Reklama
Borzęcin: Parafialny opłatek
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 23 stycznia 2014 15:18

Caritas, która od wielu lat działa przy parafii w Borzęcinie, wspiera potrzebujących i rodziny wielodzietne. Inicjatywy podejmowane przez członków tej organizacji warto naśladować, tym bardziej, że działalność Parafialnego Oddziału Caritas, w całości oparta jest na wolontariacie. Od czterech lat organizacja (przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury) organizuje Spotkanie Opłatkowe dla Seniorów Parafii Borzęcin. To doskonała okazja ku temu, by osoby starsze, samotne, seniorzy, w rodzinnej i ciepłej atmosferze, mogli połamać się opłatkiem, razem kolędować. Oczywiście, by tradycji wigilijnej stało się zadość, zawsze jest wieczerza wigilijna. Po mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym, ksiądz prałat Czesław Paszyński była część artystyczna. Uczniowie z miejscowej podstawówki przygotowali jasełka.

 
Zabawa w Łękach
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 21 stycznia 2014 22:20

Chociaż do 22 lutego pozostał jeszcze miesiąc, już dzisiaj zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Łękach, w gminie Borzęcin, organizuje zabawę karnawałową. Zaplanowano ją właśnie 22 lutego (sobota) w tamtejszym Domu Strażaka. Będzie się można bawić w rytm muzyki zespołu Con Amore. W cenie biletu napoje bezalkoholowe oraz trzy dania gorące – o charakterze regionalnym. Bilety do nabycia w Szkole Podstawowej w Łękach oraz w pobliskim sklepie Groszek. Koszt imprezy 150 złotych od pary.

 
Borzęcin: Remed od pół roku na swoim
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 17 stycznia 2014 22:36

remedOd 8 lipca 2013 roku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Remed z Borzęcina działa w swoim nowym obiekcie. Przez wiele lat ośrodek korzystał z pomieszczeń budynku, którego właścicielem jest gmina Borzęcin. Zdaniem licznych pacjentów warunki w nowym budynku są o niebo lepsze niż w starym. Dobrze urządzone gabinety lekarskie, nowoczesna poczekalnia, miejsce do rejestracji pacjentów, sprawiają, że bez wątpienia jest to miejsce przyjazne pacjentom.

 
Gmina Borzęcin: Projekt 'Czas na Aktywność'
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 03 stycznia 2014 21:06

gopsdyrkwasniakRozmowa z Anną Kwaśniak, koordynatorką projektu, dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie. 

 
Tobiasz z Przyborowa był pierwszy
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 02 stycznia 2014 20:30

pierwszyobywatel2014Tym razem pierwszy był chłopiec. Oczywiście mowa o pierwszym narodzonym w powiecie brzeskim dziecku. Noworodek przyszedł na świat już 20 minut po tym, jak zegary w Polsce pokazały Nowy, 2014 Rok. Szczęśliwi rodzice pochodzą z Przyborowa w gminie Borzęcin. Tobiasz, bo tak będzie miał na imię malec, miał w momencie narodzin 3.4 kilograma i 52 centymetry długości. To drugie dziecko Anity i Romana Uznańskich. Na narodzenie chłopca czekała również jego siedmioletnia siostrzyczka.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 14

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .