Reklama
Borzęcin. Od poniedziałku urząd gminy wznawia bezpośrednią obsługę petentów
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 22 maja 2020 14:09

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 maja br. (tj. poniedziałek) Urząd Gminy Borzęcin wznawia bezpośrednią obsługę petentów w pełnych godzinach pracy Urzędu.  W związku z powyższym uruchomiony 20 maja br. Punkt Obsługi Interesanta znajdujący się na I piętrze budynku będzie czynny w godzinach:

 
Borzęcin. Biblioteki z obostrzeniami
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 12 maja 2020 15:57

Dzisiaj – 11 maja działalność wznowiły biblioteki w gminie Borzęcin. – Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by były to miejsca bezpieczne: zarówno dla wypożyczających książki, jak i pracowników. Nie zwalnia nas to jednak wszystkich z przestrzegania zasad higieny, bezpieczeństwa, zachowania stosownej odległości, dezynfekowania rąk, zakrywania ust i nosa maseczkami jedno czy wielorazowymi. O tę ostrożność, o rozwagę, o stosowanie się do wszelkiego rodzaju nakazów i zakazów apeluję do wszystkich, także tych którzy korzystają na co dzień z placówek kultury, w tym z bibliotek w naszej gminie – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 
Borzęcińska Tarcza. Gmina wesprze lokalnych przedsiębiorców
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 01 maja 2020 00:00

Gmina Borzęcin przygotowała pakiet wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 i wprowadzone zakazy i obostrzenia, zmuszeni byli zaprzestać lub znacznie ograniczyć swoją działalność. Przedsiębiorcy z terenu gminy mogą liczyć na zwolnienia i przedłużenia terminu płatności podatków od nieruchomości, zwolnienia z płatności podatku od środków transportowych oraz umorzenia czynszu w przypadku najmu gminnych lokali.

 
Ponad 30 ton żywności dla mieszkańców gminy Borzęcin
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 23 kwietnia 2020 20:14

Ponad 30 ton żywności trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Borzęcin, a w szczególności osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych w wyniku kolejnej edycji dystrybucji żywności zorganizowanej   przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie we współpracy z CARITAS Archidiecezji Krakowskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Żywność została dostarczona do Borzęcina dzięki pomocy i wsparciu 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, a jej dystrybucją zarówno stacjonarną, jak również z dowozem do osób potrzebujących zajął się miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z jednostkami OSP z terenu gminy Borzęcin. Wsparcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie prowadzonej w ciągu dwóch dni akcji udzielił Posterunek Policji w Szczurowej.

 
Połowa domów z maseczkami
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 17 kwietnia 2020 00:00

Trzy tysiące maseczek trafiło dzisiaj do mieszkańców Borzęcina. – Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu druga partia trafi do kolejnych domów. Dzisiejszym popołudniem rozpoczęła się wcześniej zapowiadana dystrybucja maseczek ochronnych, bawełnianych, wielorazowych w Gminie Borzęcin. Trafiły one, za pośrednictwem Jednostek OSP bezpośrednio do domów mieszkańców. Strażacy z OSP w Borzęcinie Dolnym dystrybuowali maseczki oznakowanym samochodem strażackim w sołectwie Borzęcin Dolny – mówi wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak. Na jutro, na sobotę 18 kwietnia zaplanowano taką akcję w sołecwie Jagniówka.

 
Gmina Borzęcin. Maseczki dla każdego
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2020 19:54

Gmina Borzęcin jest pierwszą gminą w powiecie brzeskim i jedną z pierwszych w regionie tarnowskim, która zdecydowała się zakupić każdemu mieszkańcowi maseczkę wielokrotnego użycia. To kolejny krok samorządu w walce z koronawirusem. – Zdrowie i życie mieszkańców  naszej gminy to wartość największa. Na tym oszczędzać nie wolno, na tym na pewno nie będziemy – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. Jak podkreśla gospodarz gminy, pierwsza partia maseczkę dotrze do zamieszkałych w gminie już w piątek. Na pierwszy „ogień” pójdzie trzy tysiace sztuk.

 
Borzęcin. Gmina wspiera przedsiębiorców
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2020 18:22

Zwolnienia z podatków lokalnych, obniżenie czynszu w lokalach dzierżawionych od gminy, odroczenie podatku dla tych którzy co prawda prowadzili działalność gospodarczą w dobie kornawirusa, ale znacznie uszczuplili swoje dochody – takie formy pomocy publicznej dla lokalnych przedsiębiorców, zaproponował wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Jutro (w czwartek 16 kwietnia) nad tymi rozsądnymi propozycjami, „pochylą” się radni gminy. Nic nie wskazuje na to, by tutejsi samorządowcy opowiedzieli się przeciwko. Przewodniczący Rady Gminy Czesław Małek nie ukrywa, że projekt uchwały przygotowany przez wójta Janusza Kwaśniak, doskonale wpisuje się odczucia, a przede wszystkim potrzeby tutejszych przedsiębiorców. Jakie zatem rozwiązania zaproponował włodarz gminy.

 
Wojenne nekropolie do odnowy
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 15 kwietnia 2020 10:01

190 tysięcy dotacji pozyskała gmina Borzęcin z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na renowację cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej w Borzęcinie i w Bielczy. Przyznane dofinansowanie pozwoli na odnowienie cmentarzy, które od wielu lat oczekują na renowację. Pozyskane środki pozwolą sfinansować 80 % kosztów planowanych do wykonania prac.

- Od wielu lat zabiegaliśmy o dofinansowanie na realizację tego zadania. Dzięki wsparciu Posła na Sejm RP Stanisława Bukowca, złożony przez gminę Borzęcin wniosek uzyskał tym razem akceptację i niezbędne wsparcie. Dzięki temu, będziemy mogli, przy udziale środków z budżetu państwa zrealizować znaczną część oczekujących na realizację kosztownych prac – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. 

Przedmiotem planowanej renowacji będą cmentarze z I wojny światowej nr 266 w Borzęcinie i 270 w Bielczy.  Na obydwu nekropoliach wykonane zostaną prace konserwatorskie mające na celu m.in.  likwidację licznych pęknięć i ubytków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .