Reklama
Czchów. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:35

Został rozstrzygnięty  konkurs „Świąteczne ciasteczek”. Spośród wielu smakowitych wypieków, komisja wybrała trzech zwycięzców oraz przyznała dodatkowe wyróżnienia. Nagrody główne otrzymują: I. Mateusz Stachoń; II. Daria Łabno; III. Aleksandra Horzymek. Wyróżnienia trafiają do Marcela Lebieckiego, Marii Wojtal, Jakuba Ogieli, Krzysztofa i Katarzyny  Bukowiec, Kacpra i Anny Żak, Nikodema i Klaudii Średniawa, Wiktorii Łagosz, Bartłomieja Łagosza, Patryka i Katarzyny Filipskich. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w akcję. Wasze wypieki sprawią wiele radości osobom starszym, chorym i samotnym - to dzięki Wam w ich domach zagości świąteczna atmosfera, przepełniona pierniczkowym zapachem. Na wszystkich uczestników czekają nagrody, po które należy się zgłosić do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie (ul. Rynek 2) – mówi Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR Czchów.

 
Czchów. Oświata pożera budżet
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 15 grudnia 2020 00:00

Marek Chudoba burmistrz Czchowa nie ma cienia wątpliwości. Zapowiada się bardzo trudny rok szkolny. Powodem tego stanu jest zagrożenie epidemiologiczne i… finanse. W projekcie budżetu gminy na 2021 rok, który przesłałem do Rady Gminy, do utrzymania oświaty musimy dopłacić ponad 9 milionów złotych. Jeszcze przed pięcioma laty było to około sześć milionów złotych mniej. Jeśli rząd nie zmieni swojej polityki finansowej wobec gmin i powiatów, za kilka lat gminy będą upadły, jedna po drugiej. Wystarczy nam tylko na wypłaty i łatanie większych dziur w drogach – ostrzega burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem psucie finansów gmin ma wieloletnią historię, ale przez ostatnie pięć lat jest to już degrengolada.

 
Gmina Czchów. Miliony na infrastrukturę
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Gmina Czchów należy do grona tych niewielu gmin w Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz prowadzimy rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
Gmina Czchów. Szkoła w erze pandemii – jak sobie radzić?
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 19 listopada 2020 00:00

Gdyby ktoś rok temu powiedział nam, że czeka nas rewolucja, tak naprawdę w każdej sferze życia, to pewnie nie każdy i nie do końca by uwierzył… a w szkołach ten czarny scenariusz spełniał się na naszych oczach od 12 marca. Mnóstwo niewiadomych, mnóstwo pytań, niewiele odpowiedzi, trudne chwile, niełatwe miesiące zdalnego nauczania i oczekiwanie na powrót do szkoły w „normalnym” trybie od 1 września. Obecnie każdy dzień przynosi obawy, że wiosenny scenariusz powróci, niestety z nieporównywalną siłą.

 
Czchów. NIK przyjął zawiadomienie gminy
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 16 listopada 2020 01:05

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi procedurę „przesiedlenia” Romów z Limanowej do Czchowa.  Taką decyzję podjął szef tej instytucji. – Z pisma, które właśnie otrzymaliśmy z Najwyższej Izby Kontroli jasno wynika, że zbada cały proces podejmowania uchwał oraz zakupu domów przy ulicy Sądeckiej, w Czchowie, w którym mieszka obecnie ponad dwudziestu przedstawicieli mniejszości romskiej. Chcemy, aby Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała uchwały Rady Miejskiej w Limanowej, ale także działania nadzoru prawnego, prowadzonego przez wojewodę małopolskiego.  Naszym zdaniem zarówno działania władz miejskich Limanowej, jak też działania wojewody małopolskiego, naruszały prawo – przekonuje w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Szkoła laureatem
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 06 listopada 2020 15:09

To powód dla dumy, zarówno dla uczniów, szkoły, jak i brzeskiego Starostwa Powiatowego. Zespół Szkół w Czchowie został laureatem XVII edycji Turnieju PCK „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa w województwie małopolskim. Polski Czerwony Krzyż od wielu lat promuje ideę honorowego krwiodawstwa w środowiskach młodzieżowych. Program „Młoda krew ratuje życie” skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych), pomaturalnych, policealnych i uczelni wyższych i służy zapoznaniu młodzieży z ideą honorowego krwiodawstwa oraz zachęca do oddawania krwi. Działania młodzieży pozwoliły na zebranie 170 litrów krwi.

 
Czchów. Magistrat zdalnie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 05 listopada 2020 18:21

Czchowski magistrat przeszedł na tryb pracy zdalnej – informuje nas burmistrz Marek Chudoba. Urząd Miejski w Czchowie jest czynny, jednak niezwłocznie załatwiane są tylko niezbędne sprawy, wymagające kontaktu osobistego Klientów np. z zakresu spraw USC (zgłoszenie zgonów, urodzeń, odpisy aktów stanu cywilnego), dowodów osobistych. W pozostałych sprawach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami urzędu w celu ustalenia dogodnego sposobu załatwienia danej sprawy - czy konieczny będzie kontakt osobisty czy wystarczy przesłanie wniosku za pomocą platformy e-PUAP, poczty elektronicznej lub poczty tradycyjnej. Telefon kontaktowy: (14) 66 - 21 - 710, najważniejsze telefony w poszczególnych sprawach podane są na dole strony czchow.pl  Adres e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Czchów. Policja uratowała człowieka
WYDARZENIA - Czchów
środa, 04 listopada 2020 15:11

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Czchowa dosłownie w ostatniej chwili udało się uniknąć tragedii i uratować życie 36. letniemu mężczyźnie, który podjął próbę samobójczą. Do dramatycznego wydarzenia doszło we wtorkowy wieczór, 3 listopada. Dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał informację, że 36. letni mieszkaniec gminy Gnojnik chce odebrać sobie życie. Po chwili w jego miejscu zamieszkania zjawili się policjanci. W stodole na poddaszu na betonowym przęśle zauważyli mężczyznę, który na szyi miał założoną pętlę. Mundurowi nie zdążyli nawiązać z nim rozmowy. 36-latek na oczach policjantów podjął próbę samobójczą. Mundurowi błyskawicznie dostali się na poddasze i podciągnęli mężczyznę jednocześnie przecinając sznur zaciśnięty na jego szyi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .