Reklama
Józefa Szczurek-Żelazko: Niebawem rząd przedstawi pakiet rozwiązań dla gospodarki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 17 marca 2021 00:00

Niebawem rząd przedstawi pakiet rozwiązań dla gospodarki. To wielka szansa dla naszego kraju. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie fakt, że budżet unijny na lata2021 – 2027 to wielki sukces polskiej dyplomacji.Mam świadomość, żepolitykom opozycji nie przejdzie przez ustapotwierdzenie tej oczywistej tezy. Polska wynegocjowała nie tylko najlepszy z możliwychbudżetów, jeszcze otrzyma wielomiliardowewsparcie dla gospodarki, w ramach wspólnej unijnej polityki pomocy przedsiębiorcom,a także samorządom, w walce ze skutkami pandemii – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Zygmunt Szych nie żyje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 marca 2021 20:30

Trudno pozbierać myśli! Zygmunt Szych, nestor tarnowskiego dziennikarstwa nie żyje. Zmarł w szpitalu. Miał 70 lat. Od kilku lat był na emeryturze, ale tylko tej Zusowskiej, bo pióra nie wypuścił z dłoni praktycznie do samego końca. Pióra, z którym nie tylko nie rozstawał się przez blisko pół wieku, pióra które w Tarnowie nie miało sobie równych. Do szpitala trafił nie dawno, rokowania były dobre, miał niebawem go upuścić, ale Opatrzność Boża najwyraźniej miała jednak inne plany wobec niego…

 
Powiat Tarnowski. Laury dla Mateusza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 marca 2021 10:30

Niedawno starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Mateusza Różańskiego, utalentowanego zawodnika, który osiąga spektakularne wyniki sportowe – promując zdrowy tryb życia i powiat tarnowski. Mateusz Różański to 22 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego i gminy Wojnicz który uprawia sport i lekkoatletykę od dziecka – jest absolwentem wojnickiej i tarnowskich szkól sportowych. Dzięki zdobyciu trzykrotnego tytułu Mistrza Polski w skoku w dal, stał się wielkim ambasadorem powiatu tarnowskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 
Powiat Tarnowski. Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 marca 2021 00:00

Niedawno powiat tarnowski podpisał umowę na zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu grantowego pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne, typ projektu A - Granty na zakup sprzętu do nauki zdalnej - Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny GRANT 1  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – wyjaśnia Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

 
Wicepremier Jarosław Gowin w Bochni
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 06 marca 2021 12:00

L1080384Przedstawiciele kilkunastu gmin z Małopolski i Podkarpacia parafowali przed chwilą porozumienie w sprawie reali8zacji wspólnego projektu; realizacji rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Pod dokumentem podpisali się wójtowie i burmistrzowie. Umowę parafowali przedstawiciele gmin: Borzęcina, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Jodłowa, Ryglice, Tuchów, Bochnia, Korzenna, Stary Sącz, Zakliczyn, Proszowice, Grybów, Trzciana, Wierzchosławice. Organizatorem spotkania był poseł Stanisław Bukowiec. Pojawili się m.in. Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Stanisław Bukowiec, poseł na sejm, Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, Michał Sroka, zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, Janusz Kwaśniak wójt Borzęcina, Dawid Chrobak burmistrz Zakliczyna, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa, Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic oraz Jan Janiga wójt Jodłowej z Podkarpacia.

 
Ciężkowice. Powstanie Centrum Edukacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 04 marca 2021 23:58

W podtarnowskich Ciężkowicach zostanie uruchomione Pogórzańskie Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałopolska. W placówce będą prowadzone zajęcia i warsztaty edukacyjne dotyczące m.in. ochrony przyrody i krajobrazu. Oferta centrum będzie skierowana przede wszystkim do grup szkolnych – ośrodek będzie przystosowany do przyjmowania grup na kilkudniowe wyjazdy edukacyjne, tzw. „zielone szkoły”. Pogórzańskie Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałopolska będzie działać w Ośrodku Leśnym w miejscowości Jastrzębia, który przejdzie gruntowną modernizację. Projekt adaptacji ośrodka na potrzeby placówki zakłada m.in. stworzenie konferencyjno-wystawowej sali edukacyjnej i sali warsztatowo-laboratoryjnej. Rozbudowana zostanie baza noclegowa i związane z nią zaplecze socjalne: jadalnia, pomieszczenia kuchenne i sala rekreacyjno-wypoczynkowa – informuje wiceprzewodniczący sejmiku Małopolskiego Wojciech Skruch.

 
Józefa Szczurek-Żelazko. Dotacje rządowe dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 26 lutego 2021 15:02

Środki, które w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiły do naszego regionu, już są wykorzystane. W ten sposób kreujemy rozwój przedsiębiorczości, pomagamy firmom w trudnym okresie pandemii. Dobrym tego przykładem jest chociażby gmina Zakliczyn – mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko, Poseł Ziemi Tarnowskiej.

 
Rozmowa z Tomaszem Stelmachem, etatowym członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 23 lutego 2021 23:24

Nie mam cienia wątpliwości, że od kilku lat powiat tarnowski jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się powiatów w Polsce. Zarząd, w którym Pan pracuje, realizuje wiele inwestycji, dbając o zrównoważony rozwój całego terenu, wszystkich szesnastu gmin. Pan, jako radny, reprezentuje gminę Tarnów. Co w ostatnim czasie udało się zrobić dla mieszkańców tej części powiatu tarnowskiego?

Rok 2020  naznaczony był pandemią choroby CoVID -19. To determinowało wiele naszych działań. Wszak zdrowie i  życie mieszkańców to wartości największe, najważniejsze. Oczywiście pamiętam o swojej macierzystej gminie Tarnów… Moja praca w samorządzie Powiatu Tarnowskiego koncentrowała się na wielu płaszczyznach, w tym na rzecz Gminy z której się wywodzę i którą reprezentuję w Radzie i Zarządzie Powiatu. Moje działania spowodowały, że pomimo niekorzystnych warunków na rożnych polach wyasygnowaliśmy jako samorząd Powiatu Tarnowskiego ponad milion złotychna inwestycje i dotacje służące  poprawie warunków życia mieszkańców gminy Tarnów. Mowa  między innymi o wyremontowanych gruntownie dwóch odcinkach dróg powiatowych w Gminie Tarnów w miejscowościach Błonie i Biała. Wartość tej inwestycji to 760 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że budowaliśmy nowe i remontowaliśmy istniejące chodniki przy drogach powiatowych. Prace prowadzono w Koszycach Wielkich, Woli Rzędzińskiej, Jodłówce Wałki, Błoniach. Natomiast na doposażenie sprzętowe jednostek OSP działających w gminie, wyasygnowaliśmy w 2020 roku 38 tys. złotych. Od początku tej kadencji, do jednostek OSP w gminie Tarnów trafiło ponad sto tysięcy złotych. Poprawiliśmy też bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia w Zbylitowskiej Górze w rejonie Szkoły Podstawowej oraz obradowaliśmy wydawnictwami przydatnymi w działalności statutowej, wszystkie działające w gminie Tarnów, Koła Gospodyń Wiejskich, jako stowarzyszeniakultywujące tradycje i zwyczaje w tym i te pyszne kulinarne, z naszego regionu.    

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .