Gmina Borzęcin: Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 lipca 2020 17:27

Niemal co czwartą złotówkę wydała gmina Borzęcin w 2019 roku na inwestycje. Na XV Sesji Rady Gminy Borzęcin, która odbyła się w dniu 30 czerwca br. Rada Gminy Borzęcin udzieliła wójtowi Kwaśniakowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Głosowanie nad absolutorium poprzedziło odczytanie pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu i wniosku Komisji Rewizyjnej oraz wniosku i opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium. To 22. z kolei absolutorium udzielone Januszowi Kwaśniakowi w związku z pełnieniem funkcji wójta gminy Borzęcin.

 
Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 03 lipca 2020 09:34
W Tarnowie rozpoczyna działalność Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE – regionalne centrum wsparcia systemu edukacji w Małopolsce. O jego utworzeniu zdecydowali w połowie maja tego roku Zarząd Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Wojewoda Małopolski. Decyzja ma być odpowiedzią na doświadczenia małopolskich szkół w kilkumiesięcznym okresie zdalnego nauczania i zdiagnozowane w tym czasie pilne i strategiczne potrzeby oświaty.
 
Józefa Szczurek – Żelazko. Z inicjatywy prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 02 lipca 2020 21:37

Mamy dobrą informację dla mieszkańców regionu. Dla samorządów powiatu tarnowskiego trafi prawie 30 mln zł rządowego wsparcia. – Ten Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów. Dodam tylko, że są to pieniądze na pokrycie chociażby rozpoczętych już inwestycji przez poszczególne samorządy i co bardzo ważne, pieniądze te będzie można również wykorzystać w kolejnym roku. Skutki Covid – 19 są duże i samorządy również bardzo ucierpiały finansowo, wiele dochodów nie wpływa na konta budżetów poszczególnych lokalnych samorządów – tłumaczy wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Tarnowksiej, Józefa Szczurek – Żelazko.  Do Małopolski na inwestycje samorządowe trafi ponad pół miliarda złotych. Pieniądze będzie można wydać do końca 2022 roku. Fundusz Inwestycji Samorządowych został zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 
Rządowe miliony dla Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 lipca 2020 09:27

Kilkanaście milionów złotych pozyskał Powiat Brzeski w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. To inwestycje realizowa- ne w latach 2019-2021. Zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Po- tępy, FDS to doskonały instrument wsparcia finansowego Powiatów i Gmin. – Dotacje w granicach 75 procent inwestycji oraz wsparcie finansowe Gmin, na terenie których jest realizowane zadanie, po- zwoli w sumie na wykonanie ponad dwudziestu kilometrów dróg – tłumaczy naszej redakcji Andrzej Potępa.

 
Wybory. Wyniki I tury wyborów prezydenckich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 czerwca 2020 10:35

Według danych z 99,78 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., a Szymon Hołownia - 13,85 proc - poinformował w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.  Jak powiedział szef PKW, Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. (8 mln 412 tys. głosów). Rafał Trzaskowski - 30,34 proc. (5 mln 845 tys.), Szymon Hołownia - 13,85 proc. (2 mln 667 tys.).

 
Wybory. Frekwencja na godz. 17.00
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 28 czerwca 2020 19:19

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich na godz. 17 wyniosła 47, 89 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach. Państwowa Komisja Wyborcza podała informację o frekwencji na godz. 17 na podstawie danych otrzymanych od wszystkich 25 423 obwodowych komisji wyborczych powołanych w stałych obwodach głosowania na obszarze całego kraju. "Liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, czyli liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła 29 582 843 osoby. Wydano karty do głosowania 14 166 725 osobom uprawnionym do głosowania, co stanowi 47,89 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach" - powiedział przewodniczący PKW. Przypomniał, że w wyborach prezydenckich pięć lat temu, 10 maja 2015 r., frekwencja na godz. 17 wyniosła 34,41 proc.

 
Ponad 4 miliony złotych na termomodernizację budynków w gminie Wojnicz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 26 czerwca 2020 19:09

Szkoła Podstawowa w Wojniczu i w Wielkiej Wsi oraz Wiejski Domu Kultury w Wielkiej Wsi przejdą termomodernizację. Gmina pozyskała na ten cel środki w wysokości ponad 4 milionów zł.

 
Józefa Szczurek – Żelazko. Miliony dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 25 czerwca 2020 16:05

W sumie 6 miliardów złotych z Funduszu Covid-19 (z tego pięć miliardów zł dla gmin i miliard zł dla powiatów) na dopłaty do inwestycji lokalnych, na które środki wysupłała rząd – mówi wiceminister zdrowia, nasza poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Sam pomysł powołania Funduszu Inwestycji Samorządowych, zainicjowany został przez prezydenta Andrzeja Dudę. Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów – zapewnia wiceminister Jóżafa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .