Reklama
Marek Chudoba: Opracowanie budżetu gmin na 2022 rok będzie nie lada wyzwaniem
WYDARZENIA - Czchów
środa, 13 października 2021 00:00

Opracowanie budżetu gmin na 2022 rok będzie nie lada wyzwaniem dla burmistrzów i wójtów z regionu tarnowskiego – uważa Marek Chudoba, włodarz gminy Czchów. Jego zdaniem na kilka tygodni przed ustawowym obowiązkiem przekazania do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, planu przychodów i rozchodów środków gminy wydaje się być karkołomne, zważywszy na fakt, że gmina nie dysponuje wskaźnikami ani nie wie na jaka subwencję ogólną i oświatową może liczyć. – Problemem jest także to, że nie wiemy dokładnie le stracimy na podatku dochodowym od osób fizycznych. Tylko moja pobieżna kalkulacja wskazuje, że będzie to suma co najmniej 2.1 miliona złotych. Czy te środki zrekompensują dotację z Polskiego Ładu? Kiedy trafia na nasze konto? Czy będą dzielone sprawiedliwie – to pytanie, na które – zdaniem burmistrza Czchowa, ano i on, ani wszyscy inni samorządowcy w regionie nie znają odpowiedzi.

 
Czchów. Rząd wprowadził, gmina musi realizować
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 04 października 2021 20:39

Każdy właściciel posesji ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, o mocy do 1 MW. Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. w całej Polsce, na właścicieli lub zarządców budynków oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych został nałożony obowiązek zgłaszania deklaracji do systemu CEEB. Wynika on z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków. Deklarację można złożyć w formie papierowej – wypełniony dokument (do pobrania na dole strony) można wysłać listem lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Czchowie; drogą elektroniczną - na stronie https://zone.gunb.gov.pl/. Forma ta, wymaga uwierzytelnienia tożsamości za pośrednictwem Węzła Krajowego (Profilem Zaufanym, eDowodem lub za pośrednictwem tzw. węzła komercyjnego mojeID systemu banku). Zachęcamy do korzystania z tego sposobu składania deklaracji.

 
Czchów. Smakołyki na Rynku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 07 września 2021 21:37

Odwiedzili nas mieszkańcy gminy Czchów i Śliwkowego Szlaku oraz goście z Warszawy, Wrocławia, Tarnowa, Nowego Sącza, Niepołomic, Krakowa, Katowic, Wieliczki, Rzeszowa, Zakopanego, Olkusza, Nowej Huty i wielu innych mniejszych miasteczek i wsi. Zajadając się smakołykami ze śliwką gratulowali smaku, lekkości i wszelkiej wyborności prezentowanych produktów. Było niezwykle smacznie, a słodkie wypieki i knedle ze śliwką, pierniki ze śliwkowym powidłem, babeczki śliwkowe, prawdziwie domowy chleb, smalec, schab ze śliwką oraz inne, robiły niezwykłe smakowe wrażenia na degustujących. Za ten smak, zapach i wygląd odpowiedzialna była grupa z KGW w Tworkowej w składzie: Lucyna i Lesław Wrona, Urszula i Waldemar Ryba, Halina Łach, Agata Gagatek, Sylwia Nowicka, Elżbieta Włodarczyk, Edyta Pattocy, Renata Hajduga, Barbara Wrona, Anna Dyląg i Anna Sowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR Czchów.

 
Burmistrz broni mieszkańców gminy przed zakusami. Będą blokady dróg
WYDARZENIA - Czchów
środa, 25 sierpnia 2021 10:35

Nigdy nie dopuszczę do realizacji drogi krajowej według zaproponowanego wariantu C. Dziwi mnie upór Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która forsuje to rozwiązanie. Nasza propozycja, mówię  o kilku samorządach, jest mniej kosztowna i nie będzie generowała tylu protestów społecznych. A może chodzi o to, by droga nigdy nie powstała, a potem państwo obarczy nas odpowiedzialnością  – docieka Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Jurków. KGW w programie Pytanie na Śniadanie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 05 sierpnia 2021 00:00

Niedawno Koło Gospodyń Wiejskich w Jurkowie przygotowywało potrawy do programu Pytanie na Śniadanie. Nasze drogie panie promowały lokalną kuchnię, w której królował groch. Powstały między innymi: chleb, tortilla z farszem z grochu, szaszłyki, fasolka po bretońsku, a także wigilijny groch. Odcinek będzie można obejrzeć na TVP 2, na początku września, w cyklu Warzywnej kuchni według Joli Kleser. Gorąco gratulujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jurkowie i życzymy wielu sukcesów! Gratuluję naszym paniom, zachęcam do oglądania tego programu – mówi w rozmowie z nasza redakcją burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wszystkie potrawy były… po prostu palce lizać.

 
Konserwacja kapliczki i kontrola gotowości bojowej
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 lipca 2021 00:00

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie od lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ma na swoim koncie dziesiątki wyjazdów rocznie. - Jest jedną z najlepszych w powiecie – przekonuje burmistrz Marek Chudoba, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie.  

 
Czchów. Jazzowy weekend…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 lipca 2021 00:00

Po raz dwudziesty drugi organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 9 do 11 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części Małopolski. Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 9 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia.

 
Burmistrz Marek Chudoba – z wotum i absolutorium
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 29 czerwca 2021 19:57

Gmina funkcjonuje jak szwajcarski zegarek, dlatego nie mieliśmy cienia wątpliwości. Stąd dwie uchwały, w których przyjęliśmy raport o stanie gminy oraz udzieliliśmy włodarzowi naszej gminy, skwitowania – mówią zgodnie radni Rady Miejskiej w Czchowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 75

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .