Reklama
Konserwacja kapliczki i kontrola gotowości bojowej
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 lipca 2021 00:00

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie od lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ma na swoim koncie dziesiątki wyjazdów rocznie. - Jest jedną z najlepszych w powiecie – przekonuje burmistrz Marek Chudoba, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie.  

 
Czchów. Jazzowy weekend…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 lipca 2021 00:00

Po raz dwudziesty drugi organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 9 do 11 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części Małopolski. Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 9 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia.

 
Burmistrz Marek Chudoba – z wotum i absolutorium
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 29 czerwca 2021 19:57

Gmina funkcjonuje jak szwajcarski zegarek, dlatego nie mieliśmy cienia wątpliwości. Stąd dwie uchwały, w których przyjęliśmy raport o stanie gminy oraz udzieliliśmy włodarzowi naszej gminy, skwitowania – mówią zgodnie radni Rady Miejskiej w Czchowie.

 
Czchów. Pożegnali prałata księdza Józefa Pamułę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 czerwca 2021 11:59

Przez wiele lat był związany z Czchowem. 2 czerwca 2021 roku zmarł śp. Ks. prałat Józef Pamuła – emerytowany proboszcz parafii Czchów i rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie. Wprowadzenia ciała św. Ks. Prałata do kościoła parafialnego w Czchowie w miało miejsce w sobotę (5 czerwca) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Czchowie odbyła się natomiast w niedzielę (6 czerwca) o godz. 16.00, po której ciało Zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyły mu cztery pokolenia mieszkańców miasteczka. - Ksiądz prałat miał ogromny wpływ na losy naszej gminy. Po odrodzeniu samorządu wspierał, w latach 90. tamtego stulecia, władze gminy, ale był też doskonałym kaznodzieją, budowniczym – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Zagra orkiestra…
WYDARZENIA - Czchów
środa, 26 maja 2021 00:00

Zapraszamy do nowego projektu, realizowanego w ramach LOWE Gminy Czchów i Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach im. ks. prof. Józefa Tischnera. Przesłuchania odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2021 r. w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Szczegóły i zapisy na www.mrosmalopolska.com

 
Czchów. Nabór do „Muzyka”
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 maja 2021 00:00

Flet, Obój, Klarnet, Saksofon, Trąbka, Puzon, Perkusja, Organy, Fortepian, Akordeon, Gitara, Skrzypce, Altówka i Wiolonczela – na takich instrumentach można nauczyć się gry w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Nauka odbywa się nie tylko w placówce, ale także w jej filiach, zlokalizowanych w Tęgoborzu, Gromniku, Paleśnicy, Gnojniku, Dobrocieszu, Porąbka Uszewskiej, Milówce oraz Wojniczu. Jak mówi Kazimierz Wojnicki: nauka gry na instrumentach uczy cierpliwości, poprawia koncentracje, ćwiczy pamięć i rozwija inteligencje.

 
Mieszkańcy Czchowa zapowiadają protesty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 13 kwietnia 2021 10:26

Mieszkańcy Czchowa zapowiadają protesty. Nie zgadzają się z koncepcją przebiegu nowej drogi Brzesko – Czchów – Nowy Sącz. Ich zdaniem ten wariant jest nie do przyjęcia. - Praktycznie dzieli jedna z naszych miejscowości na dwie części. Trzeba wyburzyć kilkadziesiąt domów. Na to się nie zgodzę, nigdy – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem koncepcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypomina strajk włoski. - Nie wiem co o tym sądzić. Mam wrażenie, że rządowi wcale nie zależy na tej drodze. Termin zakończenia inwestycji to 2045 rok. To szmat czasu. A może chodzi o to, byśmy protestowali, a wtedy GDDKiA na nas przerzuci odpowiedzialność, że do inwestycji nie doszło. Nadal podtrzymuję stanowisko, że tak zwany wariant samorządowy jest najlepszym rozwiązaniem – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Tylko zdalne porady
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 kwietnia 2021 00:00

To w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wykonawców udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczących nieodpłatne poradnictwo obywatelskie zawiesza się udzielanie porad osobiście do 18 kwietnia. Porady prawne i obywatelskie są jednak udzielane telefonicznie lub z wykorzystaniem poczty elektronicznejw godzinach trwania dyżurów (zgodnie z wykazem dyżurów). Aby uzyskać pomoc należy umówić się dzwoniąc pod numer tel. 14 300 - 02 - 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Brzesku tj. 7:30-15:30. Osoba potrzebująca pomocy pod tym samym numerem telefonu uzyska niezbędne informacje w zakresie organizacji udzielania porad.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 74

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .