Reklama
Zakliczyn. Szef rządu Mateusz Morawiecki mówił o nowym Polskim Ładzie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 maja 2021 13:39

 

„Pan jest naszym premierem naszej kochanej Polski” – mówili seniorzy podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Gminy Zakliczyn w Kończyskach. Szef polskiego rządu podziękował seniorom za to co zrobili w swoich życiu, za pracę na rzecz naszego kraju w trudnych czasach.

 
Powiat Tarnowski z gminą Tuchów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 maja 2021 00:00

To dobra informacja. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, dotyczącym łatwego i szybkiego dostępu do szczepionek przeciw COVID-19 i by móc szybciej wrócić do bezpiecznego funkcjonowania, od 5 maja (środa) 2021 r. w budynku Domu Kultury w Burzynie, Burzyn 5 (gmina Tuchów) rozpoczyna działalność Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych, w którym będą realizowane szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień. Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez samorządy przy współpracy z podmiotem leczniczym.

 
Powiat Tarnowski. Rusza budowa mostu w Ostrowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 maja 2021 10:06

Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało z firmą Wolmost z Rzeszowa umowę na realizację drugiego i ostatniego etap remontu mostu w Ostrowie. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln zł. Roboty związane z odbudową przeprawy nad Dunajcem i podpięciem pod mostem kanalizacji sanitarnej z gminy Wierzchosławice wykonane mają zostać do końca marca 2022 roku. Przetarg na drugi i ostatni etap remontu mostu w Ostrowie rozstrzygnięty został 30 kwietnia tego roku. Żadna z biorących w nim firm w wymaganym przez prawo 10-dniowym terminie nie złożyła odwołania, więc można była zawrzeć umowę. W imieniu powiatu tarnowskiego podpisy pod dokumentem złożyli starosta Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma, zaś ze strony firmy Wolmost jej prezes Zbigniew Wolan.

 
Posłanka Urszula Augustyn w grupie „żądającej” zmian
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 11 maja 2021 16:37

Tarnowska posłanka Urszula Augustyn jest jednym z kilkudziesięciu sygnatariuszy listu do władz Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej. Niechętni tej inicjatywie próbują zrobić z nas grupę naiwnych kobiet, która nie potrafi trzymać nerwów na wodzy. To bzdura, ale prawdą jest, że sekretariatem tego listu, czyli osobami współredagującymi i zbierającymi podpisy byłam ja, Urszula Augustyn, Marta Golbik i Izabela Mrzygłocka – mówiła w rozmowie z Onetem, jedna z inicjatorek „puczu”, Joanna Kluzik – Rostkowska. Jej zdaniem w PO nie jest dobrze. Przypomnijmy, że pod listem, oprócz Urszuli Augustyn, podpisanych jest 50 innych posłów i senatorów PO.

 
Powstanie Muzeum Regionalne w Zakliczynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 09 maja 2021 00:00

W Zakliczynie powstanie Muzeum Regionalne. Zaadaptowany na ten cel zostanie budynek dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej. Samorząd na pierwszy etap prac otrzymał 210 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Muzeum Regionalne będzie przybliżać historię oraz tradycję regionu i Ziemi Zakliczyńskiej dzięki wystawom, prelekcjom oraz pokazom, które będą tam miały miejsce. W muzeum będą organizowane wspólnie z innymi instytucjami związanymi z kulturą i edukacją wydarzenia przy wykorzystaniu nowych technologii. Muzeum będzie też pozyskiwać na swoje wyposażenie relikty przeszłości. Sporo eksponatów zresztą już mamy zgromadzonych, są w dyspozycji Zakliczyńskiego Centrum Kultury – objaśnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 
Rządowe wsparcie dla gmin i powiatów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 07 maja 2021 17:31

denbno 2Po raz kolejny rząd sypnął kasa dla gmin i powiatów z regionu. Tylko na konto powiatu brzeskiego wpłynie ponad 11.7 miliona złotych. Blisko dwa miliony otrzyma gmina Dębno. Starania radnych PiS z Rady Miejskiej w Brzesku doprowadziły do tego, że blisko sześćset tysięcy otrzyma tamtejszy samorząd. Prawie czterysta tysięcy to dotacja dla Szczurowej, blisko dziewięćset tysięcy pozwoli na wyremontowanie jeden z dróg w gminie Trzciana. Warto wspomnieć, że ponad sto tysięcy otrzymała gmina Nowy Wiśnicz – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Zmodernizowane drogi powiatowe i gminne – to obraz, jaki niebawem będą oglądać mieszkańcy powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Samorządy z tych powiatów otrzymają bowiem środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w łącznej wysokości 15 568 595,36 złotych.
 
W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity przekazania symbolicznych czeków w Ratuszu w Nowym Wiśniczu oraz na Zamku w Dębnie dokonał II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który pogratulował skutecznie złożonych wniosków.  - To zastrzyk finansowy, który pozwala odetchnąć samorządowcom od kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Jest to również ulga dla mieszkańców, którym zrealizowanie zadań pozwoli na bezpieczne przemieszczanie i poruszanie się po drogach. Gratuluję i życzę możliwie najszybszej realizacji zadań – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Do samorządów powiatu brzeskiego w ramach RFRD trafią ogromne środki w wysokości 14 589 342,36 złotych. Pozwolą one na realizację 7 zadań, m.in. na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Jadowniki czy remont drogi gminnej w Dołędze.  Powiat brzeski - trzy zadania: 11 710 928 zł, Gmina Dębno - dwa zadania: 1 914 536,44 zł, Gmina Brzesko - 584 056 zł, Gmina Szczurowa - 379 821,92 zł. Z kolei z powiatu bocheńskiego wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają dwie gminy. Dofinansowanie dla tego regionu wyniesie blisko milion złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont drogi gminnej w miejscowości Rdzawa oraz przebudowę drogi gminnej Kopaliny - Stary Wiśnicz.
Gmina Trzciana - 873 639 zł, Gmina Nowy Wiśnicz - 105 614 zł.

 
Most w Ostrowie. Wielki sukces powiatu tarnowskiego: 12 milionów rządowej dotacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 maja 2021 00:00

Wiele wskazuje na to, że pod koniec roku uda się oddać do użytku, po kapitalnym remoncie, most w Ostrowie. Niedawno premier Mateusz Morawiecki podjął bardzo korzystna dla powiatu tarnowskiego decyzję. Przyznano nam 12 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont i odbudowę przeprawy nad Dunajcem – cieszy się starosta Roman Łucarz. Wicestarosta Jacek Hudyma podkreśla, ogromne zaangażowanie poseł Anny Pieczarki.

 
Powiat Tarnowski. Przełomowe wydarzenie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 kwietnia 2021 00:00

Roman Łucarz, starosta tarnowski mówi, że to było wydarzenie, które zapoczątkowało istnienie Państwa Polskiego. 1055 lat temu, prawdopodobnie 14 kwietnia, bo wśród historyków są rozbieżności co do dokładnej daty, Mieszko I zdecydował się na chrzest swojego państwa. Sejm RP w 2019 roku właśnie dzień 14 kwietnia ustanowił Świętem Chrztu Polski.Dzięki odważnej decyzji Mieszka I w 966 roku Jezus Chrystus i Jego Ewangelia stali się fundamentem rodzącej się Polski. Bez tego fundamentu nie byłoby Polski i jej wielkiego dziedzictwa. Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreśla, że było to wydarzenie przełomowe w historii Polski i Polaków, które diametralnie zmieniło nasze życie codzienne, a także społeczne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .