Reklama
Czchów. Patriotyczne zmagania…
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 03 listopada 2020 22:17

Wykazali się sporą wiedzą. Mowa o uczestnikach quizu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Czchowie. Zmaganiom dzieci patronował włodarz gminy – burmistrz Marek Chudoba. Znamy już wyniki obu konkursów plastycznych, więc nadeszła pora aby podzielić się z Państwem wynikami quizu wiedzy o Polsce, w którym brali udział nasi młodzi patrioci. Quiz był podzielony na dwie kategorie - dzieci w wieku przedszkolnym (8 uczestników) oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej (53 uczestników). Wszystkie pytania były odpowiednio dostosowane do wieku dzieci. O wygranej decydowała ilość poprawnych odpowiedzi oraz czas wykonania zadań.

 
Czchów. Nowa strona gminy
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 października 2020 23:36

Gmina Czchów ma nową stronę internetową. Nadal dostępna jest pod domeną: www.czchow.pl Wygląda naprawdę  nieźle.  Strona ciekawa tematycznie i graficznie, a jednocześnie bardzo przejrzysta,  zawierająca wiele informacji.  Połączona jest  z innymi stronami, tworzy swego rodzaju witrynę internetową. Wprost ze strony mamy bowiem przenosi na kilka innych stron: chociażby na stronę Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, OSP w gminie czy Biznes in Czchow.

 
Czchów. NIK zbada kwestie romską
WYDARZENIA - Czchów
środa, 28 października 2020 01:08

Najwyższa Izba Kontroli dokładnie przeanalizuje dokumenty związane z zakupem domu w Czchowie przez gminę Limanowa oraz przesiedleniem tam ponad dwudziestu osób. NIK nie tylko przyjrzy się zgodności uchwał podejmowanych przez Radę Gminy Limanowa, ale także procesowi nadzoru prawnego wojewody małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja. Reakcja Najwyższej Izby Kontroli to pokłosie skargi jaką złożyła gmina Czchów. Zdaniem burmistrza Marka Chudoby doszło do rażącego naruszenia prawa materialnego. Z naszych informacji wynika także, że NIK zapozna się z dokumentacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cała sprawa ma swój początek przed blisko dziesięcioma laty, kiedy to powstał program asymilacji Romów.

 
Czchów. Zdalne nauczanie – robimy co się da
WYDARZENIA - Czchów
środa, 28 października 2020 00:00

Czy szkoły w Polsce są przygotowane do zdalnego nauczania? Jak to wygląda w regionie tarnowskim? Burmistrz Czchowa Marek Chudoba nie ma najmniejszych wątpliwości, że nauczyciele szkół podległych gminie, dwoją się i troją, by sprostać wyzwaniu. Oczywiście nie jest to jednak takie proste. – Udało się nam zakupić sporo laptopów, ale są takie domy, w których w szkole podstawowej czy średniej uczy się kilkoro dzieci i tam jest już problem Jakkolwiek takich sytuacji nie ma za wiele, to jednak występują – ocenia burmistrz Chudoba. Bywa także, że w górzystym terenie szwankuje także Internet, a dokładnie rzecz ujmując szybkość przesyłu danych. W efekcie są dzieci, które mają problem z uczestnictwem w lekcji online.

 
Tylko dwadzieścia projektów z Polski – w tym jeden z gminy Czchów
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 23 października 2020 22:33

Tylko dwadzieścia projektów zgłoszonych do konkursu grantowego otrzymało finansowe wsparcie. – Cieszy mnie, że na tej liście jest nasza gmina. Mam nadzieję, że mimo koronawirusa, uda się projekt zrealizować – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.
To wielki sukces Urzędu Miejskiego w Czchowie oraz Zespołu Szkół i Przedszkola  im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach. Projekt przygotowasny przez te dwie instytucje otrzymał grant w wysokości ponad 205 tysięcy złotych na realizację projektu LOWE. – Jakiś czas temu otrzymaliśmy wiadomość o przyznaniu grantu w wysokości 205 105,00 zł na realizację zadania – stworzenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) – „Domosławicka Akademia Umiejętności”. W ramach tegorocznego konkursu grantowego na terenie całego kraju powstało 20 takich ośrodków. Wnioskodawcą grantu jest Gmina Czchów. Organizatorem konkursu grantowego jest Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie – dodaje burmistrz Chudoba. W marcu 2020 roku przy wsparciu i zaangażowaniu Burmistrza Czchowa Marka Chudoby został opracowany przez dyrektora Zespołu Szkół w Domosławicach Kazimierza Wojnickiego wraz z nauczycielami i pracownikami wniosek na konkurs grantowy w ramach projektu pn. „Domosławicka Akademia Umiejętności”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 nr Osi Priorytetowej II – Efektywne Polityki Publiczne na Rynku Pracy, Gospodarki i Edukacji, Działanie 2.14. Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozyskana dotacja zostanie przeznaczona na zajęcia, warsztaty i kursy dla społeczności lokalnej gminy Czchów i Zakliczyn Realizacja projektu odbywać się będzie od września 2020 do sierpnia 2021 roku. Celem LOWE jest aktywizowanie społeczności lokalnej na rzecz rozwoju kompetencji stanowiących podstawę uczenia się przez całe życie. Doskonalenie umiejętności kluczowych niezbędnych na rynku pracy. Rozwój osobisty uczestników projektu i rozwój lokalnej wspólnoty. Wprowadzanie i rozwijanie metody uczenia się poprzez doświadczenie i empirycznego modelu uczenia się osób dorosłych.

 
Czchów. Patriotyczne miasto
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 16 października 2020 18:45

Zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i uczniów klas I-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w quizie wiedzy o Polsce, którego celem jest pielęgnowanie patriotyzmu wśród najmłodszych. Konkurs dzieli się na dwie kategorie: I kategoria - dzieci przedszkolne II kategoria - uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Quiz online odbędzie się na platformie https://kahoot.it/, a wszystkie pytania będą odpowiednio dobrane do wieku uczestników. Aby wziąć udział w quizie wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępną poniżej) na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20 października 2020 r. Quiz będzie dostępny 28 października 2020 w godzinach 9:00 do 21:00. Dla pierwszej piątki cenne nagrody funduje gmina Czchów.

 
Czchów. Prawie pół wieku w urzędzie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 października 2020 22:07

Na zasłużoną emeryturę przeszedł Stanisław Obal – Kierownik Referatu Społeczno-Organizacyjnego w Urzędzie Miejskim w Czchowie. Przez 48 lat swojej aktywności zawodowej był związany z pracą na rzecz samorządu Gminy Czchów. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat wykazywał się wysokim profesjonalizmem i dużym zaangażowaniem w realizację powierzanych mu zadań. Nie sposób wymienić wszystkich jego zasług i zrealizowanych przedsięwzięć. Warto tylko wspomnieć o jego pracy na rzecz spraw osobistych mieszkańców (37 lat jako kierownik referatu społecznego), spraw bezpieczeństwa przeciwpożarowego w gminie Czchów (Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej), obsługę spraw z zakresu stanu cywilnego (przez 30 lat Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego).

 
Czchów. Pandemia a finanse gminy
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 02 października 2020 21:01

Trudno dzisiaj oszacować jakie straty z powodu koronawirusa poniosła nasza gmina. Spadły nam dochody z udziału w podatku PIT, mamy mniejsze wpływy z podatków i opłat lokalnych, mamy mniejsze wpływy z czynszów dzierżawnych. Nie wiemy jak sytuacja będzie rozwijała się jesienią tego roku. Ostrożnie licząc nasze wpływy będą mniejsze o jakieś milion złotych. Boje się, że ta sytuacja odbije się na gminie w latach następnych. Prognozowany spadek PKB w Polsce o około 10 procent, na zasadzie per analogiam przeniesie się na budżet gmin i powiatów. Spadek dochodów o kilka milionów będzie dla nas „zabójczy” - ocenia burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .