Reklama
Czchów. Jazz na 150 osób
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 lipca 2020 00:00

To będzie nie lada gratka dla tych, którym uda się wejść na dziedziniec czchowskiego zamku. Na 11 lipca zaplanowano bowiem jazzowe granie. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, w tym niezwykłym wydarzeniu artystycznym, weźmie udział tylko 150 osób. Ale dobre i tyle.. Oczywiście organizatorzy zapewnią wszelkie zasady bezpieczeństwa. Koncerty będą miały charakter plenerowy. Koncerty – bo organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprosił dwie gwiazdy. Pierwszy koncert odbędzie się o godzinie 18. Natomiast drugi około 19.15. - Epidemia sprawiła, że nie organizujemy klasycznego festiwalu jazzowego. Chcemy jednak zaakcentować nasze związki z tym gatunkiem muzyki, nawiązać do tradycji – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. - Już dzisiaj przepraszam tych wszystkich, którym nie uda się wejść na koncert. Niestety: reżim sanitarny nam na to nie pozwoli. To wszystko w trosce na nasze zdrowie.

 
Zamek Tropsztyn nieczynny
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 04 czerwca 2020 22:31

Zarząd Fundacji Tropsztyn uprzejmie informuje, że w związku z epidemią koronawirusa zamek Tropsztyn w sezonie 2020 będzie niedostępny dla zwiedzających. Podyktowane to jest brakiem możliwości separacji turystów, a tym samym zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzających i stosowania się do wymogów epidemiologicznych. Fundacja wykorzysta ten okres na kolejne prace budowlane i rekonstrukcyjne.

 
Gmina Czchów zakupiła testy dla nauczycieli
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 31 maja 2020 11:58

Ponad 60 nauczycieli oraz pracowników obsługi szkół przebadano pod kątem koronawirusa. – Chcieliśmy żeby zarówno pracownicy szkół, jak też rodzice, którzy zdecydują się posłać dziecko do szkoły, mieli pewność, że wszyscy są zdrowi – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Nowe deklaracje śmieciowe
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 19 maja 2020 12:40

Przypominam  o konieczności zgłaszania zmian deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w związku z licznymi powrotami osób z zagranicy oraz osób uczących się (mieszkających do tej pory poza obrębem gminy np. w internatach, w akademikach, na stancjach, itp.). W przypadku zmiany danych (np. liczby osób zamieszkujących daną posesję) będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana – informuje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Kultura w czasach zarazy
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 16 maja 2020 16:50

13 marca zmieniły się zasady pracy w czchowskim Ośrodku Kultury, jednak zapewniamy Państwa, że my jesteśmy i wciąż pracujemy! Nasze efekty częściowo widoczne są w sieci na www.moksir.czchow.pl i Facebooku Ośrodka. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia nas w Internecie  - zachęca do przejrzenia strony Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w  Czchowie.

 
Czchów. Komputery dla uczniów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 12 maja 2020 15:59

Dokładnie 35 laptopów w ramach programu zakupiła gmina Czchów. Środki pochodzą z projektu  „Zdalna Szkoła”, pochodzących z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 
Czchów. Środki po interwencji ministra zdrowia
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:25

Kombinezony, maseczki czy rękawiczki jednorazowe trafiły do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Czchowie. – Jest to kolejna tego typu instytucja w regionie tarnowskim, która otrzymała sprzęt niezbędny do zapewnienie bezpieczeństwa chorym, w tym przypadku podopiecznym Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Czchowie. Rząd robi wszystko, by minimalizować skutki pandemii – zapewnia w rozmowie z nasza redakcją wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko (poseł na Sejm RP, byłą dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku).

 
Czchów. Wirtualny space po gminie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:59

Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić spotkania face to face z przyrodą, ale… na czas pandemii mamy ciekawą ofertę. Czas wiosenny, to najpiękniejsza pora roku, kiedy cała przyroda budzi się do życia z zimowego snu. Piękne słoneczne dni zachęcają do wędrówek i poznawania nowych miejsc. Jednak w obecnym czasie jest to niemożliwe, dlatego zapraszamy do wirtualnego odkrycia ziemi czchowskiej, mając nadzieję, że wkrótce (po ustaniu epidemii) osobiście Państwo nas odwiedzą, a dzisiaj zapraszamy do spaceru wirtualnego – zachęca Elżbieta Ogiela, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. W poszczególnych materiałach przygotowaliśmy dla Państwa opisy wraz ze zdjęciami i filmikami najpiękniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, ciekawostek oraz dokładny opis bazy gastronomiczno-noclegowej. Informacje będą dostarczane regularnie, tak, aby sprawić - Wam Kochani - jak najwięcej przyjemności z odkrywania naszej gminy Czchów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .