Gmina Czchów. Zmiany w systemie gospodarowania odpadami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 23 stycznia 2020 22:57

Wraz z wejściem w życie  nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uchwałą Rady Miejskiej w Czchowie w dniu 30 grudnia 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie gminy.
Zmianie uległy zasady zbierania odpadów komunalnych oraz wzory deklaracji. Zmienione zostały również stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony nr konta na który należy je wpłacać. Jest też obowiązek segregowania odpadów. Najważniejszą zmianą jest obowiązek segregowania odpadów. W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi poprzez zbieranie odpadów komunalnym w sposób nieselektywny.  Segregacja odpadów polega na odpowiednim posortowaniu odpadów według rodzajów do kolorowych worków, zgodnie z zasadami segregacji, które nie uległy zmianie i są dostępne na stronie internetowej Gminy Czchów oraz w Urzędzie Miejskim w Czchowie. Do gromadzenia odpadów niesegregowanych (zmieszanych) - pozostałych po wydzieleniu   w drodze selektywnej zbiórki,  będą stosowane pojemniki lub worki w kolorze czarnym.

 
Gmina Czchów. Blisko osiem milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 22 stycznia 2020 21:01

Rada Miejska w Czchowie uchwaliła budżet na 2020 rok. - Na wydatki majątkowe zaplanowaliśmy blisko osiem milionów złotych. Byłoby znacznie więcej, gdyby nie to, że z roku na rok, coraz więcej dopłacamy do utrzymania sieci szkół i przedszkoli – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Od wielu lat gmina Czchów utrzymuje szybkie tempo inwestycyjne.

 
Czchów. Awans szkoły
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 11 stycznia 2020 14:20

Na 195 miejscu w Polsce sklasyfikowano Zespół Szkół w Czchowie. Miejsce w drugiej setce, na półtora tysiąca placówek w Polsce, to sukces. Z roku na rok ZS w Czchowie pchnie się w górę. W 2018 roku szkoła była na 242 miejscu. Niedawno poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Kapituła konkursu ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych. W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 szkół, które spełniły kryteria rankingu.  

 
Czchów. Zmiany w systemie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 04 stycznia 2020 12:30

Wraz z wejściem w życie  nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uchwałą Rady Miejskiej w Czchowie w dniu 30 grudnia 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. Zmianie uległy zasady zbierania odpadów komunalnych oraz wzory deklaracji. Zmienione zostały również stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony nr konta na który należy je wpłacać.

 
Jurków. Spotkanie świąteczne
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 22 grudnia 2019 17:06

jurkowoplatek1To było udane bardzo spotkanie. Z inicjatywy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Czchowie w remizie w Jurkowie odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli KGW z terenu Gminy Czchów oraz władz gminy. Zgodnie z tradycją składano sobie życzenia, było wspólne kolędowanie oraz smakowanie wigilijnych potraw, w tym specjałów pań z Czchowa - różnego rodzaju pierogów. Nie zabrakło oczywiście życzeń i wszelkiego rodzaju ciepłych serdeczności.

 
Czchów. Romowie pod specjalną ochroną?
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 grudnia 2019 22:53

Codziennie policja patroluje ulicę Sadecką w Czchowie. Mundurowi „kręcą się” w tym miejscu nie tyle w dzień, ale przede wszystkim wieczorami i w nocy. Powód? Od kilku miesięcy mieszka tutaj grupa Romów, których podstępem pozbyła się Limanowa. Nie jest to dzisiaj najspokojniejsze miejsce w powiecie brzeskim. dochodziło już tutaj do incydentów z udziałem Romów: miejscowych i przyjezdnych. Wiele wskazuje na to, że są to „stare” porachunki. Nie jest też tajemnicą, że jeden Rom mieszkający obecnie w Czchowie, miał zatargi z prawem. Miał także zatargi z innymi Romami oraz młodzieżą z Limanowej. Ilu ich mieszka obecnie w Czchowie. Oficjalnie około 30. Oficjalnie, bo... mieszkańcy zajmujący domy po sąsiedzku twierdzą, że bywa ich znacznie więcej. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba konsekwentnie odmawia zameldowania Romów. Nie ma cienia wątpliwości, że skoro zakup domu dla Romów ma wadę prawną, to on nie może legalizować bezprawia. - Nie rozumiem tylko „uporu” wojewody i braku stanowczej reakcji władz centralnych – mówi naszej redakcji.

 
Czchów. O złote pióro
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 09 grudnia 2019 22:28

Niedawno w Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie podsumowano  3. już edycję Konkursu na Felieton o Złote Pióro '2019. Komisja w składzie: Agnieszka Śliz, Ewa Godlewska-Jeneralska oraz Jerzy Wojakiewicz ocenili nadesłane felietony. Zdaniem jurorów poziom zmagań był duży. – Ciekawa tematyka, ciekawe ujęcie tematu. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a laureatom życzę powodzenia w kolejnych tego typu zmaganiach. Maja potencjał i – mam nadzieję – że go w przyszłości wykorzystają – mówiła Ewa Godlewska-Jeneralska, znana dziennikarka: była prezenterka Panoramy w TV2, wydawca Panoramy, a zarazem osobowość telewizyjna.

 
Czchów. Szkoła nominowana
WYDARZENIA - Czchów
środa, 04 grudnia 2019 20:57

Ta informacja na pewno bardzo cieszy. Zespół Szkół w Czchowie został nominowany do prestiżowej nagrody w ogólnopolskim konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. Wydarzenie odbyło się 22 listopada 2019 roku w hotelu Regent Warsaw Hotel w Warszawie, gdzie Organizatorzy tj. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego już po raz 10, podczas jubileuszowej Gali,  uhonorowali przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji, działaczy samorządowych, ekspertów – ludzi z pasją pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury, natomiast patronem medialnym była Telewizja Polska TVP 3 Warszawa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Posłowie na Sejm RP IX kadencji, członkowie Komisji Infrastruktury: Jerzy Paul, Mirosław Suchoń, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, sekretarz Krajowej Rady BRD Konrad Romik, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Matthew Boldwin – Koordynator ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zrównoważonej Mobilności Komisji Europejskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66

pr012020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .