Reklama
Czchów. Burmistrz wspiera ZOL
WYDARZENIA - Czchów
środa, 15 kwietnia 2020 18:21

Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Czchowie, w związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe, które zostanie przeznaczone na cele statutowe. – Zwracam się do wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale także do wszystkich o wsparcie tej inicjatywy. To trudny okres dla tego typu placówek. Nie pozostawiajmy osób schorowanych, starszych samym sobie.  W obecnej sytuacji pragniemy zwrócić się do osób, firm oraz instytucji o pomoc, bowiem mamy teraz bardzo duże zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej tj. maseczki, fartuchy, kombinezony, gogle, przyłbice dla personelu medycznego oraz na środki dezynfekcyjne. W związku z pandemią koronawirusa wyżej wymienione środki jednorazowego użytku bardzo podrożały i są trudno dostępne na rynku – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Zmiany w odbiorze śmieci
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:46

Marek Chudoba, burmistrz Czchowa informuje, że mając na uwadze ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i pracowników firmy obsługującej zbiórkę odpadów komunalnych na terenie Gminy Czchów, odbierane będą wyłącznie odpady z pojemników i w workach wystawionych przed posesją w miejscu widocznym, do których dostęp nie wymaga otwierania furtek i bram (dotyczy domów jednorodzinnych).

 
Coraz więcej osób mieszka w gminie Czchów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 00:00

Do magicznej liczby 10 tysięcy zbliża się liczba mieszkańców gminy Czchów. Ale czy ją przekroczy, a jeśli tak – to kiedy? Czas pokaże. Na koniec 2019 roku w naszej gminie  mieszkało 9934 osób. A jeszcze dwa lata temu było to – 9826 osób. W 2018 roku (31 grudnia) w gminie było zameldowanych 9919 obywateli.

 
Burmistrz Czchowa apeluje
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 02 kwietnia 2020 00:00

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wzrostem zachorowań na wywoływaną nim chorobę COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin oraz pracowników urzędu, działając zgodnie z zaleceniami rządu oraz Wojewody Małopolskiego, Urząd Miejski w Czchowie od 25 marca 2020 r. (środa) do odwołania wprowadza ograniczenia w bieżącym działaniu. Od tego dnia  wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie, e-mailowo, faksem, pocztą tradycyjną lub poprzez platformę ePUAP.
Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje jedynie w sprawach zgłoszenia zgonów i urodzeń, po telefonicznym umówieniu – tel. 146 621 734. Kasa w Urzędzie jest także nieczynna. Wszelkie należności, opłaty itp. należy wnosić w formie bezgotówkowej na wskazany rachunek bankowy (przelew elektroniczny, wpłata w banku lub placówce pocztowej). Pisma, wnioski, deklaracje i inne dokumenty w formie papierowej  można wrzucać (najlepiej w kopertach) do skrzynki znajdującej się przy wejściu  bocznym  do  budynku Urzędu  Miejskiego w Czchowie.

 
Burmistrza Czchowa apeluje
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 20 marca 2020 23:10

Wszystkie osoby powracające do Polski po 15 marca 2020 r. objęte są obowiązkową 14. dniową kwarantanną w miejscu zamieszkania. Kwarantannę odbywasz pod adresem, który podałeś w karcie lokalizacyjnej. Jeśli nie masz możliwości odbywania kwarantanny w domu, będziesz ją odbywać we wskazanym Ci przez służby ośrodku (informacje otrzymujesz w czasie przekraczania granicy). Trzeba stosować się do tych wytycznych. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 5 000 zł. Apeluję do mieszkańców mojej gminy, do wszystkich rodaków o przestrzeganie tych przepisów – mówi w rozmowie z nasza redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Wnioski o dopłaty obszarowe
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 19 marca 2020 10:13

Burmistrz Czchowa Marek Chudoba informuje, że w porozumieniu z Zarządem Małopolskiej Izby Rolniczej wstrzymujemy usługi w zakresie wypełniania wniosków obszarowych do 29.03.2020 r., z możliwością przedłużenia tego terminu w zależności od decyzji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszelkie usługi doradcze realizujemy tylko za pomocą intemetu oraz telefonu.

 
Czchów. Gmina prosi o odczyty
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 16 marca 2020 00:00

Apeluję do wszystkich mieszkańców naszej gminy. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, Urząd Miejski w Czchowie informuje, iż odczyty liczników wody nie będą prowadzone przez Inkasenta w terenie od 16 marca 2020 roku aż do odwołania. Zużycie wody należy zgłaszać samemu telefonicznie pod nr tel. 14 66 21 738 oraz 14 66 21 722 lub drogą mailową na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – mówi naszej redakcji burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. MOKSiR zawiesza działalność
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 15 marca 2020 22:00

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zawiesza działalność. Jak mówi burmistrz Marek Chudoba zgodnie z decyzją Sztabu Kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV2 informuję o   wstrzymaniu zajęć organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie do odwołania. Odwołane są zajęcia: świetlicowe (świetlica w Złotej, Tymowej, Jurkowie),  sportowo-rekreacyjne (piłka nożna, tenis stołowy, szachy), plastyczne, taneczne (zespół Mali Czchowianie i Złocoki), filmowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .