Reklama
Kardynał Wyszyński patronem szkoły
WYDARZENIA - Czchów
środa, 17 marca 2010 12:33

szkolaczchowpatron16 marca odbyła się uroczystość nadania imienia Zespołowi Szkół w Czchowie. Patronem placówki został Kardynał Stefan Wyszyński. Uroczystość poprzedziła msza święta, którą odprawił biskup Władysław Bobowski. Podczas nabożeństwa został poświęcony sztandar szkoły.

 
Reaktywacja teatrzyku kukiełkowego w MBP w Czchowie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 18 grudnia 2009 22:25
tatrzykPo 10 latach przerwy wznowiono działalność teatrzyku kukiełkowego, powstałego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czchowie. W skład grupy teatralnej wchodzi 5 osób: Natalia Pstrąg, Madzia Skorupska, Kamil Motak, Emilka Baran i Monika Reczyńska - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy i 10 grudnia 2009 odbyła się premiera przygotowanej przez grupę inscenizacji bajki pt "Przygody Mądrego Kota". Bajkę obejrzały dzieci z miejscowego przedszkola oraz dzieci klas 0 i I Szkoły Podstawowej z Czchowa. Z reakcji dzieci, które oglądały bajkę widać było, że im się podobało.
 
Burmistrz Czchowa uniewinniony
WYDARZENIA - Czchów
środa, 09 grudnia 2009 14:47
sad1Sąd Rejonowy w Brzesku umorzył postępowanie w sprawie wydania koncesji alkoholowej przez burmistrza Czchowa Marka Chudoby, jednemu z miejscowych przedsiębiorców. Zdaniem sądu szkodliwość czynu była znikoma i była wynikiem błędu w postępowaniu administracyjnym i w żadnym stopniu nie miała znamion przestępstwa. Sąd umarzając postępowanie uznał, że nie doszło do złamania prawa, tym samym do przestępstwa – podkreśla burmistrz Chudoba. Wyrok nie jest prawomocny. Czy prokuratura w Brzesku odwoła się od decyzji sądu? Zobaczymy. Przeciwnicy polityczni z zarzutami burmistrza nie zgadzają się. Ich zdaniem liczba punktów sprzedaży alkoholu jest za duża. Wspominają, że w czasach kiedy włodarzem gminy był Roman Olchawa, prawo zezwalało na sprzedaż wódki tylko w jednym sklepie. Sklepie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” (gwoli wyjaśnienia ówczesny prezes zarządu GS-u był przewodniczącym Rady Miejskiej).
 
Orlik Plus w Złotej
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 27 listopada 2009 01:07

orlikzlotaW sobotę dokonano oficjalnego otwarcia stadionu sportowego w Złotej, który został generalnie wyremontowany w ramach programu Orlik plus. Zrealizowane przedsięwzięcie objęło renowacja murawy boiska w tym odwodnienie płyty boiska oraz urządzenie i utrzymanie terenów zieleni, zadrzewień i zakrzewień, ogrodzenie boiska, remont widowni. Tak szeroki zakres prac wykonywany był przy mocno niesprzyjającej pogodzie. Mimo tych trudności udało się wykonać zaplanowane prace i zupełnie odmienić obiekt. Na oficjalne otwarcie przybyli przedstawiciele samorządu gminnego (burmistrz, radni), władze szkoły, przedstawiciele klubu LKS Temida Złota, mieszkańcy i dzieci. W przemówieniu Burmistrza Czchowa - Marek Chudoba podziękował wszystkim zaangażowanym, przypomniał, że czasami warto poczekać na zewnętrzne środki oby realizować daną inwestycję. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Marek Chudoba- Burmistrza Czchowa, Włodzimierz Rabiasz - Przewodniczący Rady miejskiej oraz Stanisław Sapała – radny Rady Miejskiej ze Złotej. Inwestycja opiewała na kwotę 191 tysięcy złotych.

 
Sto lat Pana Stanisława
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 listopada 2009 15:59
100latekMieszkający w Tymowej - Stanisław Karpiel skończył właśnie sto lat. Recepty na długowieczność nie ma. - Ciężkiej pracy i rodzinie poświęciłem swoje życie – mówi. Pan Stanisław urodził się w 1909 roku. Przeżył dwie wojny światowe. Przez cały czas związany jest z Tymową. Tutaj prowadził niewielkie gospodarstwo rolne, dorabiał jako cieśla. Był cenionym fachowcem. Do dzisiaj wspominany jest jako człowiek wesoły, otwarty, komunikatywny. Pan Stanisław ma... 13 dzieci oraz kilkudziesięciu wnuków i prawnuków.
 
Pomogło ministerstwo, szkody usunięte
WYDARZENIA - Czchów
środa, 09 września 2009 00:03
Piaski Drużków, to jedyna miejscowości gminy Czchów leżącą po prawej stronie Dunajca w części w Ciężkowicko – Rożnowskim Parku Krajobrazowym. - Atrakcjami tej miejscowości jest przepływający wzdłuż miejscowości Dunajec i prom łączący Piaski Drużków z Czchowem, panorama Czchowa, XIX wieczny dwór do niedawna służący miejscowej szkole oraz dorodne lasy – zachwalają miejscowi. Przez miejscowość biegnie wąska droga asfaltowa w części nad Dunajcem podmywana przez rzekę i właśnie na generalny remont tej drogi zostaną przeznaczone środki powodziowe w kwocie ponad 100 tysięcy, jakie gmina Czchów uzyskała od rządu.
 
Mężczyzna pobity... nogą od stołu
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 kwietnia 2009 19:59

Na karę bezwzględnego więzienia brzeski sąd skazał dwóch braci, mieszkańców Tymowej. Podczas libacji alkoholowej brutalnie pobili 50 letniego mężczyznę. Awantura wybuchła o kobietę, która mieszkała z pokrzywdzonym. Dwaj bracia chcąc ją zabrać do swojego domu nogą od stołu bili 50 latka po całym ciele. Mężczyzna z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Przeszedł kilka operacji głowy. Jak mówi prowadząca sprawę sędzia Monika Wojtas Zaleśna dlatego sąd uznał, że jeden z braci w areszcie spędzi rok a drugi 10 miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

 
Oddaj krew - to nic nie boli
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 02 kwietnia 2009 14:41
29 marca odbyła się pierwsza w tym roku akcja oddawania krwi, której organizatorem był czchowski Klub HDK. W Ośrodku Zdrowia w Jurkowie na wszystkich, którzy chcieli pomóc innym, darując swoją krew czekali: lekarz Mirosław Lejawka, Prezes Klubu HDK Krzysztof Olchawa oraz panie z Punktu Krwiodawstwa z Brzeska. W tym dniu zgłosiło się trzydziestu chętnych, lecz ze względów zdrowotnych krew mogło oddać osiemnaście osób, co łącznie dało 8, 1 litra krwi. Wśród oddających krew był wieloletni zasłużony Krwiodawca Krzysztof Włodarczyk z Tymowej, któremu wręczyliśmy list gratulacyjny za aktywną działalność na rzecz czchowskiego klubu. Pan Krzysztof 25 lat temu oddał po raz pierwszy krew, by pomóc sąsiadowi, który jej potrzebował.  Dzisiaj doskonale wie, że przez oddanie krwi może pomóc innym ludziom i nie potrzebuje zachęty by przyjść na akcję, po prostu chce pomagać innym.
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .