Reklama
Dorzecze Białej inwestuje na potęgę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 10 czerwca 2021 11:56

Cztery inwestycje zrealizowano na terenie działania Spółki Komunalnej Dorzecze Białej sp. z o. o. Przypomnijmy, że ta firma obsługuje mieszkańców Tuchowa, Ciężkowic, Rzepiennika Strzyżewskiego oraz Ryglic. Nie wykluczone, że niebawem będzie także dostarczała wodę do gminy Szerzyny. - Realizujemy inwestycje we wszystkich czterech gminach, które są akcjonariuszami naszej spółki. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie wsparcie finansowe z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasze wnioski zostały pozytywną ocenę, co otwarło nam drogę do kilkumilionowej dotacji – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją Wojciech Skruch, prezes zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”. Jego zdaniem zarówno współpraca z samorządami jak i z Narodowym i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej układa się doskonale. W uroczystości wzięli udział Paweł Mirowski wiceprezes NFOŚ i GW, dr Kazimierz Koprowski Prezes WFOŚ i GW w Krakowie, Ryszard Pagacz wicewojewoda Małopolski, Michał Koralik Przewodniczący RM Ciężkowic, Magdalena Marszałek Burmistrz Tuchowa, Paweł Augustyn Burmistrz Ryglic, Marek Karaś Wójt Rzepiennika Strzyżewskiego, Stanisław Krawiec po Burmistrza Ciężkowic, członkowie RN oraz zaproszeni goście. - Jestem pod wrażeniem rozmachu tych inwestycji skuteczności władz spółki – mówił wicewojewoda Ryszard Pagacz.

 
Powiat Tarnowski promuje zdrowe żywienie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 07 czerwca 2021 00:00

Zasady żywienia opracowane na postawie diety DASH to recepta na zdrowie dla nas i naszych bliskich. Jak jednak połączyć indywidualne potrzeby żywieniowe wszystkich domowników Rodzinny plan żywieniowy to innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe posiłki dla całej rodziny. Przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat. Różnorodne produkty, ciekawe i smaczne dania, zaskakujące połączenia i nowe warianty klasycznych potraw sprawią, że wspólnie odkryjecie wiele nowych smaków. Zbilansowane posiłki dostarczą niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach dla każdego członka rodziny. Rodzinny plan żywieniowy to możliwość gotowania wspólnego, zdrowego posiłku dla całej rodziny i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Praktyczne i nieskomplikowane dania to także oszczędność czasu, którego tak nam brakuje.

 
Spółka Dorzecze Białej w gminie Ryglice
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 05 czerwca 2021 00:00

Dokładnie 18 maja 2021 roku zostały podpisane umowy w ramach zamówienia publicznego na Opracowanie kompletnej, pełnobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej i przetargowej dla zadań inwestycyjnych na terenie gminy Ryglice wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego – mówi naszej redakcji Wojciech Skruch, prezes zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”. Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn podkreśla, że jest to kolejna inwestycja realizowana w gminie.

 
Józefa Szczurek – Żelazko. Pięć aut dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 28 maja 2021 00:15

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie miało miejsce wręczeniu promes na dofinansowanie samochodu ratowniczo-gaśniczego w ramach porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Środowiska w sprawie zwalczania zagrożeń dla środowiska. - Po raz kolejny nasz rząd udowodnił, że wspiera mieszkańców naszego regionu. Pomagamy druhom – ochotnikom, bo na nich opiera się system Obrony Cywilnej w Polsce – trafnie ocenia poseł Józefa Szczurek – Żelazko. To właśnie na jej wniosek pojazdy trafiuły do pięciu jednostek w subregionie tarnowskim.

 
Powiat Tarnowski. Siłownia w plenerze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 27 maja 2021 00:00

Do użytku wychowanków oddana została zewnętrzna siłownia oraz rozbudowany został plac zabaw na którym zamontowano piaskownicę dla najmłodszych. Siłownię zewnętrzną stanowią cztery stacjonaty dające wielorakie możliwości usprawniania ruchowego. Jednocześnie może z nich korzystać dziewięć osób. - Takie inwestycje stwarzają przestrzeń przyjazną uczniom Ośrodka która z jednej strony popularyzuje aktywność fizyczną, a z drugiej strony pozwala na wspólne spędzanie czasu na powietrzu, tworząc miejsce do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy - powiedział Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach.

 
Rozmowa z Tomaszem Stelmachem, etatowym członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 26 maja 2021 06:36

Ośmioklasiści decydują teraz o swojej przyszłości. Wybór szkoły to najważniejsza de- cyzja w ich dotychczasowym życiu.

Najważniejsza i bardzo trudna. Dlatego wymaga przemyślenia, konsultacji ze starszym rodzeń- stwem, rodzicami czy dorad- cami zawodowymi, ale także znalezienia sobie odpowiedzi; co chce robić za kilka czy kil- kanaście lat. Przygotowując to wydawnictwo, przekazując ośmioklasistom chcemy zapre- zentować szkoły ponadpod- stawowe, dla których organem prowadzącym jest samorząd Powiatu Tarnowskiego. Poka- zać nasz potencjał, kierunki kształcenia, ale także zapre- zentować szkoły od „kuchni”, od wewnątrz. Nie mam cienia wątpliwości, że wybór którejś z naszych szkół to wybór trafny, wybór najlepszy i inwestycja w siebie.

 
Józefa Szczurek-Żelazko. Pieniądze na remonty dróg, nowe pojazdy dla OSP, wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 21 maja 2021 10:55

Pieniądze na remonty dróg, nowe pojazdy dla OSP, wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych – to tylko kilka z wielu efektów działalności poseł Józefy Szczurek – Żelazko w regionie tarnowskim/. Różnego rodzaju modernizacje dróg gminnych i powiatowych już niebawem zostaną zrealizowane na terenie powiatu tarnowskiego. Do samorządów z tego regionu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią niebagatelne środki w wysokości 37 949 342,48 złotych.

 
Prezydent Andrzej Duda gościł w powiecie tarnowskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 maja 2021 21:29

dwnld684460537Na zaproszenie władz powiatu tarnowskiego w powiecie tarnowskim gościł prezydent Andrzej Duda. Pojawił się w Ostrowie koło Wierzchosławic. Konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę Dunajca była oczywista i była niezwykle pilna – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na terenie przebudowy mostu na Dunajcu. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .