Reklama
Lipnica Murowana. Rada Gminy uchwaliła plan wydatków i dochodów na 2019 rok
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 08 stycznia 2019 23:09

W sumie blisko osiem milionów złotych na inwestycje przeznaczyła Rada Gminy w Lipnicy Murowanej w budżecie gminy na 2019 rok. – Od wielu lat utrzymujemy bardzo wysokie wskaźniki nakładów inwestycyjnych – tłumaczy naszej redakcji wójt Tomasz Gromala.

 
Powstanie Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 21 grudnia 2018 15:52

Powstanie Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2.4 miliona złotych.
To znakomita wiadomość dla rodziców, którzy zyskają miejsce opiekujące się najmłodszymi. Nowy, dwupoziomowy budynek powstanie w miejscowości Drwinia przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym, będzie miał 809 m2 i przeznaczony będzie na przyjecie 50 maluchów. Na parterze pomieści sale pobytu dziennego dla dzieci, jadalnię wraz z zapleczem kuchennym, szatnie oraz zaplecze sanitarne. Na piętrze zaplanowano natomiast m.in. sale wypoczynku dla dzieci, pokój nauczycielski i dyrekcji, sale dla dzieci chorych oraz pokój pielęgniarki. Zostanie, także zagospodarowane przestrzeń wokół obiektu, powstaną nowe parkingi, plac zabaw oraz infrastruktura towarzysząca. Prace niedawno się rozpoczęły.

 
Bochnia. Profesor Ludwik Węgrzyn
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 20 listopada 2018 19:27

To było pokerowe zagranie byłego już starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Pokerowe, którym – moim skromnym zdaniem – powinni zająć się socjolodzy polityki. PiS miało w Radzie Powiatu – 13 mandatów (miało – bo dwójkę radnych właśnie dzisiaj wyrzucono z partii) i wydawało się, że spokojnie wybierze zarząd i władze rady powiatu. Opozycja miała bowiem tylko 10 mandatów. Okazało się jednak, że dwoje radnych z Prawa i Sprawiedliwości „zdradziło” na starcie i opowiedziało się za PSL i PO. W głosowaniu na przewodniczącego Rady Powiatu Bocheńskiego przepadł Mariusz Zając. Szefowa została Bernadeta Gąsiorek.

 
Region. 40-latek zatakował nożem rodziców
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:46

40-letni mieszkaniec Bochni zaatakował ostrym narzędziem swoich rodziców. Zadał im kilka ciosów. Rodzice mężczyzny, z ranami kłutymi, trafiło do szpitala. Bardzo szybko napastnik został zatrzymany. Jak się potem okazało się, że 40-latek cierpi na zaburzenia psychiczne. Mężczyzna ma zdiagnozowaną schizofrenię. Około godziny 20:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymali zgłoszenie o rodzinnym dramacie w jednym z domów na terenie miasta. To kolejna interwencja w tym domu bocheńskich stróżów prawa.

 
Rzezawa: Tragiczny wypadek
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 08 stycznia 2018 23:37

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Rzezawie koło Brzeska. W sobotnie popołudnie na ul. Pacynkowej, ucierpiał 20-letni kierowca Mitsubishi Lancer oraz trzech jadących z nim pasażerów. Jak wynika z ustaleń policji kierujący pojazdem Mitsubishi Lancer na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu marki Opel Zafira utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust doprowadzając do dachowania pojazdu. Dodajmy, że skutkiem zdarzenia kierowca i trzech pasażerów (dwóch w w wieku 20 lat i trzeci w wieku 29 lat) odniosło obrażenia ciała, zostali zabrani do szpitala., . - Okoliczności zdarzenia w najbliższym czasie zostaną dokładnie zbadane i wyjaśnione przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bochni – mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

 
Ludwik Węgrzyn; Najważniejszy Jest Człowiek
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 21 października 2015 23:50

To dla mnie nie jest i nigdy nie będzie tylko slogan wyboczy – to SENS mojej pracy i działania od prawie czterdziestu lat.

 
Drwinia. Minister na półkolonii
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 11 sierpnia 2015 00:59

Minister pracy i polityki socjalnej Władysław Kosiniak – Kamysz był gościem uczestników półkolonii, która została zorganizowana w gminie Drwinia. Podczas spotkania z dzieciakami towarzyszyli mu m.in. wójt Jan Pająk oraz  prezes Oddziału Małopolskiego Związku Młodzieży Wiejskiej Pan Łukasz Jawny. Udział całej trójki w tym spotkaniu nie jest dziełem przypadku. To trzej wymienieni panowie doprowadzili do wygospodarowania środków na ten cel.

 
Tutaj wszystko się zaczyna...Ucz się w Powiecie Bocheńskim!

szkolyStarostwo Powiatowe w Bochni przygotowało kolejny film promujący naukę w szkołach, które prowadzi. W filmie występują absolwenci, którzy pokazują, że wybór szkoły determinuje przyszłość. Spot pokazuje, że w naszych placówkach młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 13

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .