Reklama
Region: 6 października decyzja w kwestii tirów na A4
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 23 września 2013 18:30

spotkanieumta46 października poznamy decyzje władz gminy i mieszkańców Łapczycy w sprawie blokady drogi międzynarodowej 4E40. Oczywiście taki scenariusz jest możliwy jeśli ruch samochodów powyżej 12 ton nadal będzie odbywał się tylko do Szarowa (nie zostanie wpuszczony do Tarnowa i Brzeska.

 
Posłowie PiS o autostradzie
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 12 września 2013 21:38

To już pewne: odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury w sprawie zakazu wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 12 ton na odcinek Szarów - Tarnów autostrady A4 i związanych z tym zagrożeń dla bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 4. – W ten sposób odpowiadamy na apel samorządu gminy Bochnia, ale także innych gmin - mówi poseł Edward Czesak.

 
Będzie blokada w Łapczycy? za dwa tygodnie spotkanie ostatniej szansy
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 08 września 2013 23:20

PTR_8099Jeśli do 22 września Ministerstwo Transportu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podejmą działań w sprawie ruchu na autostradzie tirów, na odcinku Szarów - Tarnów, mieszkańcy zablokują „czwórkę”. – Nie wiem dlaczego dla mieszkańców. – To nienormalne. Mieszkańcy Łapczycy, według rządzących mogą być zatruwani spalinami z samochodów, dla nich ruch, korki i niebezpieczeństwo nie jest zagrożeniem, a dla mieszkańców Tarnowa jest. To jakaś dychotomia, absurd – oburzali się podczas dzisiejszego spotkania z parlamentarzystami małopolskimi, mieszkańcy Łapczycy. Posłowie PiS wstawili się w komplecie, natomiast honoru koalicji próbował bronić tylko Jarosław Gowin (chociaż nie wiadomo, czy po poniedziałkowym posiedzeniu władz PO, będzie jeszcze członkiem tej formacji politycznej.

 
Region: Będzie blokada Łapczycy?
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 29 sierpnia 2013 21:21

PTR_3479Mieszkańców Łapczycy i samorządowców gminy Bochnia zbulwersowała wiadomość, że na autostradę A-4 na odcinku Szarów-Tarnów, mimo planowanego wprowadzenia od września b.r. opłat, nadal nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe o tonażu powyżej 12 ton.

 
Wypadek w Łapczycy
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 27 sierpnia 2013 12:39

PTR_3482W godzinach porannych, na drodze krajowej 94 doszło do zderzenia busa kursowego z samochodem ciężarowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w pojazd jadący z przeciwka. W wyniku zdarzenia rannych zostało 17 osób, w tym kilka ciężko. Ratownicy musieli przeprowadzić na miejscu reanimację najbardziej poszkodowanego kilkuletniego chłopca. W akcji ratowniczej brały udział 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kilka karetek i zastępów straży pożarnej. Droga została zablokowana na kilka godzin, utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze jakiś czas.

 
Bochnia: Będzie nowa komenda dla strażaków
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 21 sierpnia 2013 18:56

straznicabochnia12Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni jest już przesądzona. Ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Do 6 września potrwa przetarg na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni” ogłoszony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

 
Region: Śmieci zbiera spółka z Brzeska
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 04 sierpnia 2013 22:26

smiecierka2Brzeskie Zakłady Komunalne okazały się być sporym graczem na rynku zagospodarowania i odbioru śmieci. Spółka, w której gmina miasta Brzesko ma stuprocentowe udziały, wygrała przetarg na odbiór śmieci w gminach Brzesko i Nowy Wiśnicz, a wspólnie z MPGK w Tarnowie, zajmuje się gminą Dębno.

 
Dni Lipnicy Murowanej z Haliną Frąckowiak
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 27 lipca 2013 11:23

Halina Frąckowiak to gwiazda tegorocznych Dni Gminy Lipnica Murowana. Zaplanowane na najbliższy weekend święto zapowiada się bardzo ciekawie. – Zapraszam w imieniu organizatorów. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Na pewno każdy znajdzie coś miłego dla siebie. Impreza ma charakter rodzinny i integracyjny - mówi naszej redakcji Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej. W sobotę, w kościele pod wezwaniem świętego Leonarda otwarcie wystawy fotograficznej – to pokłosie wystawy pokonkursowej związanej z Lipnickimi Palmami, potem koncert muzyki dawnej. Wieczorem, na stadionie miejskim dyskoteka pod gwiazdami z DJ Robertusem. Natomiast na niedzielę zaplanowano program artystyczny, mecz piłkarski, pokazy koreańskich sztuk walki, koncert strażackiej orkiestry dętej oraz brzeskiego zespołu After Day. O godzinie 20 wystąpi gwiazda wieczoru – Halina Frąckowiak. Artystka w latach 70. i 80. XX wieku wylansowała kilka wielkich przebojów. Potem zaprezentuje się zespół Skangur. Organizatorem imprezy jest Urząd Gminy i Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, a patronat honorowy sprawuje wójt Tomasza Gromala.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .