Reklama
Domosławice. Szkoła z Centrum Paderewskiego
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 lutego 2021 01:03

To było bez wątpienia historyczne spotkanie. Dyrektorzy dziewięciu szkół muzycznych oraz Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej Łukasz Gaj parafowali porozumienie, w wyniku którego zostanie powołana do życia, międzyszkolna, regionalna młodzieżowa orkiestra symfoniczna. Projekt oparty został o szkoły oraz znamienite instytucje kultury, a jego celem jest promocja uczniów i absolwentów szkół muzycznych z naszego regionu – mówi Kazimierz Wojnicki, dyrektor szkoły w Domosławicach koło Czchowa.

 
Czchów. Auto dla OSP
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 12 lutego 2021 23:56

O kolejny pojazd wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Dokładnie 5 lutego 2021 roku, w obecności poseł Józefy Szczurek Żelazko, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Brzesku, brygadiera Janusza Potery oraz burmistrza Czchowa Marka Chudoby, odbyło się uroczyste przekazanie naszej jednostce ciężkiego samochodu gaśniczego GCBA Man. Pojazd ten już od listopada ubiegłego roku służy naszemu społeczeństwu i zdążył już wziąć udział w czterech akcjach gaśniczych, co potwierdza trafność decyzji o jego przekazaniu do OSP Czchów.

 
Czchów. Burmistrz zachęca do udziału w projekcie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 lutego 2021 16:23

,,LEPSZE JUTRO” to nazwa programu na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia, który realiozwany jest w gminie Czchów.
Gmina Czchów- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie wraz z partnerem projektu Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej rozpoczął realizację projektu konkursowego ,,LEPSZE JUTRO”. Jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2023 r.

 
Czchów. Gmina z projektem
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 lutego 2021 13:28

Gmina Czchów oraz Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach ogłaszają nabór na zajęcia realizowane w ramach projektu: „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych.

 
Gmina Czchów. Pandemia nie spowolniła tempa rozwoju
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 02 lutego 2021 00:00

Proinwestycyjny, prospołeczny oraz prorozwojowy – tak w trzech słowach można określić tegoroczny budżet gminy Czchów. Pod koniec grudnia, podczas ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miejskiej, tamtejsi radni uchwalili plan przychodów i rozchodów. Na inwestycje samorząd przeznaczył ponad dziesięć milionów złotych – wylicza w rozmowie z naszą redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Bez opłat na targowisku
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:29

Nie będzie w tym roku opłat za handlowanie na miejskim targowisku w Czchowie. Taką decyzje podjął niedawno burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że z powodu pandemii ruch na placach targowych, ale także dochody handlujących znacznie się skurczyły. W tej sytuacji byłoby nietaktem pobieranie jakichkolwiek opłat. Tym bardziej że często na targu handluje się płodami rolnymi, podstawowymi produktami żywnościowymi – mówi w rozmowie z naszą redakcją burmistrz miasta i gminy Czchów, Marek Chudoba.

 
Czchów. W nowy rok z budżetem
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 03 stycznia 2021 15:04

Proinwestycyjny, prospołeczny oraz prorozwojowy – tak w trzech słowach można określić tegoroczny budżet gminy Czchów. Pod koniec grudnia, podczas ostatniej w 2020 roku sesji Rady Miejskiej, tamtejsi radni uchwalili plan przychodów i rozchodów. Na inwestycje samorząd przeznaczył ponad dziesięć milionów złotych. Na razie 10 milionów, bo ostatnich dwadzieścia lat pokazują, że zazwyczaj, na koniec roku, wydatki majątkowe są znacznie wyższe niż planowano je wcześniej. - Mam nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku otrzymamy dodatkowe wsparcie finansowe w postaci dotacji unijnych czy krajowych – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Ponad dziesięć milionów na inwestycje to świetny wynik zważywszy na fakt, że jesteśmy w okresie pandemii, spowolnienia gospodarki, a tym samym mniejszymi wpływami budżetowymi.

 
Czchów. Pojazd dla druhów
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 26 grudnia 2020 00:00

O nowy pojazd wzbogaciła się w tym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Jakiś czas temu  odebraliśmy z Komendy Powiatowej w Brzesku, przydzielony naszej jednostce decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, ciężki samochód gaśniczy marki Man. Zastąpi on mocno wysłużonego już Jelcza i z racji posiadania napędu na wszystkie osie, pozwoli na dotarcie podczas akcji ratowniczych, w najtrudniejsze nawet tereny naszej gminy – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Czchowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .