kolejnych materiałów promocyjnych. Nastąpiło ożywienie terenu,  zmiana  niekorzystnej opinii o niegościnnych mieszkańcach,  przypomnienie walorów terenów zapomnianych – zmarginalizowanych w świadomości mieszkańców Śliwkowego Szlaku. Podczas podsumowania wykorzystaliśmy lokalne atuty, niedawno powstałe KGW ze Złotej i Tworkowej, które mogły się pokazać i zaistnieć w sferze gastronomicznej. Wsparliśmy początkujących partnerów gospodarczych. Dodatkowo poprzez zakup strojów szlacheckich wykorzystaliśmy potencjał tkwiący w grupie 20 seniorów należących do grupy defaworyzowanej, którzy bardziej się zintegrowali oraz poszerzyli swoją ofertę spędzania wolnego czasu przygotowując się do widowiska teatralnego.

 
Gmina Czchów: Kilkanaście milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 27 listopada 2019 21:54

Blisko jedenaście  milionów złotych na inwestycje przeznaczyła w tym roku gmina Czchów. Udało się osiągnąć taki wynik, pomimo tego, że do utrzymania sieci szkół i przedszkoli dołożyliśmy ponad pięć milionów złotych – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz gminy Czchów.  

 
Czchów. Siedem milionów do oświaty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 26 listopada 2019 20:44

Ponad siedem milionów złotych dołoży w przyszłym roku do utrzymania sieci szkół i przedszkoli czchowski samorząd. W tym roku była to kwota ponad 5,2 miliona złotych. - Z roku na rok deficyt oświatowy jest większy. Oczywiście stworzenie warunków rozwoju dzieci i młodzieży to nasz priorytet. Dlatego nadal będziemy inwestowali w rozwój infrastruktury szkolnej. Mam na myśli remonty szkół, doposażenie klas w pomoce dydaktyczne. Nasi uczniowie mają bardzo dobre warunki do nauki. Zapewnia je samorząd. Niestety, otrzymywane z budżetu państwa pieniądze na zadania związane z edukacją są dalece niewystarczające, a koszty stale rosną - mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .