Region. Spotkanie z wicemarszałkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 15 grudnia 2019 00:16

DSC 5801W sumie Ponad 300 przedstawicieli małopolskich NGO’s, urzędników i działaczy społecznych spotkało się w środę na najważniejszym dla III sektora wydarzeniu – XXII Małopolskim Forum Organizacji Pozarządowych. Obrady otworzył Edward Czesak w Zarządzie Województwa Małopolskiego zajmujący się m.in. wsparciem NGO’s. W przyszłym roku na działanie tego typu organizacji przeznaczyliśmy blisko 38 mln zł – wyliczał wicemarszałek Czesak.

 
Narodowa Strategia Onkologiczna
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 grudnia 2019 09:58

Rząd „wypowiedział” wojnę nowotworom. A wszystko w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej – wyjaśnia wiceminister zdrowia, a zarazem tarnowski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Józefa Szczurek – Żelazko. Śmiertelne żniwo w dużej mierze można byłby ograniczyć, gdyby Polacy częściej się badali. Rząd zapowiada usprawnienie procedur oraz stworzenie całej struktury lecznictwa onkologicznego w Polsce. - Nowotwory oraz choroby serca i układu krążenia to największe wyzwania polskiej medycyny, narodowej służby zdrowia – trafnie ocenia wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Wierzchosławice. Będzie most tymczasowy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 grudnia 2019 20:53

Samorząd powiatu tarnowskiego dwoi się i troi, by rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców Wierzchosławic. Rekonesans w sprawie możliwości budowy tymczasowej przeprawy mostowej w Ostrowie, który odbył się w dniu dzisiejszym, z udziałem między innymi specjalistów z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, potwierdził, iż powstanie takiej przeprawy jest możliwe. Starosta Tarnowski Roman Łucarz przewiduje, iż przeprawa powstanie pomiędzy miesiącami lipcem a listopadem przyszłego roku. - Ta tak zwana potocznie przeprawa tymczasowa to de facto obiekt, który rządzi się takimi samymi prawami, jak każdy most i jego instalacja wymaga wszelkich niezbędnych w takich przypadkach pozwoleń - mówi Starosta Tarnowski.

 
Szerzyny. Seniorom pomogło województwo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 grudnia 2019 20:50

Gmina Szerzyny wspólnie z Gminnym Ośrodkiem pomocy Społecznej w Szerzynach oraz Stowarzyszeniem „Pod Gilową Górą” w Swoszowej już po raz czwarty, zorganizowano „Gminny Dzień Seniora”. W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. W listopadzie obchodzimy światowy oraz ogólnopolski Dzień Seniora. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją, że w naszej gminie co roku już od 4 lat niezmiennie władze Gminy Szerzyny, pracownicy GOPS w Szerzynach, zaproszeni goście spotykają się, by uczcić i celebrować ten piękny dzień. Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd w swoim przemówieniu z z okazji niniejszego przedsięwzięcia, wyraził nieocenioną wdzięczność i podziękowania Seniorom za to, że dzięki Nim nie pokryły się kurzem obyczaje, że to z Ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie za to, że Ich serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków.

 
Wierzchosławice. Kolejny etap
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 grudnia 2019 20:48

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach-Dwudniakach odbyła  się uroczystość oddania do użytku obiektów, które powstały w II etapie realizacji projektu „Rozbudowa budynku szkoły w Wierzchosławicach (przysiółek Dwudniaki) na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego”, to jest zaplecza terapeutyczno-inwentarskiego, obejmującego między innymi krytą ujeżdżalnię i stajnie dla koni, gdzie prowadzone będą innowacyjne zajęcia z hipoterapii dla wychowanków SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

 
Wróblowice. Strażnica po remoncie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 grudnia 2019 20:48

W  październiku zakończył się remont remizy OSP we Wróblowicach oraz remont placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wróblowicach”. Zadanie jest efektem nagrody dla sołectwa Wróblowice za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie organizowanym przez Województwo Małopolskie pn. „Najpiękniejsza Wieś 2019”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców. Przedmiotem oceny w ramach Konkursu były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa w ostatnich pięciu latach, w tym działalność stowarzyszeń z Wróblowic, aktywność społeczna oraz efekty inwestycji gminnych.

 
Tarnów. Wicemarszałek na sto lat PCK
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:42

GJ051219 095W gali z okazji jubileuszu 100.lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie wziął udział Edward Czesak z zarządu województwa. Wręczył Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski zasłużonemu dawcy krwi Tomaszowi Burnatowi. Na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego działają 53 kluby honorowych dawców krwi. W 2028 roku ich członkowie oddali łącznie przeszło 2791 litrów krwi. Historię tarnowskiego krwiodawstwa, sięgającą listopada 1919 roku, przypomniał prezes oddziału rejonowego PCK w Tarnowie Stefan Wrona. Biskup tarnowski Andrzej Jeż w swoim wystąpieniu podkreślił, że ci, którzy ofiarują dar krwi, szlachetnie przekazują ważny element siebie. Wyraził zadowolenie z faktu, że tak dużo młodych ludzi angażuje się w honorowe oddawanie krwi, że kontynuowana jest sztafeta przekazywania życia.

 
Zadłużone gminy nic nie ukryją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:41

To już pewne: Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie będzie przekazywała Wojewodzie Małopolskiemu informacje o sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w Małopolsce. Informacje te będą jawne i zostaną umieszczone na stronach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez wojewodę Piotra Ćwika oraz prezesa Regionalnej Izby  Obrachunkowej Mirosława Legutko. Jak mówi prezes RIO o tym jak dana jednostka samorządu terytorialnego radzi sobie finansowo mają prawo wiedzieć nie tylko organy administracji ale także mieszkańcy gmin, powiatów i województwa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 68

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .