Tarnów. Wicemarszałek na sto lat PCK
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:42

GJ051219 095W gali z okazji jubileuszu 100.lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie wziął udział Edward Czesak z zarządu województwa. Wręczył Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski zasłużonemu dawcy krwi Tomaszowi Burnatowi. Na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego działają 53 kluby honorowych dawców krwi. W 2028 roku ich członkowie oddali łącznie przeszło 2791 litrów krwi. Historię tarnowskiego krwiodawstwa, sięgającą listopada 1919 roku, przypomniał prezes oddziału rejonowego PCK w Tarnowie Stefan Wrona. Biskup tarnowski Andrzej Jeż w swoim wystąpieniu podkreślił, że ci, którzy ofiarują dar krwi, szlachetnie przekazują ważny element siebie. Wyraził zadowolenie z faktu, że tak dużo młodych ludzi angażuje się w honorowe oddawanie krwi, że kontynuowana jest sztafeta przekazywania życia.

 
Zadłużone gminy nic nie ukryją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:41

To już pewne: Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie będzie przekazywała Wojewodzie Małopolskiemu informacje o sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w Małopolsce. Informacje te będą jawne i zostaną umieszczone na stronach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez wojewodę Piotra Ćwika oraz prezesa Regionalnej Izby  Obrachunkowej Mirosława Legutko. Jak mówi prezes RIO o tym jak dana jednostka samorządu terytorialnego radzi sobie finansowo mają prawo wiedzieć nie tylko organy administracji ale także mieszkańcy gmin, powiatów i województwa.

 
Wojnicz. Pół miliona na przedszkole
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:38

Od nowego roku podopieczni oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wojniczu będą mogli korzystać z zmodernizowanych i przebudowanych pomieszczeń, które specjalnie dla nich dostosowano w nowym budynku szkoły. – Oświata to nadal priorytet działania samorządu naszej gminy – zapewnia burmistrz Tadeusz Bąk, dodając, że ta inwestycja jest tego najlepszym przykładem.

 
Jest nowy wicewojewoda
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:34

Potwierdziły się nasze informacje. Michał Wojtkiewicz nie będzie wicewojewodą małopolskim. Tak – jak nas informuje nasze źródło na Nowogrodzkiej w Warszawie (siedziba PiS) miały zdecydować władze partii na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, mimo, że Michał Wojtkiewicz, miał mieć wstępną zgodę na nominację w MSWiA. Były poseł i były starosta tarnowski utracił „zaufanie”, po kiepskim wyniku do Sejmu. Pomimo trzeciej pozycji na liście PiS, nie został posłem.

 
Zakliczyn. Bezpieczniej w gminie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:31

Kolejny ciąg pieszo-rowerowy został oddany do użytku w gminie Zakliczyn. Tym razem powstał przy drodze powiatowej w Filipowicach, a inwestycja sfinansowana została ze środków samorządu gminnego i powiatu tarnowskiego. To pierwszy odcinek ciągu pieszo-rowerowego na terenie Filipowic. Wykonano 327 metrów ciągu pieszo-rowerowego przy drodze w Filipowicach – od kościoła do zjazdu do szkoły podstawowej. Zrobiony jest z kostki betonowej, a wartość inwestycji to przeszło 207 tys. zł.

 
Internetowe Konto Pacjenta to wygoda
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 17:47

IM 05116Możliwość realizowania recept przy pomocy telefonu komórkowego, a w przypadku chorób przewlekłych możliwość otrzymania recepty bez wizyty w przychodni; dostęp do historii leczenia; skierowań, oraz informacja o dawkowaniu przepisanych leków. To wszystko będzie można zrobić logując się na bezpłatne Internetowe Konto Pacjenta.

 
Sieradza. Auto dla DPS
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 04 grudnia 2019 21:01

Niedawno w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy odbyło się przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Został on zakupiony ze środków Powiatu Tarnowskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziewięcioosobowy Renault Trafic przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, który trafił do DPS w Sieradzy, jest wyposażony w windę i posiada miejsce na wózek inwalidzki. Koszt jego zakupu wyniósł ponad 175 tys. zł. Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 80 tys. zł.

 
Wojnicz. Powstały nowe pomieszczenia dla oddziału przedszkolnego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 29 listopada 2019 20:55

Od nowego roku podopieczni oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wojniczu będą mogli korzystać z zmodernizowanych i przebudowanych pomieszczeń, które specjalnie dla nich dostosowano w nowym budynku szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 61

ikp2a

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .