Reklama
Ciężkowice. Muzeum otwarte
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 27 maja 2020 13:19

Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach oraz Muzeum Etnograficzne „Grociarnia” w Jastrzębi ponownie są otwarte dla zwiedzających. Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach czynne będzie w dniach: wtorek – piątek w godzinach od 08:00 do 16:00; sobota – w godzinach od 10:00 do 16:00; niedziela – w godzinach od 12:00 do 17:00.

 
Wojnicz. Znowu wybory
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 27 maja 2020 13:18

Burmistrz Wojnicza informuje, że w związku z upływem kadencji organów jednostek pomocniczych (Sołectw i Miasta Wojnicz) w dniu 28 czerwca 2020 r. (niedziela) odbędą się wybory Sołtysów, Członków Rad Sołeckich w gminie Wojnicz oraz Przewodniczącego i Członków Zarządu Miasta Wojnicza w godzinach od 08:00 do 17:00.

 
Ciężkowice. Placówka z dotacją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 maja 2020 12:35

Projekt Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice pt. MIKROŚWIATY otrzymał pełną wnioskowaną kwotę tj. 29 460,00 zł. Program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany jest ze środków MKiDN i adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które chciałyby w okresie letnich wakacji zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem. Ideą naszego projektu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży opowiedzenia o swoim świecie. To one zdecydują czy to będzie opowieść o Ciężkowicach, o marzeniach, czy będą to historie rodzinne czy szkolne. Warsztaty mają stworzyć przestrzeń i dać dzieciom narzędzia do przekazania swoich historii. Inspiracją w zakresie formy będą teatry ulicznymi, przede wszystkim spektakle uliczne Odin Teatret, Bread and Puppet Theatre, Kud Ljud.Realizacja działań w projekcie zakłada podążanie trzema ścieżkami tematycznymi.

 
Powiat Tarnowski. Festiwal w sieci…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 maja 2020 16:52

Festiwal Tydzień Talentów coraz bliżej. Ale tegoroczna impreza przenosi się do Internetu. Zarówno koncerty najstarszego kąśnieńskiego festiwalu, jak i warsztaty z mistrzami będą transmitowane prosto z Dworku Paderewskiego przez Internet. Festiwal zainauguruje w niedzielę 17 maja o godzinie 18.00 mistrzowski recital Janusza Olejniczaka i Tomasza Strahla. Tegoroczne wydanie Festiwalu Tydzień Talentów będzie zapewne inne niż poprzednie, ale - jak zapowiadają organizatorzy - wciąż na wysokim poziomie. Dzięki transmisji on-line wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez, Tomasza Strala, Łukasza Długosza, Janusza Olejniczaka.

 
Tuchów. Kolejna inwestycja Dorzecza Białej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 maja 2020 16:48

eciezWłaściciele posesji przy ulicy Okólnej w Tuchowie mają powody do radości. 11 maja 2020 roku została podpisana umowa na „Budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przyłączami przy ulicy Okólnej w Tuchowie  z wykonawcą robót – Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „Wolimex” Eugeniusz Wojak z Limanowej. Prace mają zakończyć się najdalej do 31 grudnia 2020 roku. Wartość całej inwestycji zamyka się kwotą 995 tysięcy złotych. Warto dodać, że w stu procentach zadanie zostanie sfinansowane z pożyczki (w znacznej mierze umarzalnej, po uzyskaniu tak zwanego efektu ekologicznego) z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 
Dożynki powiatowe w Ryglicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 maja 2020 16:43

Tegoroczne dożynki powiatu tarnowskiego, które zaplanowano na ostatni weekend sierpnia, zostały odwołane. Miały się odbyć w Ryglicach. Jak nie trudno się domyślić, powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa. Zarówno władze powiatu tarnowskiego, jak i samorząd gminy Ryglice uznali, że w tej sytuacji zorganizowanie imprezy nie miałby sensu. Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa jest w tym przypadku sprawa priorytetową. Dlatego postanowiono, że impreza nie odbędzie się w tym roku. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku dożynki odbęda się w Ryglicach.

 
Józefa Szczurek – Żelazko. Rząd dla KGW
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 maja 2020 21:25

Mamy dobrą informację dla Kół Gospodyń Wiejskich. Wszystkie KGW, które są zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mają szansę na dodatkowe wsparcie – od 3 do 5 tys. zł. Sejm przyjął zmiany w ustawie o KGW, które umożliwiają ten dodatkowy zastrzyk pieniędzy. O wsparcie mogą się starać zarówno już zarejestrowane KGW, jak i te, które dopiero wpiszą się do rejestru. Pula środków to 40 mln zł. - Środki z budżetu państwa mają pozwolić na sfinansowanie wybranych działań około 11,6 tysięcy kół. Jak wynika z szacunków, wsparcie otrzymają wszystkie zarejestrowane dotychczas KGW (ok. 9,1 tys. kół) oraz dodatkowo 2,5 tys. kół, które dopiero się zarejestrują w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko, poseł z Regionu Tarnowskiego.

 
Brzeszczanin z Grand Press Photo 2020
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 13 maja 2020 22:28

gpp2020Pochodzący z Brzeska fotograf zdobył Grand Press Photo 2020, to piąta nagroda i 7 finał dla Piotra Tracza. W tym roku brzeszczanin został wyróżniony za projekt długoterminowy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 85

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .