Reklama
Powiat Tarnowski. Pieniądze z Polskiego Ładu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 października 2021 09:16

Wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnowski realizują przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” w ramach programu „Polski Ład” dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Wycieczki będą realizowane w ramach 4 obszarów edukacyjnych: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kultura i dziedzictwo narodowe, Największe osiągnięcia polskiej nauki. Ogólna wartość wszystkich wyjazdów to 196 967,00 zł. Wysokość przyznawanych przez MEiN środków na organizację wycieczek to 134 067,20 zł. Kwoty dofinansowania zależą od liczby uczestników, długości trwania wyjazdu i zaplanowanych miejsc docelowych. Wkład własny w wysokości 62 900,00 zł pochodzi z wpłat rodziców młodzieży uczestniczącej w wyjeździe.

 
Alicja Syty powołana na dyrektora szpitala w Brzesku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 października 2021 13:01

W dniu 7 października 2021 roku Zarząd Powiatu Brzeskiego, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Konkursowej, powołał panią Alicję Syty na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

 
Powiat Tarnowski. Marszałek Małopolski jest z nich dumny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 października 2021 08:55

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach – Dwudniakach reprezentowali Województwo Małopolskie podczas Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jeździectwie, zdobywając 13 medali, w tym 5 złotych. Jestem pod ogromnym wrażeniem osiągnięć podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Życzę wszystkim sportowcom kolejnych sukcesów i wymarzonego powołania do kadry narodowej -  mówi marszałek Witold Kozłowski.

 
Powiat Tarnowski. Premier w Pogórskiej Woli
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 05 października 2021 00:00

Niedawno premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w uroczystości upamiętniającej 80. rocznicę rozstrzelania przez hitlerowców Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli, wybitnej narciarki i patriotki. W wydarzeniu wziął udział również gospodarz powiatu starosta tarnowski Roman Łucarz. W czasie II wojny światowej Helena Marusarzówna zaangażowała się w ruch kurierski. Jako tzw. kurier tatrzański była łączniczką na trasie Zakopane – Budapeszt. Po aresztowaniu była więziona i brutalnie przesłuchiwana. Nie wyjawiła jednak niczego, co mogłoby obciążyć kolegów i koleżanki z konspiracji. 12 września 1941 roku, wraz z innymi współwięźniami została rozstrzelana przez hitlerowców w lesie w Pogórskiej Woli. Miała wówczas 23 lata.

 
Polski Ład, wsparcie dla samorządów – wyniki za kilka dni
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 04 października 2021 20:41

Wiele wskazuje na to, że w połowie października, najdalej do 20 tego miesiąca poznamy wyniki naboru wniosków, składanych przez samorządy gminne i powiatowe – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Pieniądze na inwestycje mają być z jednej strony rekompensatą za zmniejszone wpływy z podatku PIT. Podniesienie stopy wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych sprawi, że wpływy gmin i powiatów znacznie się kurczą, ale z drugiej strony odpowiednio powiększone dotacje, mają być swego rodzaju panaceum na przyspieszenie rozwoju gospodarczego. – Liczymy na kolejny skok cywilizacyjny, który pozwoli nam w ciągu dekady dogonić część Europy Zachodniej – zapewnia poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Studia medyczne w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 03 października 2021 19:35

JSZ sejmRozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko, posłem Na Sejm RP

 
Krystian Hytroś starostą proszowickim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 29 września 2021 13:07

hytrosk To nie lada zaskoczenie. W Radzie Powiatu Proszowickiego doszło do wielkiego „przewrotu”. Zmienił się starosta i zarząd. Kojarzący się z PSL-em włodarz powiatu został odwołany, zastąpił go Krystian Hytroś, radny powiatu proszowickiego, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jeden z najbliższych współpracowników Beaty Szydło, Edwarda Czeska, Anny Pieczarki i Jozefa Gawrona.

 
Brzesko. Kto dyrektorem szpitala?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 16 września 2021 10:04

Tylko czterech spośród jedenastu kandydatów, którzy złożyli dokumentację w konkursie na dyrektora brzeskiego szpitala przeszło do II etapu. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasze redakcja, na tej liście jest obecny dyrektor szpitala, jeden z lekarzy pracujących w brzeskim ZOZ-ie oraz dwie osoby spoza miasta (jedna z Krakowa, druga z Bochni). Siedem ofert zostało odrzuconych z powodów formalno – prawnych – czyli braku kompletnych dokumentów. Powiat nie może sobie pozwolić nam to by sąd unieważnił konkurs.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 103

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .