Ryglice. Nowy sprzęt dla komunalki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 17 listopada 2019 00:00

Zakończyliśmy doposażanie wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa. Ostatnim z tegorocznych zakupów jest ciągnik Massey Ferguson, który posłuży do transportu ziemi i kruszywa, wykaszania poboczy dróg,  a zimą dzięki zakupionemu wyposażeniu odśnieżać będzie drogi gminne. Na zakup ciągnika przeznaczyliśmy 340 tys. zł. Zakup ten finalizuje naszą obietnicę wyborczą, przewidującą utworzenie i wyposażenie komórki organizacyjnej urzędu, która realizować będzie zadania z zakresu spraw komunalnych i drogownictwa.

Dziś, z perspektywy ostatnich miesięcy, mogę powiedzieć, że zakupiony sprzęt pozwolił nam zrealizować dużo większy zakres robót ziemnych i budowlanych, niż byłoby to możliwe przy ich zlecaniu firmom zewnętrznym. Całkowicie odbudowaliśmy kilka dróg gruntowych, udrożniliśmy kilkadziesiąt km przydrożnych rowów. Jesteśmy samodzielni, uzależnieni jedynie od panujących warunków pogodowych. To zasługa pracowników wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia techniczne do obsługi zakupionych maszyn, a przede wszystkim są pracowici i otwarci na nowe zadania. Zdobywają nowe kwalifikacje i umiejętności, które mam nadzieję niebawem pozwolą nam na samodzielną budowę chodników i miejsc postojowych na terenie gminy Ryglice – mówi burmistrz Paweł Augustyn.

 
Ciężkowice. Razem od 50 lat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 listopada 2019 00:00

W obecności Burmistrza Gminy Zbigniewa Jurkiewicza , Przewodniczącego Rady Gminy Michała Koralika oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agaty Salamon miało miejsce uroczyste spotkanie par małżeńskich, które w roku 2019 obchodzą jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego. W swoim wystąpieniu Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz powiedział: ” Wszyscy wiemy, że każde małżeństwo tworzy swoją niepowtarzalna kartę historii, znosząc trudy codziennego życia, radości, troski, wzloty i upadki. O tym ,że dwoje ludzi, małżonków dzieli ze sobą wiele lat wspólnego życia decyduje z pewnością prawdziwe uczucie, o którym Święty Jan Paweł II mówił ..”Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze – w radości i smutki bez względu na dobry czy zły los.” Jestem przekonany, że właśnie taka miłość poparta uczciwością, pracowitością, odpowiedzialnością i troska o dom i rodzinę jest Waszym udziałem. Dzisiaj, w dniu Waszego Jubileuszu, właśnie tego pragnę Wam pogratulować i podziękować, gdyż w dzisiejszych, niełatwych czasach, swoim życiem dajecie wspaniały przykład i jesteście wzorem do naśladowania.”

 
Powiat Tarnowski. Nagrody starosty i prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 15 listopada 2019 00:05

Niedawno, podczas wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w tarnowskim ratuszu, z okazji obchodów 101. rocznicy wyzwolenia Tarnowa spod zwierzchności zaborcy, wręczone został Nagrody imienia Tadeusza Tertila. Tegorocznej edycji konkursu przewodniczył Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego. Nagroda jest przyznawana absolwentom uczelni wyższych za prace poświęcone tematyce Tarnowa lub Powiatu Tarnowskiego. Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli Rady Miejskiej w Tarnowie, Rady Powiatu Tarnowskiego oraz reprezentantów uczelni, które zgłosiły do konkursu swoich studentów.

 
Wojnicz. Nowe stroje dla Orkiestry Dętej Miasta Wojnicz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 13 listopada 2019 00:00

Orkiestra Dęta Miasta Wojnicz otrzyma nowe stroje reprezentacyjne w ramach pozyskanych środków w formie dotacji celowej na doposażenie orkiestr dętych z województwa małopolskiego. W Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" ogłoszono wyniki dwóch konkursów: Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 oraz Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 - NA START. Konkursy miały na celu wsparcie rozwoju i promocję twórczości orkiestr dętych z terenu Małopolski. Podczas wydarzenia wicemarszałek Łukasz Smółka, Anna Pieczarka z zarządu województwa oficjalnie przekazali gminie Wojnicz symboliczny czek gwarantujący dofinansowanie w wysokości 10 000,00 zł na realizację zgłoszonego zadania pn. „Zakup strojów reprezentacyjnych dla Orkiestry Dętej Miasta Wojnicz”.

 
Powiat Tarnowski. Kolejna dotacja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 listopada 2019 17:12

Niedawno w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesę na zadanie związane z remontem drogi powiatowej Niwka - Bobrowniki Małe w miejscowości Bobrowniki Małe. Promesa opiewa na kwotę 777 tys. zł i pokryje 80 procent wartości zadania. Środki pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i zostały przyznane w ramach podziału funduszy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Łącznie wyremontowane zostanie blisko 1,5 km drogi.

 
Czworo wiceministrów z regionu tarnowskiego?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 listopada 2019 21:57

Wiele wskazuje na to, że Piotr Sak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, znany tarnowski adwokat, w przeszłości radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2014 - 2019), a w latach 2010 – 2014 także radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, zostanie sekretarzem stanu w resorcie sprawiedliwości. Jak dowiedziała się nasza redakcja, jego nazwisko „pojawia się” w dyskusji o składzie nowego rządu. Nasz informator twierdzi, że będzie jednym z trzech wiceministrów: obok Michała Wójcika i Sebastiana Kalety.

 
Region Tarnowski. Minister zaprasza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 listopada 2019 21:54

W Warszawie odbędą się społeczne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. - Będą miały charakter społeczny. Zaplanowano je w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcam do wspólnego świętowania. Spotkajmy się 10 listopada o godz. 19.00 w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela, gdzie odbędzie się Msza Święta. Potem około godz. 20.30 z placu Zamkowego wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – mówi wiceminister zdrowia, poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Minister apeluje także o wywieszenie biało-czerwonych flag na 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Sto lat w historii kraju to niedużo, w życiu człowieka to już sporo. Dlatego, jeżeli potrafimy być razem, to tą wartością możemy tylko i wyłącznie zarażać innych i przekazywać ją następnym pokoleniom, że to, co jest wspólne to naród, państwo razem budowane dla naszych młodszych pokoleń. Każdy obywatel powinien wywiesić polską flagę, która powinna być widoczna przynajmniej do 11 listopada. - Zachęcam nie tylko do wywieszania flagi, ale także udziału w uroczystościach z okazji 11 listopada, w naszych małych Ojczyznach: gminach czy powiatach – mówi wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
W Wojniczu podpisano umowę na odbudowę dróg gminnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 listopada 2019 21:21

Do końca roku mają zostać wyremontowane nawierzchnie asfaltowe, które uległy zniszczeniu w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych w Więckowicach, Olszynach i Dębinie Zakrzowskiej. 6 listopada w urzędzie miejskim w Wojniczu podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Odbudowa dróg gminnych po wystąpieniu intensywnych opadów atmosferycznych w 2019 r. w miejscowości Więckowice, Olszyny i Dębina Zakrzowska gm. Wojnicz.”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 68

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .