Reklama
Borzęcin. Droga po liftingu
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 17 grudnia 2020 10:18

Niedawno zakończono kolejną  inwestycję związaną z utwardzeniem duktu leśnego w Wisowatkach. Na odcinku drogi łączącym dwie części przysiółka wykonano profilowanie i zagęszczanie podłoża, podbudowę z klińca kamiennego oraz nawierzchnię bitumiczną. Roboty budowlane, poprzedziły prace geodezyjne polegające na wydzieleniu ciągu komunikacyjnego z działki leśnej stanowiącej własność gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Dzieci z wielkim sercem
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 16 grudnia 2020 00:55

Nie od dzisiaj wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia to czas okazywania dobra innym. W tym przedświątecznym okresie, w którym doświadcza się wiele dobra i miłości, pojawia się znakomita okazja do dzielenia się z innymi oraz budowania dziecięcego systemu wartości. Uczymy dzieci szacunku i miłości do drugiego człowieka. Dlatego też z inicjatywy Elżbiety Płanety w Przedszkolu w Przyborowie została przeprowadzona akcja „Dar serca” – podaruj cząstkę swojego małego serduszka osobom starszym, często samotnym. Spraw aby na twarzach tych osób pojawił się uśmiech i radość.

 
Dwa miliony złotych dla Gminy Borzęcin
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 08 grudnia 2020 18:51

Dwa miliony złotych, w ramach Tarczy Antykryzysowej dla Samorządów otrzyma gmina Borzęcin. To środki rządowe, które rozdysponowała właśnie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Borzęcin otrzymał pieniądze na dwa zadania. Pierwsze związane jest z rozbudową sieci wodociągowej w gminie, natomiast drugie z przebudową i rozbudową remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym. - Za pozyskane środki serdecznie dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz posłom Zjednoczonej Prawicy z regionu tarnowskiego, z posłem Stanisławem Bukowcem na czele - mówi w rozmowie z naszą redakcją Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina. Jego zdaniem rząd doskonale rozumie potrzeby gmin i powiatów, gdyż dzięki dotacjom z budżetu państwa, znacznie podreperowano samorządowe finanse. - Przez koronawirusa  straciliśmy część dochodów – dodaje wójt Kwaśniak.

 
Przebudowa Remizy OSP w Borzęcinie Dolnym z dofinansowaniem
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 19 listopada 2020 02:44

Gmina Borzęcin pozyskała dotację w kwocie 2 miliony 128 tysięcy 500 złotych na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Remizy OSP w Borzęcinie Dolnym” w ramach realizacji pakietu rozwoju Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, przy udziale funduszy europejskich. Dzięki pozyskanym środkom zrealizowana zostanie kolejna inwestycja w ramach rewitalizacji przestrzeni publicznej, w wyniku której społeczność lokalna zyska wielofunkcyjny obiekt służący zarówno potrzebom OSP, jak również celom społeczno-kulturalnym. Łączny koszt inwestycji wg kosztorysu inwestorskiego zamyka się kwotą 4 miliony 141 tysięcy 508 złotych. Nowy obiekt zostanie oddany do użytkowania wiosną 2023 roku.

 
Borzęcin. Barwy Jesieni
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 18 listopada 2020 01:44

Nie ma wątpliwości, że jesień to najbardziej kolorowa pora roku. I nie ma się co dziwić. Lasy w tym okresie mienią się wyjątkowymi barwami. Brązy, kolory złote, czerwone, rude. To nieco inne światło, rześkość oraz oczekiwanie na pierwszy śnieg. W naszej bibliotece też nastała kolorowa jesień. Wszystko to za sprawą Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Barwy Jesieni" przeznaczonego dla dzieci kl. III. Kolorowych i niezwykle różnorodnych prac wpłynęło wiele. Uczestnicy wykazali się ogromną wrażliwością artystyczną, połączoną z wyczuciem piękna. Pokazując możliwości kolorystyczne, dodając do tego swój talent i wykazując kreatywność stworzyli małe "arcydzieła". Pomysłowość nie ograniczyła się jedynie do kredek i farb. Przy tworzeniu prac, uczestnicy konkursu sięgnęli do nietypowych materiałów. W duchu ekologii, powstały dzieła z kawałków papieru i jesiennych liści.

 
Borzęcin. Obchody Święta 11 listopada
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 13 listopada 2020 00:00

Epidemia, która „panoszy” się w Polsce i na całym świecie, pokrzyżowała plany organizatorom święta niepodległości w Borzęcinie. Od wielu lat tutejszy samorząd hucznie świętuje kolejne rocznice odzyskania wolności. Zresztą podobnie rzecz się ma w przypadku innych świąt narodowych – jak chociażby 3 maja. Ten rok, z racji pandemii, jest jednak szczególny. – Nie możemy narażać nikogo na utratę zdrowia. Dlatego postanowiliśmy  złożyć tylko,  w kilkoosobowej grupie, wiązankę kwiatów, zapalić znicze pod Pomnikiem, który znajduje się w centrum Borzęcina. Nie będzie także imprez o charakterze patriotyczno – religijnym, które organizowali Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz wszystkie szkoły podległe naszemu samorządowi mówi Janusz Kwaśniak, wójta Borzęcina. Dobrze byłoby gdyby w dniu 11 listopada, w samo południe, wszyscy mieszkańcy gminy, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji śpiewania, w zaciszu domowym, Mazurka Dąbrowskiego.

 
Ponad 4.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa i przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 06 listopada 2020 15:13

Ponad 4.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa i przebudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym. Wniosek przygotowany przez tutejszy samorząd znalazł się na liście 41 inwestycji, które ostatecznie otrzymają dotację ze środków Unii Europejskiej, którymi dysponuję samorząd województwa małopolskiego. Bardzo serdecznie dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego; Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu, wicemarszałkom: Łukaszowi Smółce i Tomaszowi Urynowiczowi oraz członkom zarządu: Edwardowi Czesakowi i Marcie Malec – Lech za podjęcie decyzji o dofinansowaniu realizacji projektu, który doskonale wpisuje się w rewitalizację centrum tej miejscowości. Swoją wdzięczność kieruję również w stronę Posła Stanisława Bukowca oraz Wicepremiera Jarosława Gowina za wszelkie wsparcie udzielane na bieżąco samorządowi gminy Borzęcin na wielu płaszczyznach prospołecznych działań  – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Janusz Kwaśniak. Jak podkreślają przedstawiciele samorządu małopolskiego, wniosek gminy Borzęcin był jednym z najlepiej przygotowanych i udokumentowanych.

 
Borzęcin. Zdalne nauczanie na cztery z plusem
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:05

Na cztery z plusem oceniają samorządowcy Borzęcina efekty zdanego nauczania. Widać nie tylko troskę samego samorządu, ale także nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Dzisiaj jest tylko jedna niewiadoma: jak długo to potrwa. Wójt Janusz Kwaśniak podkreśla, że nie można wykluczyć, iż taka sytuacja może trwać kilka tygodni – nie daj Boże, nawet kilka miesięcy. Dlatego samorząd zabiegał o środki na zakup komputerów – laptopów dla uczniów. I tym razem w sukurs przyszło państwo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 14

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .