Brzesko. Ministerialne wsparcie dla szpitala
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 22:00

Grubo ponad 2.5 miliona złotych to wsparcie Ministerstwa Zdrowia dla brzeskiego szpitala. A wszystko to w ostatnich trzech latach. Pracownicy brzeskiej lecznicy nie mają cienia wątpliwości: to za sprawą wiceminister zdrowia, poseł Józefy Szczurek – Żelazko. Starosta brzeski Andrzej Potępa, któremu podlega lecznica podkreśla, że pomoc wiceminister jest bezcenna. Ostatnio rząd Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny przekazał środki dla brzeskiego szpitala. Tym razem jest to kwota 400 tysięcy złotych. – W tym bardzo trudnym czasie dla polskiej służby zdrowia, dla nas wszystkich Polaków, jestem w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala w Brzesku, z władzami powiatu brzeskiego. Wspierałam ich w pozyskaniu tej kwoty, którą udało się wygospodarować przez nasz rząd. Rząd, w którym mam zaszczyt pracować. Pracownicy służby zdrowia muszą czuć się bezpiecznie. Dlatego na bieżąco są dostarczane środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Powiat brzeski. 43 osoby zakażone koronawirusem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:27

Statystyki osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych gminach powiatu brzeskiego (dane na 08.04.2020 r. godz. 8:00).

 
Małopolska. Kultura z domu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:08

Oczywiście nie osobiście, ale wirtualną. Odwiedź instytucje kultury, nie wychodząc z domu. Tym razem m.in. operowe koncerty na Wielki Tydzień, serial rozgrywający się w teatrze i film o funkcjonowaniu psiego mózgu. Opera Krakowska przygotowała w Wielkim Tygodniu codzienne transmisje wyjątkowych recitali. Muzycy Orkiestry Opery zarejestrowali je w swoich własnych domach! Wśród wykonawców m.in. oboje koncertmistrzów orkiestry: Paweł Wójtowicz i Swietlana Bialostocka wraz z rodzinami, koncertmistrz sekcji basowej wiolonczelista Radosław Bukała, czy muzyczna rodzina Michała i Kristiny Kutników. Repertuar będzie zróżnicowany – od Jana Sebastiana Bacha po Belę Bartóka, od muzyki dawnej do piosenki ludowej. Recitale będą transmitowane codziennie, od najbliższej środy - 8 kwietnia do Poniedziałku Wielkanocnego 13 kwietnia, za pośrednictwem oficjalnego kanału YouTube Opery Krakowskiej – zachwala Edward Czesak, wicemarszałek Malopolski.
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie kontynuuje realizację internetowego serialu „Zamknięci w teatrze". Jego akcja rozgrywa się w różnych pomieszczeniach zabytkowego budynku, w których, zgodnie z tytułem przebywają w pojedynkę, odizolowani od świata zewnętrznego, aktorzy. Jak poradzą sobie w tej sytuacji? Pierwszy odcinek serialu można obejrzeć tutaj. Kolejne w każdą środę i sobotę na profilu FB teatru. Twórcą projektu jest Jakub Roszkowski, a w obsadzie pojawia się cały zespół aktorski Teatru im. J. Słowackiego.

 
Powiat Tarnowski. Pół roku na przerejestrowanie auta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 08 kwietnia 2020 10:04

Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski informuje, że termin na rejestrację pojazdu oraz zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu został wydłużony do 180 dni. –  Na podstawie ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 568) został wydłużony do 180 dni termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu – mówi Jacek Hudyma.

 
Dzisiaj 4 nowe przypadki koronawirusa w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 kwietnia 2020 10:58

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

 
Koronawirus: dodatkowe uszczelnienie systemu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:44

– Wprowadzamy obowiązek badania temperatury u pracowników szpitali w momencie wejścia na ich teren. Druga kwestia to konieczność reorganizacji SOR-ów i izb przyjęć, tak by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób. W tych działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach– mówi wojewoda Piotr Ćwik.

 
14 nowych zakażeń w małopolsce. Połowa z nich w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 10:23

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 16 do 95 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (1 osoba), bocheńskiego (1 osoba), brzeskiego (7 osób) oraz krakowskiego (1 osoba). 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

 
Szwagropol walczy, Voyager się poddał
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:48

Koronawirusa powoduje, że z dnia na dzień coraz trudniej dojechać do Krakowa czy Tarnowa. Narzekają mieszkańcy Brzeska. Ale oni są w lepszej sytuacji, bo jest jeszcze linia kolejowa. W gorszej sytuacji są mieszkańcy mniejszych gmin w regionie tarnowskim. Szwagropol, który obsługuje linię Nowy Sącz – Czchów – Gnojnik – Kraków ma tylko kilka kursów dziennie (przed epidemią około 40). W tygodniu jest łatwiej, ale w weekend jest tylko dwa połączenia. Jak będzie niebawem. Nie można wykluczyć, że firma wycofa się z obsługi ruchu pasażerskiego. Zrobił to już Voyager.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 76

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .