Region: Zagrożone zjazdy z autostrady
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 07 stycznia 2013 23:34

eczesakkonfWiele wskazuje na to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie sfinansuje budowy zjazdu z autostrady w Bochni. Podobny los może czekać zjazdy w sąsiednim Brzesku oraz w Tarnowie wraz ze wschodnią obwodnicą grodu Leliwitów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł podkreślał, że autostradę oddano z wielkim opóźnieniem. – Brak jest zjazdów i połączeń z siecią dróg lokalnych co powoduje że ograniczone są możliwości rozwoju terenów przyległych i stajemy się tylko, jako ziemia tarnowska odbiorcą smrodu i huku, a nie jest to, jak miał być w założeniach impuls rozwojowy. Ponadto na autostradę nie mogą wjechać tiry co jest sytuacja jak na warunki europejskie całkowicie absurdalną. Najgorsze, że w projekcie budżetu na 2013 rok nie znalazły się środki na zjazdy. Zgłosiliśmy poprawkę, lecz niestety głosami PO (także co jest skandalem wszystkich z małopolski i Tarnowa) poprawka została odrzucona. Mimo to nie ustajemy. Z naszej inicjatywy odbyło się w tej sprawie posiedzenie podkomisji w komisji infrastruktury. Zapowiadaliśmy to jako posłowie PiS i słowa dotrzymaliśmy. Podczas posiedzenia wymogliśmy na wiceministrze infrastruktury deklarację że resort weźmie pod uwagę nasze argumenty i rozważy możliwość sfinansowania wraz z małopolskimi samorządami rzeczonych inwestycji, które dla ziemi tarnowskiej są inwestycjami kluczowymi. Jest zatem szansa na jak najszybsze rozpoczęcie prac związanych z budową zjazdów.

 
Region: Karetka od Lubomirskich
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 27 grudnia 2012 22:23

ptr_4746Nowoczesna karetka od dzisiaj jest na stanie szpitala powiatowego w Bochni. To dar Fundacji Książąt Lubomirskich. Pieniądze na ten cel pochodzą z balu wydanego z okazji 10 rocznicy zaślubin Dominiki Kulczyk, córki najbogatszego Polaka, Jana Kluczyka z księciem Janem Lubomirskim – Lanckorońskim.

 
Bochnia: Muzeum odzyska swój blask
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 lipca 2012 20:34

Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa małopolskiego, przekazał dzisiaj umowę na odnowienie zabytkowego budynku bocheńskiego Muzeum. – W sumie miasto, a dokładnie rzecz ujmując Muzeum imieniem profesora Stanisława Fischera w Bochni wzbogaci się o blisko dwa miliony złotych. Dobre projekty nagradzamy sowicie – mówił wicemarszałek Sorys. W sumie realizacja projektu będzie kosztowała ponad 3.4 miliona złotych. Ale to koszt całkowity. Koszta kwalifikowane są niższe i wynoszą – niecałe 3.3 miliona złotych. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez sejmik – maksymalna dotacja województwa nie przekroczyła dwóch milionów złotych. Jak zapewniał podczas konferencji prasowej dyrektor Muzeum, Jan Flasza, budynek Muzeum jest najcenniejszym zabytkiem architektury na Rynku bocheńskim. – Moim zdaniem tylko bazylika ma większe znaczenie architektoniczne i zabytkowe. Jego charakterystyczna sylwetka należy do najbardziej rozpoznawalnych ikon Bochni – mówił nam dyrektor Jan Flasza. Dziękował władzom samorządu województwa małopolskiego za zrozumienie i pomoc finansową. Słowa podziękowania skierował także na ręce gospodarza miasta, burmistrza Stefana Kolawińskiego. – W naszej placówce jest wiele cennych obrazów, rzeźb, ale także eksponatów kartograficznych – mówi dyrektor Flasza.

 
Region: 'Bene Meritus' dla prezesa Stalproduktu
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 24 lutego 2010 20:17
Firma, która zmienia polski przemysł, jest liderem polskiej transformacji – te i wiele innych tytułów w ciągu ostatnich lat odebrał prezes zarządu bocheńskiej spółki Stalprodukt S.A. Firmę wyróżniano za aktywność, rozwój, innowacyjność oraz wyniki finansowe. Tym razem spółka doceniona została także lokalnie. Za udział w rozwoju gospodarczym Powiatu Bocheńskiego kapituła honorowego wyróżnienia Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego - podjęła decyzję o wręczeniu nagrody prezesowi firmy Panu Piotrowi Janeczek. Uroczystego wręczenia dokonał wczoraj starosta bocheński Jacek Pająk.
 
W Regionie: Dwa miliony na budowę mostu w Kamionnej
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 10 lutego 2010 11:02

kamionnaPonad 2 mln. złotych otrzymał powiat bocheński w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi. To jak do tej pory największa jednorazowo przyznana dotacja z MSWiA.

 
Stary Wiśnicz: Zdewastowali 25 uli
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lutego 2010 16:17
Policjanci zatrzymali trzech 17-latków, którzy zdewastowali 25 uli w pasiece w Nowym Wiśniczu. W wyniku ich działania znajdujące się w ulach pszczoły wyginęły.
 
Bochnia: Pijana za kółkiem, miała 2 promile
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 30 stycznia 2010 12:13
Wczoraj około godz. 20:40 w miejscowości Chrostowa koło Bochni policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, kierowany przez 45 letnią kobietę, mieszkankę tej miejscowości. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta „wydmuchała” ponad 2 promile alkoholu. Kierująca tłumaczyła się, że wracała z imprezy autobusem do domu, a samochód pozostawiła przy drodze. Jednak obawiając się pozostawić samochód na noc na poboczu postanowiła pojechać nim do domu.
 
 
I LO - 6 w Małopolsce
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 20 stycznia 2010 18:26
1lobochnia6 w Małopolsce, a 88 w kraju – taki wynik osiągnęło bocheńskie I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Pozycja szkoły w rankingu była uzależniona od ilości olimpiad, w których brała udział szkoła oraz liczby laureatów i finalistów. Pozycja bocheńskiego liceum od roku ubiegłego wzrosła aż o 144 miejsca. W województwie małopolskim bocheńską placówkę wyprzedziły jedynie cztery szkoły krakowskie oraz liceum w Olkuszu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 10

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .